gainer

Príspevok v téme: gainer
uz neviem

ahojte..Mam 17 rokov, pomaly sa blizim ku 18..Moja vyska je 160 a mam 40 kg :( Moje BMI je podvaha..Som zufala...Neviem ani vysvetlit aky hnev mam na seba ze za 4 roky som nepribrala ani kilo :(Som z toho uplne zufala...Papam 6 krat denne uz 5 mesiacov a vysledok? ziadny...Brala som pangamin, peritol...nic nepomohlo :( Rucicka na vahe sa nezdvihla ani po 42 :( Stracam uz nadej ze dokazem aspon trosicku pribrat... Preto sa chcem spytat na vyrobok urceny pre kulturistiku, na nabratie objemu...Gainer... co si o tom myslite? myslim ze to je moja posledna sanca ako pribrat..su na neho velmi dobre ohlasy...Avsak kedze som dievca a netuzim mat ziadne svaly ale len pribrat neviem ci je to najvhodnejsie riesenie...Uz neviem co mam robit som z toho uplne zufala : Teda prosim preto o rady..Dakuje za pochopenie :)

0vecka

ona je este mlada je vela ludi ktopry do 20tky nevedeli vobec pribrat... inaq je mozne ze ma nieco s travenim ale aj tak si myslim ze mesacna kura jej nijako neublizi a ist tou druhou cestou ju moze este viac vychudnut... co sa "umelin" tyka tak tie su uz vsade ani jablko nieje zrovna cista priroda ...

TrainingBoy

oh, snazis sa byt vtipny alebo inteligentny? ani jedno ti nejde.
Osobne poznam taky pripad tej tvojej "podvyzivy" a ziaden zdravotny problem nema. Pribrala len raz a bol to presny opak tvojich pokynov(ktovie, mozno si za jedlom dala salocku kyseliny chlorovodikovej). A kopa ludi ktori su tiez dost chudi, maju vsetci nejaky zdravotny problem? Ked neratam znecistene creva, lebo to je tvoja vymyslena diagnoza. Hras sa na lekara ci co? No tak by si mal tym ludom pomoct, ale na to budes potrebovat vela kef. Inac ta obdivujem, taku pracu nedokaze robit kazdy.

BJ

TrainingBoy, pretoze, ked je telo podvyzivene pri dostatku potravy, ma zdravotny problem, bodka.
Nutit ho nasilu nabrat zvysenym mnozstvom potravy, alebo zaradit na ten ucel akukolvek chemiu ci umelinu, ktora neriesi ten zdravotny problem, je nezmysel, bodka.
A na toto nemusis byt odbornik na vyzivu, staci ti zapojit mozgovu koru, teda ak ti este nejaka po tych gaineroch ostala. :-)

doubledog

BJ ma ciastocne pravdu, treba sa najprv pozriet na to, ci nemas nejaky zdravotny problem.

ak zistis, ze v tom problem nie je, potom je gainer vyborna volba.
ale snaz sa aj cvicit, v kombinacii s cvicenim ti priberanie pojde lahsie. len nie aerobne cviky.

TrainingBoy

ozval sa odbornik na vyzivu aj ked jediny sposob stravovania ktory pozna je ten svoj. Akym pravom potom radis ked sa do toho prd rozumies? Zaujimave je ze poznam plno chalanov ktori su na tom ako ona a predsa dokazali pribrat. Ked chce brat gainer, tak nech bere, zle jej to nespravi, praveze naopak. Ked jej tak velmi chces cistit crevo, tak si nezabudni zobrat kefu, pojde to lepsie.

BJ

Dievca, preboha ziveho, gainer je posledne co by ti pomohlo. Nemozes pribrat, pretoze mas zdravotny problem. S najvacsou pravdepodobnostou ide o poruchu traviacej sustavy, alebo nejakeho s organov s travenim spojeneho. Popripade moze byt problem v metabolizme, napriklad tukov, alebo chybaju nejake hormony, ktore produkuje stitna zlaza.
Nasilim tento problem nikdy nevyriesis. Problemy s travenim sa liecia presne opacnou cestou, dietou, hladovkami, jedenim maleho mnozstva vysoko kvalitneho jedla, doplnanim vitaminou a mineralou, cistenim creva, napravou metabolizmu tukov, a podobne.
Napriklad, ak mas zanesene crevo a znizenu imunitu, a prekyselene telo, mozes mat zapaly v hrubom a tenkom creve, nasledkom coho sa ti nevstrebavaju ziviny, popripade vplyvom nizkej imunity mozes mat rozsireneho nejake parazita po tele, ktory este velku casto z toho mala, co sa vstrebe, poje.
Podla mna si podvyzivena a to je zdravotny problem a urcite ho nevyvolava nedostatok potravy.

Este velmi neprijemny problem je stres a uzkost, hlavne ak trva dlho a kazdy den, to dokaze narusit cinnost traviacej sustavy, a napriklad uplne odpalit produkciu kyseliny chlorovodikovej v zaludku, bez ktorej sa nemozu dobre travit bielkoviny, a vyrazne klesa imunita, naopak pocet patogenov, ktore preziju travenie, stupa. Kym nevyliecis stres, travenie sa nemoze zacat liecit, ani pri tej najzdravsej strave.

weissewolfe

Zdravim, kolegovia predomnou maju pravdu, gainer nicim neskodi, je to akoby "nahrada" jedla v koncetrovanej podobe. Na trhu su aj lepsie - drahsie aj horsie /lacnejsie/ gainery, zalezi od teba kolko chces do toho investovat. A treba mysliet na to, ze z gaineru automaticky hned nepriberies, treba mat hlavne kvalitnu stravu (doplnok vyzivy je vzdy len doplnok) a cvicit (aby to neslo prilis do tukov). Daval by som to v priebehu dna a po treningu, pred spanim nie (skor tvaroh - pomalsi zdroj bielkovin, uvolnuju sa celu noc).
A oplati sa zobrat vacsie balenie, pretoze take napr. 2 kilove - je to lacnejsie, ale pri tomto davkovani to doberies tak za 2 tyzdne a potom nic....treba to brat dlhsie aby bolo vidno efekt. A na niekoho to zaberie, na niekoho nie, ale pokial sa budes dobre stravovat a cvicit (nemusis jak nejaka ozruta kulturisticka :) zlahka) tak tie vysledky uvidis. Na zaciatok si mozes dat mensie davky, aby si si nato zvykla a tak (ja som si buchol velku a pol dna som nebol hladny :D) Drzim palce :)

sportwumen

pokojne mozes uzivat gajner ,ja som to tiez nebrala lebo to nepotrebujem ale brala som protein a aj ostatne doplnky (robim vrcholovy sport) a som tu zijem

TrainingBoy

nie, vyslovene gainer som nebral, lebo som skor mezomorf a preto som bral protein, ale ako som hovoril je to to iste len bez tych sacharidov. Vpodstate to berem uz niekolko rokov a som zdravy a je to na mne aj vidiet. Hm, no chapem tvojich rodicov, je to dost typicky postoj, no ber to ako olivovy olej, to tiez v takej forme nevznika v prirode, ale lisovanim a filtrovanim z toho mas olej. To iste mas s gainerom, len je to z mlieka a nelisuje sa :).
Vyska? no ak mas den pred vyplatou tak mozno budes vyssia :D. Inac ani nie. Takze sklamem ta, nebudes mat 2 metre :). Ten gainer nie je zazrak, je to ako normalne jedlo len v koncentrovanejsej forme a pokial od jedla neporasties tak ani z tohto.

uz neviem

hm a este sa chcem spytat ten gainer neposobi asi nijako na vysku vsak? Lebo ked sa meni moja postava tak mosno aj vyska ze?