Smrt, co potom?

ta3

lost, ja som o tom citala v jednej hrubej knihe od Bretislava Kafku (mozno ju este zozenies v nejakej dobrej kniznici), nazov si uz nepamatam, lebo bolo to uz velmi davno, ale mozem povedat, ze ma velmi zaujala a ovplyvnila, vlastne touto knihou som zacinala svoju put za poznavanim, ako to vlastne vsetko na tomto svete funguje, ale podobnej literatury je uz na trhu dost, ja som mimo momentalneho slovenskeho knizneho trhu, uz piaty rok zijem v Australii, prajem Ti dobru noc, my tu mame uz 10,20 doobeda, ale na Slovenku je este len hlboka noc, takze spokojnu noc a krasne sny prajem nielen Tebe, ale vsetkym Slovakom

ta3

lost, zrejme mas na mysli to, co sa nedavno stalo v Devinskej Novej Vsi, hm, tazka otazka, ale myslim, ze nebudem daleko od pravdy, lebo verim, ze vseobecna spravodlivost existuje, tak si myslim, ze ked niekto vezme spravodlivost do vlastnych ruk a potresta zlo, v konecnom dosledku by za to nemal byt potrestany, tiez by ma zaujimal nazor RNG alebo aj inych na tuto otazku

lost

ta3
nemas nahodou nejake zdroje ohladom tej vytracajucej energie z tela po tych dnoch ?
ale nemusi to byt, ak nemas nieco po ruke, najdem si zjatra aj sam (nechcem otravovat priliz), (len som lenivy uz), mohlo by to byt velmi zaujimave citanie :)

a inac bru noc vsetkym :)

ta3

lost, podla mna ziadne nahody, ci omyly neexistuju, ja vnimam to tak, ze tento svet je velmi usporiadany, musi byt v rovnovahe, inak by sa zrutil a v rovnovahe ho drzia pevne zakony, tak ako vo fyzickom svete platia zakon zachovania hmoty a energie, alebo zakon akcie a reakcie, tak podobne platia iste zakony aj v duchovnom svete, inak by nastal chaos a cely svet by skolaboval

fdaaa, beriem Tvoju pripomienku, preco sa ludia nepochovavaju hned, ano, ludia mozu byt v klinickej smrti a tak by sa mohlo lahko stat, ze sa v hrobe prebudia, myslim, ze som citala uz aj to, ze sa to stalo a prislo sa na to, ale aj to plati, co som povedala, ze energia z mrtveho tela odchadza az po urcitom case, bolo to dokazane

RNG, presne tak, co zasejes, to znes, co vykonas, to sa Ti vrati, to su tie zakony, o ktorych hovorim, ja som tiez vyrovnana s tym, ze ludia pachaju dobro, ale aj zlo, nijako ma to nerusi, lebo viem, ze zle skutky nakoniec aj tak budu musiet byt odcinene

Velmi zaujimava tema, rada citam nazory inych, aj ked su ine, ako tie moje, lebo kazdy ma pravo na vlastny nazor a obycajne ten zavisi od jeho duchovnej urovne, vsetci sme rozni, vsetci sme na roznych duchovnych urovniach, ved keby sme vsetci boli rovnaki, bolo by to velmi nudne, ale nastat taky pripad ani nemoze, vsetko musi byt v rovnovahe, teda musia byt ludia aj s nizkou, aj vysokou urovnou myslenia

lost

RNG, ta3...
A co ak si niekto vezme spravodlivost do vlasnych ruk a napr pomsti sa niekomu kto tu na svete skodi ?
Bude aj on evnetualne nakoniec "potrestany"?

ta3

este nieco k tomu, preco mnohi urcite veci sa brania pochopit a prijat, no je to tym, ze nikto nas to nikdy neucil, o tom sa jednoducho nehovorilo (iba ak nieco sa o tom suchlo v minulosti pri parackach) nikto nas neucil napriklad, ze myslienka ma obrovsku energiu (a ma, verte, ze ma), veci ako smrt, karma, reinkarnacia, posmrtny zivot, duchovny zivot boli tabu, za totaca bola aj literatura o tom dost obmedzena, ale veci, ako napriklad, ze rastlina na jesen odumrie, aby na jar zase vzklicila sme sa ucili na prirodopise, preto ich jednoducho berieme ako fakt a nijako sa nad tym nepozastavujeme, skoda, ze nas v skole neucili ako spravne mysliet, nase zivoty mohli byt trochu ine, urcite lepsie

RNG

Argumentov je hromada, dokazy ziadne. Takze si kazdy moze vybrat v co mu je vhodne VERIT.
Ja z praktickych dovodov verim na urcite vyssie principy a tym aj urcitu existenciu aj po smrti a ultimatnu/konecnu spravodlivost.
Je to dost sice nejasne, nie ako konkretna presne nalinkovana viera, ale pre moj zivot a spokojnost velmi vyhodne, cim nemusim nenavidet ludi, co skodia a vyuzivaju druhych cely zivot, kedze mi viera poskytuje uspokojenie, ze sa to v konecnej faze nejak predsa im len vypomsti.
A ked robi clovek dobre, raz sa mu to nejak len vrati spat.
Rozne viery su zalozene na tomto principe a veriaci ludia su celkove spokojnejsi, nez neveriaci, ktori sa za kazdu cenu snazia z ich momentalnej situacie vytazit pre seba co najviac, inac su nestastni, ze sa im to nepodarilo, tj osobne zlyhali.
Ja spavam velmi pokojne aj ked sa mi nedari alebo ma niekto poskodzuje. Takze sa drzim svojej velmi praktickej a upokojujucej "viery"

lost

A teraz si predstavte ze by reinkarnacia naozaj fungovala, a kazdy by kazdeho ucil na dobrotu - teda kazdy by sa za par generacii zacal rodit krasny, zdravy, bohaty...
Myslel tvorca tohoto systemu na nieco take ? Alebo sa len spoliehal na to ze vzdy sa najde niekto kto ochutna zakazane jablko, alebo ak bude niekto dobry a niekto velmi dobry, tak ten dobry bude nedostatocne dobry a bude "odsudeny" ako minus a narodi sa s minosovym handicapom?

fdaaa

ta3

krasne napisane. mam len mensiu vyhradu, nou je ze; mrtvi sa nepochovavaju hned po smrti z fyziologickeho dovodu; jednak moze dojst k opetovnemu oziveniu, tzv. vzkrieseniu, hlavne v situaciach kedy bola smrt sposobena zasahom blesku. A jednk z dovodu, ze sa mozu uskutocnit rozne zdravotnicke ukony, ako pitva, odber vzoriek a pod.

lost

ta3

normalna distribucia (ne)stastia a nahodnost, variacie..

to k tej nepsravodlivosti ..

ale bodaj by to bolo tak ze mame viac reinkarnacii, ale potom je velmi pravdepodobne ze je to v cykloch
som zly > som dobry > zase zly > dobry > zly > dobry > z > d > z > d > z > d

(pretoze vacsine ludi stupne dobrota/slava do hlavy)

ale ak by sa dalo prenasat vedomie, mozno by tu ludstvo uz ani nebolo..

velmi krasny priklad s rastlinami... ano je to jedna vec ktoru berieme ako uplne beznu, az tak, ze nikoho pomaly nenapadne sa nad tym zamysliet..

lenze co ak je to vsekto len fyzikalna nahoda, "omyl" "nahodnosti" alebo cokolvek take "chladne" ? :(
to by bolo smutne.. co ak je to hra? vesmir.. len jedna miestnost.. alebo co ak je to naozaj len nahoda? alebo nikdy sa nekonciaca opakovatelnost..
blbe je ze je takmer na 100% iste ze sa to nikdy (pocas mojho vedomia) nedozviem.

////
preco sa mrtvi nepochovavaju hned, ale spravidla az na treti den.
- k tomuto som raz cital take ze ludia su v istej "kome", alebo co, a aby sa neprebrali v hrobe (musi byt maximalne nechutne).. udajne si prepichovali srdcia, teda tym co zomreli a chceli ich pochovat, alebo davali zvonceky/potrubie (vzduch) do rakvy (to len tak na okraj co ma napadlo)