nenávidím mužov... potrebujem otca

Príspevok v téme: nenávidím mužov... potrebujem otca
weronika

Ako už z názvu vyplýva - áno - nenávidím mužov... Myslím si o nich, že sú všetci len klamári a že všetkým ide len o jedno - ublížiť ženám. Keď pozerám na vzťahy v mojom okolí alebo v telke, či doma, je mi z toho zle. Veď pomaly každá žena sa trápi - kvôli chlapovi. Na jednej strane túžim po vzťahu, mať rodinu, detičky, ale na strane druhej, keď sa pozriem napr.na vzťah medzi mojimi rodičmi, vždy si poviem, že ja sa nechcem v živote tak trápiť ako moja mamina. Vidím na nej, že je smutná a neviem, ako jej mám pomôcť. Otec prišiel o prácu ešte pred rokom a pol, a začal aj dosť piť, nedá sa s ním normálne rozprávať, hneď sa len rozčúli. Aj predtým mali nejaké problémy, ale teraz sa to už nedá. Všetko mu vadí, aj keď pozeráme telku večer, alebo počúvame hudbu, alebo sa nám nechce jesť. No proste všetko. Potrebujem otca, ktorý by ma podporil, s ktorým by som mala fajn vzťah, nemusíme byť najlepší priatelia, to nie, ale aspoň sa normálne porozprávať. O pár mesiacov mám 22 rokov, nemám priateľa, a ani nechcem. Lebo sa bojím, že budem zažívať to isté. Nechcem takú rodinu...

rew

weronika> moja matka vkuse na otca ziape, kontroluje ho na kazdom kroku, vycita mu ked si chce jeden den oddychnut od prace okolo domu a sedi namiesto toho pri kompe (je na invalidnom dochodku a vkuse mava bolesti) lebo si podla nej hned pise s ku*vami a nedajboze aby isiel do mesta k lekarke bez nej.. mam teraz tiez hadzat vsetky zeny do jedneho vreca a rovno sa obesit lebo aj ja som zena.. ci..? neviem ti poradit co s otcom, chapem ze to mas doma tazke, ale nestavaj sa k tomu tak ze vsetci muzi zli klamari nemaju nic lepsie na praci ako ublizovat zenam lebo si to stazis aj v inych oblastiach zivota.. :(

weronika

ako a kedy mu mám dať najavo, že ho mám rada? Cez deň kadetade behá, pomaly nikdy nie je doma, a keď doma je, tak je naliaty. A sorry, ale alkoholikovi neviem dať najavo, že ho mám rada a tváriť sa, že všetko je ok, keď on po nás kričí. Ale veď ubehol rok a pol! To je dosť nato, aby sa niekto spametal, nemyslíte? Ja si myslím, že hej.

ta3

Weronika,
neviem kolko mas rokov, ale spravas sa detinsky, nemala by si v sebe zivit nenavist, pretoze najviac tym skodis sama sebe, nenavist je velmi zla emocia a nemas pravdu, nie vseti muzi su zli a nie vsetci muzi ublizuju zenam, cim skor zmenis tento silne negativny postoj voci muzom, tym lepsie pre Teba
hovoris, ze potrebujes otca, ale ved ho mas, zda sa mi, ze ho sudis velmi tvrdo, nenapadlo Ta, preco je taky?, preco je podrazdeny?, no chapem, ze si nestastna z atmosfery doma, ale Ty ku nej svojim sposobom tiez prispievas a tymto svojim postojom ani mamime zivot veru neulahcujes, netreba vysoku skolu na to, aby clovek chapal, preco je otec taky, stratit robotu je pre muza, zivitela rodiny velmi tazke, pokus sa vzit do jeho situacie, skus ho chapat, potrebujes otca, otca mas, len si najdi cestu k nemu, rozpravaj sa s nim, daj mu najavo, ze ho mas rada, otec je vtazkej situacii, potrebuje Vasu podporu a ak sa mu jej nedostava, svoju nezamestnanost nezvladava a preto sa dal aj na alkohol, skus byt k nemu milosrdnejsia, venuj sa mu, daj mu najavo, ze Ti na nom zalezi, uvidis, ze potom bude aj on milsi ku Vam, aj mamina bude menej smutna, skus

taktoo..

ked muz nedokaze uzivit rodinu a citi sa zbytocne, ze nesplna vrodenu poziciu zivitela rodiny, zacnu sa diat taketo veci. Urcie to tie je klasicka situacia vo vsetkych manzelstvach. To si vazne myslis ze kazdy otec,manzel pije? Nie...Len si hladaj ine typy muzov, lebo vacsinazien si vybera podla otca, ak doma videli alkoholika, agresivneho, tak takeho aj najdu..takze pozor nato, drzim palce

pre zaciatok dajte otcovi pocitit, ze je stale uzitiocny, mozno sa to zlepsi,

:))))

Presne tak ako pise adam,nehac vsetkych do jedneho vreca.A pisala si ze sa stal takym ked stratil pracu-takze nemusi byt vsetko jeho vina-mozno sa trepi este viac ako ty a mama preto je taky.

AdamKrt

Vies, vela zenam neni dobre ani to, ak je na nich muz mily, starostlivy, laskavy... Pretoze taky ich o chvilu prestane bavit, ale kludne su schopne milovat a trpie pre nejake muzske hovado. A toho sa budu drzat ako kliest.

AdamKrt

Tak isto, ako su zli muzi, su aj zle zeny. Niekde sa trapi vo vztahu muz, niekde zena. Trochu detinske hadzat vsetkych do jedneho vreca...