Strava na internate

Sexymuffin401

My mame úplne super kuchyňku takže tam to varenie netrvá až tak dlhoo aaa väčšinou si varíme palacinky , polievky hlavne sáčkové XD
Potom omelety,praženice na ráno a ktomu pečivo - zelenina,ovocie aa skúšala som aj paprikáš aj ked to fakt dlho trvalo hehe potom cerealie do toho čučoriedky ...jogurty na olovrant hlavne ovocné misky .. Potom losos s citrónom a ktomu buť kaša alebo ryža Aa kuracie mäso s kolienkami alebo ryžou aa cestoviny s tuniakom ... grankom ...a tak alebo špagety niekedy keď fakt nestihame tak len s kecupom aa ked tak tak len suchú stravu ale vždy s zeleniou !!

ojka

jajkafr to je pravda, my tiež nemôžeme mať nejaké staré vykopávky "z pred druhej svetovej",... ale konkretne z ktorého roku to neviem....

Habbs

Najlepsie co mozes urobit je ani nevarit.Usetris cas a zdravie.
Vo varenej strave mas vsetko mrtve.Ludia by sa mali zamerat skor na zivu stravu ovocie a zeleninu.Ziva strava znamena zivot,mrtva smrt.

Laco24

ja idem teraz tiež prvý rok na internát a beriem si mlynček na mak :-D zomeliem mak, ľan, sezam, prisypem slnečnicove semiačka, popučím do toho banán a výdatné jedlo je hotové :-D

jajkafr

ojka
s chladničkou je to ťažko napr. na našom intráku môžeš mať chladničku ktorá je vyrobená v roku 2008 a vyššie... čiže nič staré... a chladničku neschováš ako napr. rýchlovarnú kanvicu, ktorá patrí k zakázaným elektrospotrebičom

rew

Maruska222> cestoviny alebo ryzu (aj ked len sackovu) s cimkolvek zvladnes na dvojplatnicke za par minut.. s morcadellou a oprazenym parkom alebo nejakou omackou, ci uz z obchodu, alebo si mozes doma zasterilizovat. aj tie sackove cestoviny s omackou su obcas celkom fajn a niektore ani neobsahuju tolko bordelu (aspo podla toho co pise na sacku :)) alebo zeleninova polievocka.. ci uz sackova (opat skus pohladat v potravinach.. nasla som zopar takych v ktorych vraj nie su E-cka) alebo si cestou zo skoly zozenies nejaku mrazenu/cerstvu zeleninku.. btw... zima sa blizi, chladnicku a neskor aj mraznicku ti v pohode nahradi igelitka vonku na okne ;) a ako zelezna zasoba polystyrenove chlebiky alebo Vlaran a pasteta. a to tam vazne nemate ziadnu jedalen? ani pri intraku ani v skole?

ojka

na našom internáte takisto nula bodov, žiadna chladnička, mikrovlnka.... len lendva fungujúca dvojplatnička....ak sa ti nechce chodiť do vašej školy na tie obedy a večere, tak ti neostava nič iné, len si každý, resp. každý druhý deň kupiť niečo pod zub, čerstve pečivo, cornflaksy ,.... jogurty, syry, mlieko, salama, to ti dlho v teplom počasí nevydrží a nie je to ani také chutné, tak to treba každý den čerstvé a rovno spapať,... cez zimu to v chladnom počasí vonku niečo vydrží,....
takže jedna z možností by bola, poskladať sa partia na izbe na nejaku staršiu chladničku....
a ako bolo spomínané, existuju sačkové polievky, vifonky a iné nezdravé prpy, tak to radšej premôž svoju lenivosť a sem tam si uvar nejaké cestovinky, chlebík vo vajíčku, volské oko... a na počudovanie, na dvojplatničke sa dá rychlo pripraviť aj nejaké to kuracie mäso so zemiakmi sem tam.... tak teda držím palce, a rýchlo si zvykni na nové bejvaníčko (:

zazula25

tak ja som VS prezila na cestovinach a sackovej ryzi :)) a v poslednom rocniku som objavila kuskus - bez troch minut uvarene a staci to len zaliat horucou vodou...super vec :)) Ono ochutit si to uz mozes podla lubovole, ja som si grankovala, lekvarovala, nosila som si namlety mak s cukrom. Kecup, syr, zelenina...Kedze mlieko a take veci tam moc dlho nevydrzia, tak to som si kupovala cestou zo skoly :)) Neboj, strava bude to posledne na co budes pocas VS mysliet :)) Uzivaj si to - najkrajsie roky zivota...