Vajicka kazde rano

jajka001_

a tebe to este chuti? asi si dost aktivny typ, ze? no, ja som v puberte jedla vajcia casto a vela, niekedy aj kazdy den. vtedy som na to proste mala chut tak som si dala. je to dost energeticke. a aj mastne. potom som mala obdobie ked som vajcia nemohla ani vidiet - asi som sa ich prejedla. teraz si dam sem tam. takto, papat treba z kazdeho rozku trosku, pestro, takze by som povedala ze dvakrat tyzdenne moze byt. daj si k tomu zeleninu :) paprika,rajcina, redkovka, uhorka. bude to zdravsie.

vevericka

da sa aj vo vode, ci je to chutne neviem ..uplne najzdravsie bez tuku, su klasicke varene, alebo na teflonovej panvici, vraj tiez sa da na vode..to som neskusala..
kazdopadne strasiak menom cholesterol nie je a taky vazny, vajicka obsahuju aj latky, ktore ho znizuju, ale jest kazdy den??ani by mi to nechutilo stale

Vergil

To že na oleji to je nezdravé som si myslel. Že sa to dá robiť aj na masle som ani nevedel (nie som veľký kuchár :)). Ale sa mi zdá, že kamarát mi vravel, že omeleta sa dá spraviť aj tak, že sa dajú vajíčka do vriacej vody, tým pádom majú aj menej tuku. Vie o tom niekto niečo?

Kubes

zaručene ti môžem povedať, že to zdravé nieje .. dosť ma zaujíma zdravá výživa a čítal som kopec článkov na túto tému. Daj si vajíčka tak raz týždenne, ak v menšom množstve tak aj 2-krát

Crobs

Zvacsa z obchodu, malokedy domace.
A robim to na masle, ale to asi tiez nieje najzdravsie.

Kazdopadne dakujem za odpovede:)

lioness_01

no vo forme omeliet, volských ôk a praženíc asi ťažko to môže byť zdravé, keď je to robené na oleji

smee

tak za prve: aky mas zdroj vajec? z hypermarketu, domaci chov?
Ak kupujes z klietkoveho chovu, tak tie sliepky nemaju ani 20cm priestoru okolo seba, tym sa im nevytvaraju svaly, su flustrovane, nemaju normalne hormony, takze a es take vajicka, tak nic dobre ztoho nebude.
Ale ak mas domace, tak a tak sa neodporuca viac ako dve-tri vajicka tyzdenne.