ako sa medzi ludmi nerozplakat?

Príspevok v téme: ako sa medzi ludmi nerozplakat?
lucy12

poslednych par rokov sa liecim kvoli depresii (okrem ineho), ale uz som na tom odost lepsie, vacsinou mam dobru naladu a citim sa fajn. problem vsak je ze sa ma vie hocico dotknut, pre vacsinu ludi by to boli malickosti, ale mne staci, ak mi niekto povie nieco neprijemne(co by pre druheho mozno ani neprijemne nebolo) a hned to vyvola u mna plac a ja neviem co s tym robit, ako to zastavit.v podstate som taka urevana od malicka, a nejako stale ma to nepreslo...ked sa mi to stane ze som doma, tak to nevadi, mama mi vacsiou vravi, ze sa mam vyplakat ak mi je potom lepsie ale co robit, ked to na mna pride niekde v spolocnosti ludi? uz sa mi to aj stalo parkrat a je to vzdy taky trapas.a hlavne ked sa vsetci okolo dobre bavia, vtedy to je ozaj blbe. neviem v tej chvili ten plac zadrzat a nestaci povedat si, ze nie, revat nebudem... mozno to niekto pozna :((

lucy12

takze ja uz budem mat 23 dokonca. a praveze ide o to, ze ja velmi dobre viem, ze nemam brat ludi vazne, ze sa mam povzniest nad to, ked mi nieco vravia a mne sa to nepaci,ale ono to pride akoby tak automaticky vzdy a ja si v tej chvili mozem aj patstokrat zopakovat ze kasli na to, ze sa mi tym neoplati trapit alebo ze: no co ma byt, tak mi to povedal. ono to aj tak ten plac pride.a casto su to banality. a zase su aj chvile, kedy mi niekto nieco hnusne povie a nerozplace ma to.

LuLuCinka2093

ja som natom skoro tak isto,...mne ked niekto nieco nepríjemne povie hned mi príde luto a rozplacem sa...vecsinou doma (mám totiz zlý vztah s otcom a jeho rodicmi..neustále sa do mna starajú) uz aj mladsí brat sa mi posmieva ze neustále revem kôli kazdej malickosti ako decko a to uz mám 17... :(

jajka001_

:) a najlepsie je ked ti povie niekto ze neplaač, to sa v momente spustí :) mne pomohlo ked sa mi chcelo revat ked som bola s niekym, kto ma nelutoval ale naopak, rozosmial ma, povedal ze co sa smejes, vidim ze sa smejes, co ti je smiesne :) ono je dobre si to nebrat k srdcu nech povie ktokolvek cokolvek. radsej si ponadavaj ako sa rozplakat.

jajka001_

neber ludi a ich reci az tak vazne. co take ti povedia ze ta to rozplace? mna dokazu reci uz malokedy vytocit hoci boli casi ked ma nieco vytocilo az tak ze som sa rozrevala. kolko mas rokov? tak cca okolo 20? mozno je to tym ze mas nizke sebavedomie, je to na tebe mozno vidno a je dost ludi ktori radi takychto slabsich "vyciciavaju" tym ze im hovoria neprijemne veci a takto z nich tahaju energiu, pre seba. nedavaj ludom najavo ze si slaba, ze ta nieco trapi, nenechaj sa vytocit hlupakmi. vyhybaj sa situaciam kedy by sa ta mohlo nieco dotknut. s takymi ludmi sa bav len na formalnej urovni , s odstupom. vzdy si kry chrbat, nedoveruj kazdemu, povedz len to najnutnejsie alebo veci nepodstatne, o doverne veci sa del len s ludmi ktorym naozaj veris.