Vsetko ma rozculuje...

Príspevok v téme: Vsetko ma rozculuje...
denblbec

Ale nie je tomu tak vzdy. Dnes mam vsak den blbec. Stve ma, ze priatel mi povie, ze mi zachvilku zavola, zavolal mi o hodinu. Stve ma, ze od kamaratky "zobronim" jednu posratu vec uz od nedeli, stale iba jasne jasne, dam ti to a nic. Na spravy ani nereaguje, neodpise, jednoducho - zrejme - ignoracia. Niekedy si pripadam, ze pre ludi ani neexistujem, ze nemaju o mna ani najmensi zaujem. Priatelovi poviem, ze som vonku a nech pride, ze pojdeme na kavu - nieee, mam prist ja k nemu a pritom sa mi absolutne nechcelo byt zatvorena v byte. Tak som povedala, ze nejdem, nech pride on za mnou...nedockala som sa. Chyba mi zivot, chyba mi zabava. Radsej som v robote ako pocas dna volna doma. Byvam este s rodicmi a ani tento vztah nemam ruzovy. Stale len hadky, vycitky. Ale ja nejak nehladam riesenie spolu vychadzat, v tom je ten problem. Cize je chyba vo mne. Tak mi to pride. Mozno pisem tento prispevok chaosne, ani v podstate neviem, co nim chcem dokazat ci povedat, asi sa len vyrozpravat. Lebo inak realne nemam komu taketo osobne veci povedat...

nathália09

áno moja,
potráp ho presne tak ako si napísala.ved nech vie,ako sa správa.
A ak mu to nebude vadiť,-no je to smutné,ale radšej si nájdi iného,kto bude chciet byŤ sTáLE S TEBOU.

denblbec

Nez spravim nejake radikalne rozhodnutie, zvazujem moznost takpovediac taktiky. Len rozmyslam, aka by ta taktika mala byt. Nemam mu volat? Nemam mu pisat? Ked mi bude volat, nemam mu zodvihnut? Ked uz aj budem s nim na telefone, mam povedat, ze som vonku s kamaratmi? Alebo ako by som sa mala zachovat, aby som ho trosku "potrapila" i ja?

denblbec

dakujem vam za reakcie. Mala som vazne na nic den, uz sa to vyriesilo i s kamaratkou, ale...

Moj stale pretrvavajuci "problem" je moj partnersky vztah. Nie je to preto, ze priatel nie je aktivny, ale jedna sa prave o dovod, ako pisala ivana. Mrzi ma, boli ma to, ked vidim, ze akoby z jeho strany uz nebol nejaky zaujem o mna. Sme spolu v podstate kratku dobu, 5 mesiacov a prave ja si myslim, ze toto by malo byt to najkrajsie obdobie. Ja ho milujem, ked som s nim, neexistuje pre mna nic krajsie. Aj to badam pri nasich pohladoch, moj pohlad na nho je iny, je zalubeny, on sa na mna tak nevie pozriet. Nedokazem to vysvetlit, ale vazne mi to pride take, ze sa snazil iba vtedy, ked ma chcel dobit. Ked ma uz dobil, tak na to kasle a uz mu za tu namahu ani nestojim. Priklad. Boli sme dohodnuty, ze sa vzdy pockame pri ceste do roboty, takto to fungovalo vzdy, on uz teraz ani nepride na stanoveny cas, cely den mi nezavola, napise malokedy a vecer, ked mu volam, mi dokonca ani nezodvihne telefon. Totalne ma dava na vedlajsiu kolaj, neviem ci to je chvilkova zalezitost, alebo skutocne nema vyznam v tom dalej pokracovat. Vie o mne vsetko, vie, ze nemam vela kamaratov a nemam ako travit volny cas ako s nim. Bojim sa, ze keby som ho i nechala, (aj ked neviem ako by som to spravila, lebo ja ho stale milujem), ze budem sama, ze opat nebudem mat nikoho. Velmi ma to stve, boli ma to, stale na to musim mysliet a trapim sa kvoli tomu jeho postoju ku mne. Preco si ma nevazi? Na zaciatku bol taky pozorny a teraz...:(

ivana45

denblbec,
je mi to luto, ale myslim si, ze dobre robis, ked uvazujes "nad tym, ci tento vztah ma vobec nejaku buducnost".

Pozri, ak sa tvojmu praietlovi niekam (alebo nikam) NECHCE, neda sa nic robit.

Horsie je, ak ti vadi (a ja to velmi dobre chapem), ze sa mu kvoli tebe nechce vynakladat namahu, mozno aj peniaze. Ja som takeho muza mala, opustila som ho. Aj ked to bolo velmi velmi tazke.
Sama sa musis zamysliet nad tym, ci sa k sebe hodite, ci sa prisposobis a dokazes sa prisposobovat mozno roky. So zmenou u priatela nerataj. Lahsia situacia by bola, ak by si si zbilancovala, ze ta "iba" nelubi a preto sa nenamaha.

K tej kamaratke - neviem, o co ide. Ved jej zavolaj, ze ti to ponahla. Vela ludi, mozno vacsina, odklada veci, co treba urobit, na poslednu chvilu (ma to aj odborny nazov: prokrastinacia).

ja2

Ahojky, tak ja sa pripojim :) Ja mam rovnakeho priatela ako Ty - v urcitom smere. On sice za mnou chodi pravidelne, sme spolu ale uz par rokov, ale nebolo to vzdy rovnake - najskor sme sa spolu stretavali vonku, potom chodil on za mnou a ja k nemu este nie, pak ja k nemu viackrat za tyzden a on menej krat za mnou, teraz zasa chodi viacmenej on ku mne a spolocne id. k nim k jeho rod. na navstevu, proste ako nam to vyhovuje kvoli ostatnym veciam - praci a podobne. Zalezi, ako ste spolu dlho. My v tomto problem nemame, skor je problem v tom, ze on aj podla znamenia na nom sedi, ze je skor taky domased a ja skor spolocenska.. tak skor bol problem, ako travit vikend, ked mame volno. Zo zaciatku sme samozrejme spolu podnikali vela veci, casom sa to otupilo, uz si bol asi mnou isty :-), tak sa nesnazil az tak - pretoze to nie je jeho prirodzena stranka.. No a tu som nastupila ja - kdezto on to neprijimal moc pozitivne moje navrhy chodit niekam von (do prirody, na vylety a pod.), takze sme vsetko riesili kompromismi.. no a casom ma to zunovalo a prestala som byt aktivna.. Proste som si drzala svoje konicky cez tyzden a v nedelu som len tak chcela oddychovat a...cuduj sa svete, on zacal byt aktivny a teraz taha on mna von uz vyse 3/4 roka :-D Takze to skus realizovat podobne, neupinaj sa na neho, uzivaj si zivot sama, uvidis, ze ak bude mat zaujem, pripoji sa.. a ak nie, nema asi zmysel s nim ostavat. Ste spolu nejaky cas a je to taketo, ake to bude o 15 rokov? co vas bude spajat? tiez sa nad tym niekedy zamyslam :)
PS: a co sa tyka tej kamosky, to som si uvedomila parkrat, ze som v tomto takato ja ku mojej jednej kamoske.. ale to je tym, ze ja mam na starosti ovela veci ako ona, ona je bez prace a nudi sa, takze niekedy, ked napise, nemam zrovna cas jej odpisat smsku, tak bud jej zavolam, alebo si to necham na vecer.. no vecer od unavy lahnem a spim a zabudnem :( Samozrejme ma to mrzi, ale obcas sa to stane. Takze si to neber hned moc osobne..

bibi1234

presne ako pise jajka, muzi si ovela viac vazia zeny, ktore na nich nie su tak naviazane, zostanu same sebou a maju vela priatelov, vtedy maju pocit, ze musia o cas straveny s Tebou bojovat. Takto, ked vie, ze nemas do coho pichnut a si stale doma, tak Ti nema dovod volat, lebo si povie, ved ona aj tak nema s kym byt, tak sa ozve..

jajka001_

a vies co, neviaz sa na frajera, sprav si vlastny program. robis rovnaku chybu ako vacsina z nas. cakas na frajera, prisposobujes sa mu. tym sa mu podriadujes, stavas sa na nom zavisla. ano, chceme byt s nasimi milacikmi lebo je nam s nimi najlepsie :) chlapi to vidia trochu inak..sprav si vlastny program a odmietni aj ty jeho sem tam, nebez za nim na zavolanie, nech si mu vzacnejsia.

jajka001_

tak vidis, vies v com je problem, nie v tebe, mas blby den a ked sa nieco sere, tak sa sere vsetko. chod spat a nemysli uz na to. zajtra bude lepsie. frajera podus nech sa posnazi. co sa tyka kamosky, nabuduce budes vediet ako rychlo jej vyhoviet...nie kazdy sa snazi, poznam to. rodicov si nevyberame, zial, kym s nimi zijes musis to vydrzat.

denblbec

jajka, nie je to take, ako pises. Mozno to z mojho prispevku prvotne vyznieva, ale v skutocnosti to tak nie je. Hovorim, ze je to chaoticky napisane. Tak skusim detaily

K priatelovi: nie je to prvykrat, co ma takymto sposobom "odbil". Niekedy fakt uvazujem nad tym, ci tento vztah ma vobec nejaku buducnost. Ide o to, ze on preferuje taku zivotnu "lezernost". Vytiahnut ho von je skor zazrak. Ja by som dnes aj k nemu prisla, nerobi mi to problem, ale...ale trosku som ho skusala, islo o moju nazvime to taktiku - ci ho skutocne neprehovorim prist von. Ved ja by som bola rada prilezitosti byt s clovekom, ktoreho mam rada, a on ked nepridem ja k nemu, tak sa vlastne ani nevidime. A to je vztah?? Na zaciatku to bolo uplne ine, vedel si ma vsimnut, utekal za mnou von, casto mi volal ci pisal, a teraz? Ja volam prva, on nezavola. Max. napise, ako sa mam a co robim a tod vsjo
2. Ku kamaratke: jedna sa o vec, ktoru si nemozem u nej vyzdvihnut osobne, musi mi ju poslat cez net. Ked clovek nieco chce odo mna, snazim sa mu vyhoviet este v ten den. Je to take tazke? Ked nemozem teraz, tak to jednoducho poviem. A nie ze, jasne poslem ti to a ja cakam ako blba a nic. Jeden den nic, druhy, treti...Ak napisem sms a opytam sa v nej nieco, a ani neodpise?? To uz je prilis si myslim
3. moje problemy s rodicmi, zial, urcite nie su normalnymi.

A podotykam, nie som ziadna pubertiacka, s ktorou hadzu hormony, som uz dospely samostatny clovek. Ale dnes mam blby den, neskutocne blby..