Zápal - Bartoliniho žľaza

Príspevok v téme: Zápal - Bartoliniho žľaza
Leennkkaa

Zdravim,
Mam nasledujúci problém...Budem nesmierne vdacna za akukolvek radu :)
Začiatkom jula sa mi zapalila, zahnisala Bartoliniho zlaza. Prve dni som brala antibiotika medoclav, kedze nezabrali prijali ma na gynekologicke oddelenie a pod celkovou narkozou mi to rozrezali, vycistili dali drenaz, ktoru po 2 dnoch vybrali.
Par dni po tom bolo všetko ok..hnis vytekal..uz to nebolelo...no ked som sa vratila po doch tyzdnoch z dovolenky...vsetko sa vratilo...zas sa to zapalilo zahnisalo...rez uz stihol zrast, takze hnis nemal kadial odtiect...zas mi to rezali, dali drenaž( uz bez celkovej narkozy kedze som nechcela ostat nemocnici)...
No problem je v tom, ze stale mi to hnisa mam to zapalene...neviem co s tym...lekar mi predpisal zas antibiotika a dnes mi to aj pomocou nejakej ihli a asi peroxidu precistil/preplachol...
PROSIM VAS VELMI PEKNE TIE KTORE MATE S TYM SKUSENOST...alebo poznate niekoho...ako ste to liecili???? Nemate na to nejake overene lieky, bilinky, caje...cokolvek co vam pomohlo...
Taha sa to so mou uz 2 mesiace...boli to...a za chvilu mi zacina skola..semester...nemozem s tymto zacat skolu .... PROSIM PORADTE AKO STE TO LIECILI VY...CO STE BRALI...AJ KED TO NEPOMOHLO...zacinam byt z toho zufala... :/
ĎAKUJEM PEKNE :)
pripadne chyby a preklepy ospravedlnite som z toho v strese :D

Skyslakova

Dobrý deň práve teraz prechádzam obdobím zapalenej bartoliniho žľazy. Beriem antibiotika, mastim Višňovského masťou a teplé obklady. Môžem povedať, že je to zo dňa na deň lepšie.

verka277

Jaaajda,dievčataaa,ja mam za sebou 6 operacii bartholinky + teda aj jej plastiku na jednej strane ,taaakze som si svoje uzila ... 1.krat mi na to moj dr. staale buchal atb.,lenze staaale rastlo,bolelo a nechala som si to do takeho stavu,ze som si musela volat sanitku,aby ma previezli v ľahu ...no na dispečingu mi zahlasili,ze "nie ste životaohrozujuci pripad,volajte si taxik",nemohla som.chodit,ani stat,no dala som to nakoniec v dodavke,no co vam poviem.No,takto,skratim to,mala som tam 2slepacie vajcia hnisu,tak mi to doky prirovnal ...a odvtedy,ako som len mala hrcku,uz aj som bola zbalena s taskou sama na prijme.Nastastie je moj dokino primarom,tak.ma vzdy prijal

verka277

Jaaajda,dievčataaa,ja mam za sebou 6 operacii bartholinky + teda aj jej plastiku na jednej strane ,taaakze som si svoje uzila ... 1.krat mi na to moj dr. staale buchal atb.,lenze staaale rastlo,bolelo a nechala som si to do takeho stavu,ze som si musela volat sanitku,aby ma previezli v ľahu ...no na dispečingu mi zahlasili,ze "nie ste životaohrozujuci pripad,volajte si taxik",nemohla som.chodit,ani stat,no dala som to nakoniec v dodavke,no co vam poviem.No,takto,skratim to,mala som tam 2slepacie vajcia hnisu,tak mi to doky prirovnal ...a odvtedy,ako som len mala hrcku,uz aj som bola zbalena s taskou sama na prijme.Nastastie je moj dokino primarom,tak.ma vzdy prijal

verka277

Jaaajda,dievčataaa,ja mam za sebou 6 operacii bartholinky + teda aj jej plastiku na jednej strane ,taaakze som si svoje uzila ... 1.krat mi na to moj dr. staale buchal atb.,lenze staaale rastlo,bolelo a nechala som si to do takeho stavu,ze som si musela volat sanitku,aby ma previezli v ľahu ...no na dispečingu mi zahlasili,ze "nie ste životaohrozujuci pripad,volajte si taxik",nemohla som.chodit,ani stat,no dala som to nakoniec v dodavke,no co vam poviem.No,takto,skratim to,mala som tam 2slepacie vajcia hnisu,tak mi to doky prirovnal ...a odvtedy,ako som len mala hrcku,uz aj som bola zbalena s taskou sama na prijme.Nastastie je moj dokino primarom,tak.ma vzdy prijal

Nattalie

Ahojte, aj ked je tato tema spred niekolkych rokov ,podelim sa so skusenostou s bartoliniho zlazou . s bolestivou hrcou mam prvykrat skusenost, mam 33 rokov a zasla som s tym ku gynekologovi na emergenciu ked to zacalo dost boliet pri chodeni, sedeni. Beriem na to antibiotika ciprofloxacino len druhy den a dnes v noci mi to same prasklo. A zatial je tam uz iba mala gulka ktora neboli. Doktor ked to videl chcel hned rezat, ja som povedala ,ze radsej pockam 3 dni na ucinok antibiotik. Mala som dost nadute brucho, plyny aj hnacku, pijem vela tekutin a mam pocit ze som aj pribrala nejake 2 kila na to , ze som dost chudunka.sprchujem sa horucou vodou, co som si tu precitala bola by aom rada keby to samo odislo bez ziadneho rezania.ak sa to ma potom vratit, tak sa to neoplati, nie?bola by som osudu vdacna.skor ma zaujima povod tej bakterie.vytiekla krv a hnis, stale vyteka dufam ze vytecie vsetko.moja prva skusenost s tym.ale som za prirodzene veci, aj za prirodzeny ustup.uvidim dnes.dufam ze sa to dobre skonci..dalsia skusenost...

Kýčera

Dievča,drž sa!Škoda,že si nedala na toho 1.lekára,už si mohla mať pokoj.Takto si z Teba spravili pokusného králika a čudujem sa,že si sa tam toľkokrát vracala.Prajem Ti,aby si to dnes dotiahla do úspešného konca.

Tiziana

Ahojte...nechce sa mi vsetko citat, lebo kazda sme asi ina..ja teraz riesim bartholinku v kludnom stave.....neboli nic neprekaza, ale moj doktor v rakusku ma odporucil nech si ju necham vybrat...tak som prisla na kliniku: doktor c. 2 mi povedal, ze je nova metoda s katerom na 4 tyzdne, ze odobranie- vyoperovanie nie je dobre riesenie, kedze je zlaza velmi dolezita pri sexe...ok, dal drenaz s balonkom....vecer vapadol. v utorok som dostala novu drenaz s balonkom, ok. na klinike bola nejaka asistentka. dala az 30 ml...v stredu bolesti ako hovado...vecer pozeram s priatelom a zrkadlom co sa deje... videli sme pol balonka ako sa dere cez narezany otvor. rano som volala na kliniku. jasne, ze musim prist.doktorka c. 3 mi drenaz vybrala apozrela ma sonom a ze v bartholinke nic nie je, ze mam cystu vedla...ale aj tak balonik dala.novy. znova do tej rany....asi po hodine idem na wc a drenaz v nohavickach. vypadla...za tyzden po 3x????????. volala som na kliniku a ze nechame to tak a v pondelok mam kontrolu. tak sa teda tesim, co sa bude diat...som zufala....na podnet dr.1 som sa dala na boj...mala som kazdy mesiac teploty..aj to moze byt dovod na chorobu...uvidime...drzte palce a urcite napisem, co sa bude diat dalej.

anita1361

Ja som sa prave vcera vratila z nemocnice,bola som na operacii bartholiniho zlazy.Robili mi to pod celkovou narkozou.Lekar mi kazal,aby som si to natierala betadinom a odvarom z dubovej kory.Zatial neviem,ci to pomoze,lebo som po operacii iba dva dni.Uvidim,ci to pomoze,potom Vam dam vediet.

RNG

Odporucam na to brat odmaskujuci NAC/ACC(2 x 600 az 1200 mg), ktory zvysuje ucinok liekov aj doplnkov na rozne formy maskovanych infekcii a brat roztok citricidalu(35 kvapiek 60% citricidalu do litra vody, pit po malickych glgoch cely den) a carvacrol z oreganoveho oleja(davka carvacrolu musi byt minimum 3 x 200 mg, co najdes napr v enterickych kapsuliach oreganoveho oleja firmy NOW Foods, kde je v kazdej enterickej kapsuli 100 mg carvacrolu(55% zo 180 mg))

ZUUU

no tak akurat teraz som s tymto problemom doma pn už treti tyžden .povim vam bola som v šoku ako sa to rieši prišla som na chyrurgiju kde mi to bez narkozi bez akych kolvek inekcij na lokalne umrtvenie ...narezali,,poviem vam bola som šokovana to čo je ...žijeme snad 18 storoči či čo?, ta bolest no strach...dost by ma zaujimalo sčoho sa to tvory vživote som nemala podobne problemi a bola som upozornena že sa to može hravo zopakovat.