Paradentoza

Príspevok v téme: Paradentoza
Julianka2

Chcela by som poradit alebo vediet nazor ako sa rozhodnut respektive ci som sa uz rozhodla spravne alebo to mam inako riesit.Mam uz dost silnu paradentozu prakticky vsetky zuby sa ni dost kyvu moja zubarka mi odstranila zubny kamen vytrhla 2 korene a 1 dost velky kaz dokopy uz teraz nemam 4 zuby jeden bol trhany skor,.tym ze sa mi zuby takto velmi kyvu najskor povedala ze casom ni zuby vsetky casom bude musiet vytrhnut a pre malo kosti uz moze urobyt iba nahradnu zubnu protezu/vyberatelnukedze som dost mlada tak ma neskor odporucila ist do KE kde by mi rozrezali dasno a nejako tu kost a zuby este zapecatili aby sa mi nekyvali nemyslim ze je to naj riesenie kedze je to dost financne drahe a nemam na to koruny a navyse aj sa dost takejto operacie bojim!Ktovie ako by zuby po nej esteticky vyzerali kedze tak ako teraz mam medzi zubami medzery a su posunute aj dost do predu vselijako len nie pekne uz sa aj zmierujem stym ze radsej dam zuby potrhat a dam si protezku.Ako by ste urobili vy?chcem len vediet ciste nazory lebo je to dost drahe a neviem ci by som aj ked s vlastnymi zubami napokon bola spokojna s finalnym efektom,.predsa protezka bude pekne zoradena podla mojich predstav.dakujem za typi

janab

paradontoza = otrávený organizmus? ..a to kde si čítal, či počul?..
1. genetika
2. mäknutie dasna = vysúvanie zubov z lôžka
3. neliečený, neodstranovaný zubný kamen

Paradontoza nie je diétna chyba, je to choroba dasien a zubov!!preboha!!!

janab

Poinformuj sa v svojej zdrav. poisťovni koľko ti preplatí poisťovna na tento zákrok, resp. protézu a v ktorom zdrav. zariadení to vyjde lacnejšie. Zdravie sa stalo "tovarom".

janab

Ak je začínajúca parodontoza, tak sa to robí prečistením kanálikov, t.zn.,že sa to robí operatívne, lokálna anesteza, rozreže sa dasno nad zubami, odchlopí sa a vyčistia sa kanáliky, dasno sa dá dole a zašije sa to...tak sa trošku oddiali zápalový proces a dasno sa dá trošku do pôvodného stavu. Ťažší prípad je, ked zuby sa už kývu a dasno ustupuje, lebo mäkne. Zuby bud musia ísť von, alebo tak ako ti to navrhuje zubárka, odchlopí sa dasno a ku korenu sa dáva kvázi látka podobná cementu, ktorý ten koren a zároven zub ukotví, zašije sa to. Drahý je na tom ten "cement". Ale myslím si, že zuby takto vydržia veľa rokov. Nakoľko ty si mladá, tak si myslím, záleží to od dasna, či korene sú ešte dobre ukotvené, alebo sú vonku, tento zákrok absolvovať. Môžeš si dať predsa urobiť pár zúbkov a o pol roka zase..Čo sa týka náhrad, tak tam je zase problém, že treba si na to zvykať, predsa len to pôsobí ako cudzí predmet v ústach, bude ťa naťahovať, rapídne schudneš, strata chuti a pod. ..všetko záleží od toho v akom stave sú dasná...tie sú podstatne..ak sú dasné veľmi ustupujúce, tak ani protézka ti nebude veľmi držať, naviac sa tam zvykne dostávať jedlo..proste kopa nevýhod..

Dr.vyliz

Julianka2

nemas koruny ??? na jebnutom vyhode sa plati este s korunami ??? do pice.... teba trapia hnile zuby to uz ano

simana

osobnu skusenost nemam, ale poznam jednu znamu, ktorej sa tiez uz zuby kyvali a zubar jej nedaval nadej, ale ona zacala robit nejaku liecbu. bola som s nou asi pred mesiacom a spominala, ze to ma stabilizovane, zuby sa jej nekyvu, ale nebola na operacii, uziva nejake lieky ale povedala, ze ju to stoji mesacne asi 60 eur a uz to uziva rok a pol. to tiez nie je najlacnejsie, ale zachranila si zuby. ale neviem ti povedat co konkretne uziva ani u koho sa lieci, o tom sme nehovorili. len ze to ma ovela lepsie, ze dokonca jej zacalo okolo niektorych zubov rast nove dasno, co bola prekvapena. preto si myslim, ze na to nejaka liecba musi byt, ale pre lekarov je to nevyhodne, lebo im vyhovuje aby dostali dobre zaplatene za protezu a nie ti davat lieky a dva alebo tri roky ta liecit.