Vajicka kazde rano

kulturista

cital som par komentarov a prepacte ale napr. "zaručene ti môžem povedať, že to zdravé nieje .. dosť ma zaujíma zdravá výživa a čítal som kopec článkov na túto tému. Daj si vajíčka tak raz týždenne, ak v menšom množstve tak aj 2-krát" hovadiny na druhu.

velmi dobre povedal flimo25. Vajcia okrem toho vasho zleho cholesterolu obsahuju latky ktore cholesterol znizuju. Názory "jedno celé vajce denne, týždenne" sú už prekonané. Venujem sa kulturistike a bez vajec to nejde a jem ich da sa povedat kazdy den rano MINIMALNE 4. Pokial nemas zdravotne problemy co by mohli suvisiet s cholesterolom alebo nie si v pokrocilom veku tak ich jedz su paradne! ;)

flimo25

Nejest vajcia??? Kulturistike sa venujem asi 5 rokov aktivne a vajcia su ZAKLAD. A to by som povedal aj pred 5 rokmi .....potom sa nečudujte chlapci že mate 60kg a nemožete priberat ..ked ste vychovany na sunare a žuvačkach.

RNG

co sa tyka denaturacie bielkovin varenim je sice pravdepodobne pravda, ze je to nie najlepsie na travenie, ale pri dnesnej hustote ludi, zamoreniu potravin roznymi mikrobami z celeho sveta zialbohu surove vajcia a surove maso su prilis nebezpecne, tj najma ked ich kupujes v obchodoch z masoveho hydinarstva a dobytkarstva.
Ako dieta som jedol vymiesane surove vajcia, dnes by som sa to neodvazil s vedomostou, ze znacna cast ich ma salmonely, camphylobactery a niekedy aj ine.
Kedze sa pridavaju v intenzivnom chove sliepok do potravin antibiotika proti epidemiam a na lepsie krmne vysledky, cast camphypobakterov bola antibioticky rezistentne druhy. Tj ked sa nakazis, lekari ti casto nevedia pomoct!!!
Preto ked vajcia a slepacie maso, tak len dobre uvarene-upecene.
Keby sme sa mali vyhnut vsetkemu, co je zamorene roznymi mikroorganizmami, zialbohu by sme museli doslova skapat od hladu, preto musime tieto sice potraviny ciastocne znehodnocujuce upravy robit.
Dietetici tu tvrdia, ze varenim sa zvysuje absorbovatelnost niektorych zivin(tj tych, ktore nie su znicene varom), takze aj druha strana ma ciastocne pravdu...
"Nic na svete nie je ciernobiele, len rozne odtiene sedej"

BJ

watermelon, myslim, ze sme v mensine medzi vajcozrutmi. :-)
Mne vajicka nechybaju, a som si isty, ze vsetko dobre, co sa v nich nachadza, sa da ziskat pre telo prijatelnejsou formou, takze preto ich nejem. Nicit bakterie tepelnou upravou... ehm, no comment. To znici aj vajce, takze ostane posledny dovod, preco to jest... kvoli chuti. A myslim, ze tento dovod dnes dominuje nad vsetkym. :-)