Paradentoza

Príspevok v téme: Paradentoza
Julianka2

Chcela by som poradit alebo vediet nazor ako sa rozhodnut respektive ci som sa uz rozhodla spravne alebo to mam inako riesit.Mam uz dost silnu paradentozu prakticky vsetky zuby sa ni dost kyvu moja zubarka mi odstranila zubny kamen vytrhla 2 korene a 1 dost velky kaz dokopy uz teraz nemam 4 zuby jeden bol trhany skor,.tym ze sa mi zuby takto velmi kyvu najskor povedala ze casom ni zuby vsetky casom bude musiet vytrhnut a pre malo kosti uz moze urobyt iba nahradnu zubnu protezu/vyberatelnukedze som dost mlada tak ma neskor odporucila ist do KE kde by mi rozrezali dasno a nejako tu kost a zuby este zapecatili aby sa mi nekyvali nemyslim ze je to naj riesenie kedze je to dost financne drahe a nemam na to koruny a navyse aj sa dost takejto operacie bojim!Ktovie ako by zuby po nej esteticky vyzerali kedze tak ako teraz mam medzi zubami medzery a su posunute aj dost do predu vselijako len nie pekne uz sa aj zmierujem stym ze radsej dam zuby potrhat a dam si protezku.Ako by ste urobili vy?chcem len vediet ciste nazory lebo je to dost drahe a neviem ci by som aj ked s vlastnymi zubami napokon bola spokojna s finalnym efektom,.predsa protezka bude pekne zoradena podla mojich predstav.dakujem za typi

takyjedenchlapec

Elektticka zubna kefka a water flossing by mohli vy razne pomoct , najprv flossing s troskou ustnej vody a potom nechat kefku urobit svoju pracu, Oral-B vyrobky

bubulubu

Ahoj, Dasno vie dorast,aj kosti sa daju obnoviť. pokial tam das poriadnu stravu,-najdi si.
Plno ovocia zelniny, B vitamin, Ca, D,K....To sa robi dlhodobo, a nebudes sa napchavat, chemiou a liekmi.
Aj kývanie sa dalo zastavit, počuvaj seba..Lekarka mala vyvetlit.

vitavi

Ubúdanie a uvoľňovanie ďasien spôsobujú uvoľňujúce potraviny a veľa tekutín.
Vyhýbaj sa nielen sladkostiam, ale aj voňavým pastilkám a liekom, povzbudzujúcim látkam a alkoholu, ovocným šťavám a južnému ovociu, domáce ovocie jedz pomenej.
Jedz potraviny bohaté na minerály a vápnik, B a D vitamíny.
Nepi priveľa, ani nejedávaj príliš vodnaté potraviny.

Tanduliatko

Ahojte, uz ste niekto zistili aka bola ta liečba. Pri ktorej ta pani užívala lieky za 60€.. rada by som vyskúšala skôr taku liečbu.. ďakujem

jannie

paradentoza sa neda vyliecit celkom,,,len docasne a to riadnou starostlivostou-rozne vitaminy,vodičky,odstranovane zubneho kamena...moje problemy trvaju uz roky-tiez som si myslela,ze ked sa mi bolesti ustalili,ze uz bude pokoj...ale bohuzial nie...teraz ma caka najvacsie trapenie-zuby dat vytrhat,lebo sa mi kyvu a tiez mam medzery ako pise juliana...
nie je to take jednoduche ako tu mnohi pisete...bohuzial...
/...je to aj dedicne/

Danrlík

Ahoj Simana,
Prosím Ťa, mohla by si sa tej známej optať, aké tabletky jej to pomohli? I ja mám paradentózu a rada by som si zachránila zuby.
Ďakujem

RNG

Zuby sa kazia a dasna odtlacaju od krckov zubov roznymi skodlivymi mikrobami. Cistenie zubov pomaha im odstranit potravu, ale lepsi pristup je nahradit skodlive mikroby uzitocnymi, co nam ochrania chrup a celu ustnu dutinu.
Najdes ich pod nazvom ustne probiotika/oral probiotic, ktore nielenze ochranuju zuby proti kazom, dasna proti paradentoze, ustnu dutinu proti infekciam, ale zvysuju aj celkove imunitu proti chorobam horneho dychacieho traktu.
Naviac davaju prijemny dych.

danielaXXX

Dobrý deň,
mne osobne na paradentozu velmi pomohli cmúľacie tablety DENTOREMIN 1 a DENTOREMIN 2 z Tachyon Technology pharm. Veľmi dobré odporúčam :)