veganstvo

RNG

Kazde prisne obmedzenie vo vybere potravin sa nam, geneticky vsezravcom, nakoniec dlhodobo musi vypomstit.
Mozno to pouzivat docasne ako sucast napravy v telesnych procesoch.
Uz z najstarsich vykopaviek v Afrike, clovek bol lovitelsko-zberatelsky typ, tj mal velmi rozdielnu a vsestrannu potravu a na to je nas organizmus za mozno vyse miliona rokov navyknuty.
Vie sa adaptovat ciastocne aj na ine diety(vid nezdrava civilizovana strava) ale je to vzdy s nasledkami.

BJ

Znamy bol sucastou testov roznych vzoriek hlavkoveho salatu, a ta vec do seba natiahne vsetky dusikate latky zo sireho okolia. Su sice najviac v okrajovych listoch, ale prave tie su najzdravsie. On sam kupuje iba ladovy salat. Mne hlavkovy salat ani velmi nechuti, radsej mam spenatove listky.
Ale na vlastnej zahradke sa da urcite dopestovat aj zdravy hlavkovy salat, ale u kupovaneho nikdy nevies.

BJ

enjoy... ten clanok je typicke strasenie ludi. Este mi povedz, ako tie kravy lajnami nakazia ovocie... to vylezu na strom a naseru na tie plody? Vsak trochu rozmyslaj. :-)
Navyse, take bakterie sa uchytia iba v cloveku s narusenou imunitou, ja sa nijakej Ecoli neobavam, kto zije zdravo, nemusi sa bat kazdej bakterie. Hlavkovy salat nejedavam, ani to nikomu neodporucam, jedine ze ma vlastnu zahradu.
Ten clanok mi zavana, akoby si ho zaplatil masopriemysel. (zvysena hygiena na bitunkoch)

ele

Tiez som niekde citala ze konzumaciou velkeho mnozstva fruktozy si mozeme navodit cukrovku, zevraj vacsie mnozstvo fruktozy zvysuje inzulinovu "ochotu" buniek prijimat inzulin, pritomnost fruktozy v krvi nenuti bunky slinivky brusnej k vylucovaniu inzulínu,
pokial je v jednej davke jedla sucastne fruktoza aj sacharidy, ktore sa rozlozia travenim na glukozu ( napr. skroby zo zemiakov, ryze, muky), voci tejto glukoze je vylucene v dosledku pritomnosti fruktozy mensie mnozstvo inzulinu co sposobuje vysiu glykemiu po jedle.
Ja konzumujem enormne mnozstvo ovocia uz dlhe roky, som zdrava, podla mna to bude len taky spustac, pri geneticky predurcenych cukrovkach.

sweet_lolitta

questionn> tato tabulka ti ukazuje, co mozes jest (v pasme zdravia), aby si zostal zdravi podla MB stylu. Tak isto ti ukazuje, co su extremy a tych sa treba vyvarovat. Mozno sam poznas (ja si na to dobre z minulosti spominam) ako som mala po nejakom obede chut na sladke, potom opat aj na slane a niekedy znovu na sladke. Je to prave tymi potravinami nad a pod pasmom zdravia.

Ked si das 1 "facku" (napr. ananas) a potom 2. facku (napr. slane maso), tak ano, sice si mozno vyrovnas v sebe energie, no prilisne fackovanie by sa tebe nepacilo po case tak isto ako ani tvojmu telu.

questionn

sweet-lolita, mozes mi to pls vysvetlit, lebo ma to zaujima:) V tej tabulke su tri skupiny, najviac by sme mali jedavat tie zo strednej skupiny a ak jedavame aj nejake z tych uberajucich/uvolnujucich tak by sme ich mali vykopmenzovat aj tymi druhymi?

sweet_lolitta

Ja poznam ludi, co fajcia a piju alkohol takmer denne a zit ziju este stale :) Kto vie co je spravne. Zrejme ide o to, aby si kazdy prezil svoj zivot co najstastnejsie a nenicil ho priliz ostatnym (napr aj tym zvieratam, ked uz zabit, tak humanne, aspon z ekochovu, ked uz kozuch tak jedine umely atd).

Okrem jedla nas ovplivnuje aj vzduch, ktory dychame, prostredie, stres...atd.

Ja som napr s MB zacala kvoli tomu, ze som si povedala, ze sa inspirujem narodom, ktory je tu dostatocne dlho a ma dostatocne vysoky priemerny vek (dlzku zivota) u svojich ludi- japonsko, cina. (dnes uz skor nie, v mestach sa rozrasta fast food a zapadny styl, no snad na vidieku tradicnom)