nenávidím mužov... potrebujem otca

Príspevok v téme: nenávidím mužov... potrebujem otca
weronika

Ako už z názvu vyplýva - áno - nenávidím mužov... Myslím si o nich, že sú všetci len klamári a že všetkým ide len o jedno - ublížiť ženám. Keď pozerám na vzťahy v mojom okolí alebo v telke, či doma, je mi z toho zle. Veď pomaly každá žena sa trápi - kvôli chlapovi. Na jednej strane túžim po vzťahu, mať rodinu, detičky, ale na strane druhej, keď sa pozriem napr.na vzťah medzi mojimi rodičmi, vždy si poviem, že ja sa nechcem v živote tak trápiť ako moja mamina. Vidím na nej, že je smutná a neviem, ako jej mám pomôcť. Otec prišiel o prácu ešte pred rokom a pol, a začal aj dosť piť, nedá sa s ním normálne rozprávať, hneď sa len rozčúli. Aj predtým mali nejaké problémy, ale teraz sa to už nedá. Všetko mu vadí, aj keď pozeráme telku večer, alebo počúvame hudbu, alebo sa nám nechce jesť. No proste všetko. Potrebujem otca, ktorý by ma podporil, s ktorým by som mala fajn vzťah, nemusíme byť najlepší priatelia, to nie, ale aspoň sa normálne porozprávať. O pár mesiacov mám 22 rokov, nemám priateľa, a ani nechcem. Lebo sa bojím, že budem zažívať to isté. Nechcem takú rodinu...

weronika

janab dakujem ti a som rada, že ma chápeš. Lebo je to presne tak ako opisuješ. Každý deň, čakáme, že čo bude, keď príde... Ja síce robím na smeny, ale mám dobrú prácu, kde si dokážem dobre zarobiť, ale keď som doma, tak sa tu len trápim, hoci som doma asi 15 dní v mesiaci. Sestra je na škole, takže ona to nevidí. Najviac ma trápi môj 13 ročný brat, keď má takýto "vzor" otca... bojím sa o neho, čo s ním bude, keď bude starší...

weronika

rozumiem ti: :)) to je super nápad, niečo také ma nenapadlo. Som rada, že aspoň niekto mi tu niečo odporučil a neodvrhol ma hneď zato, že neviem vychádzať s otcom, keď pije...
dakujem :) určite to tento víkend skúsim a uvidím, ako mamina zareaguje :)

janab

Otec sa určite o vás všetkých staral, kým mal prácu a nepil? Ak má teraz blízko k alkoholu, tak asi tak rieši svoj existenčný problém, hoci si myslím, že aj chlap by mal mať v tejto situácii viac rozumu a vedieť, že alkohol , hoci pri nom zabudne na problémy, nič nerieši. Alkohol ŕozbíja vzťahy a rodiny.Ak to robí denne, kde berie peniaze na chlast? ja pochopím muža, že sa ožerie ,lebo má nervy,..ale ak to trvá rok aj pol a denno-denne a mení sa mu povaha, tak treba spozornieť. Predsa nemôžete každý večer čakať čo zase bude, ked dojde domov..v príspevkoch ti tu píšu, že kvázi má na to nárok,lebo má problém..áno..má nárok..ale denne, má nárok denne sa ožrať?..ako si predstavuje chod jeho rodiny, ked je denne mimo reality?..s takým mužom nie je žiadny život..tvoja mama sa trápi, lebo si nevie rady..vám strpčuje život..všetci ste v depke, lebo nielenže on nemá prácu, ale nemáte možno ani dosť penazí...radšej nech nechodí denne do putiky a nech si prácu hľadá, hocakú..je chlap, verím že niečo po 40-tke, nie starý, tak nech ide cez ÚP na nejaký rekvalifikačný, alebo ochrankára, a pod..ved muži majú viac šancí si nájsť prácu ako ženy..porozprávaj sa s mamou a nejako si s ním musíte sadnúť ked bude triezvy, a povedať mu, že takto sa problémy neriešia..alkoholom určite nie..čo sa týka Ty a muži..ak sa na to necítiš, tak vzťah nemaj..ak by si sa zamilovala, tak svet by bol možno krajší..držím prsty.

rozumiem ti

weronika: ja si skor myslim, ze by si sa mala sustredit na maminu. robit s nou veci, ktore ju bavia, znova jej na tvari privodit usmev.. chod s nou von, do kina... bud teraz viac kamaratka ako dcera... a ktovie.. mozno sa aj otec chyti... ze mu dojde, ze tade, kade sa vybral, ziadna dobra cesta nevedie....
postav sa do dveri jak general, vyhlas mame s vaznostou chirurga, ze do vikendu ma cas si rozmysliet kam by chcela ist a co by chcela robit... a nie sa neberie ako odpoved :) spociatku bude asi mamina nesvoja, ale ver mi, na dobre veci sa rychlo zvyka... a bude to lepsie.:)

a myslim, ze jedneho dna sa dockate prekvapenia od otca v podobe otazky, ci by nemohol ist s vami...

Angiee

sa ani necudujem,ze sa sprava tak ako sa sprava....

a ze nenavidis vsetkych muzov...hmm nenavist kt.citis pestujes v sebe len ty sama..nikto iny...myslim si,ze by bolo dobre prestat sa lutovat.

Angiee

Weronika...chapem,ze to nemate s otcom lahke...ale tiez si myslim,ze ho sudis prilis tvrdo ..skus sa na to pozriet aj z druhej stany...ako sa spravate vy k nemu....zacal vela pit?ano,vela ludi riesi problem pitim...neospravedlnuje ho to..ale na to je tu rodina aby mu pomohla...ale jasne je jednoduchsie odpisat ho uplne...ak tvoj otec citi,ze ho neznasate a opovrhujete nim tak

weronika

husennka, mne sa tiež hrozne páčia starší muži, a tiež mám za sebou dlhý vzťah s mužom o 20 rokov starím odo mňa. A bol to najkrajší vzťah, aký som kedy mala. A možno som si to tiež len kompenzovala tým, že môj otec sa mi nevenoval, keď som bola mladšia.

A ešte k tomu, žeby som mala byť nezávislá a samostatná. to všetko ja som, ale veď podľa mňa je normálne, že každý sa túži porozprávať o bežných veciach so svojimi rodičmi, či nie?

weronika

ja nezvaľujem na otca, že nemám priateľa. Keby som chcela, tak mám každý týždeň iného. Ale o to mi nejde. Neviem, nedokážem veriť mužom. Ja ich nehádžem všetkých do jedného vreca, ale proste vždy, keď sa objaví nejaký muž, ktorý by mohol byť môj potenciálny priateľ, tak ma v niečom strašne sklame, alebo oklame. Neviem, prečo stretávam len takých mužov. A ja sa predsa neľutujem, len je to fakt. Ale kamarátim sa aj s mužmi, ktorí sú fajn. Ale všetci taký sú už zadaný...

husennnka

Ja nemam otca od svojich siedmich rokov. Posledna spomienka na neho je taka, ako ho policajti nasilim odstrkuju od mojej mamy, ked jej drzal noz pod krkom. A spomienky predtym su podobneho charakteru.
Otec mi velmi chybal. Byvala som s mamou a malym bratom u babky. Zacala som sa zoznamovat so zrelymi muzmi, aby som si to kompenzovala. Ked som videla, ako na ulici nejaky ocko vezme svoje dieta za ruku, rozrevala som sa.
Dnes - po niekolkych mileneckych vztahoch s muzmi o dvadsat rokov starsimi ako ja, mam manzela, mozno raz aj dietatko. U mna sa to kompenzovalo presne naopak - ja som muzov vyhladavala, kym ty ich nenavidis.
Na otca treba milo - strata prace je vazny soc. problem, v ktorom by ho rodina mala podporit. Skus si stisit hudbu, ked vies, ze by ho to mohlo rozculit. Bud proste vdacna, ze mas ocka.

smii

weronika
som myslela, ze to napisala 12 rocna baba, nie 22 rocna! vtedy by som rozumela tomu, ze potrebujes otca. Ale ved ty si dospela, mala by si byt samostatna, byt rodicom oporou, snazit sa im pomoct, ked maju problemy. Nie na otca nadavat a lutovat sa, ze aka ty si chudera ked je on taky aky je. A uz vobec sa nevyhovaraj na otca, ze nemas priatela