Zápal - Bartoliniho žľaza

Príspevok v téme: Zápal - Bartoliniho žľaza
Leennkkaa

Zdravim,
Mam nasledujúci problém...Budem nesmierne vdacna za akukolvek radu :)
Začiatkom jula sa mi zapalila, zahnisala Bartoliniho zlaza. Prve dni som brala antibiotika medoclav, kedze nezabrali prijali ma na gynekologicke oddelenie a pod celkovou narkozou mi to rozrezali, vycistili dali drenaz, ktoru po 2 dnoch vybrali.
Par dni po tom bolo všetko ok..hnis vytekal..uz to nebolelo...no ked som sa vratila po doch tyzdnoch z dovolenky...vsetko sa vratilo...zas sa to zapalilo zahnisalo...rez uz stihol zrast, takze hnis nemal kadial odtiect...zas mi to rezali, dali drenaž( uz bez celkovej narkozy kedze som nechcela ostat nemocnici)...
No problem je v tom, ze stale mi to hnisa mam to zapalene...neviem co s tym...lekar mi predpisal zas antibiotika a dnes mi to aj pomocou nejakej ihli a asi peroxidu precistil/preplachol...
PROSIM VAS VELMI PEKNE TIE KTORE MATE S TYM SKUSENOST...alebo poznate niekoho...ako ste to liecili???? Nemate na to nejake overene lieky, bilinky, caje...cokolvek co vam pomohlo...
Taha sa to so mou uz 2 mesiace...boli to...a za chvilu mi zacina skola..semester...nemozem s tymto zacat skolu .... PROSIM PORADTE AKO STE TO LIECILI VY...CO STE BRALI...AJ KED TO NEPOMOHLO...zacinam byt z toho zufala... :/
ĎAKUJEM PEKNE :)
pripadne chyby a preklepy ospravedlnite som z toho v strese :D

cmoch

Milé baby. akurat v pondelok som sa vratila z nemocnice z tohto zakroku.bolo to uz po druhy krat co mi to robili a raz som to mala este predtym a prasklo mi to same.ale ta bolest:( na wc ma iba odniesli.teraz kazdy vecer absolvujem sedacie kupele v roztoku Rosalgin a obmienam ich cajom z materinej dusky,nechtika a alchemilky.zajtra bude tyzden od operacie a mam taky pocit ze sa to zacina zase naplnovat hnisom. uz neviem co s tym robit. znama ktora robi na gynde vrchnu uz 20 rokov mi povedala, ze to je z prechladnutia hlavne od noh.a ze ta zlaza sa neda odstranit:( tak ako to vlastne je? mate s tym niekto skusenost?

Leennkkaa

Kiara: Dakujem aj za tvoj prispevok :)
Ja som to stastie nemala a vratilo sa to...Aj ja si tu zlazu chcem dat vybrat...len problem je v tom, ze nemozu mi ju vybrat kym je zapalena a kym je tam hnis...aspon to mi vravel doktor..
Preto by som chcela aby sa to cim skor vyliecilo...a vybralo...len ziadne lieky mi nezaberaju :( uz neviem co mam vyskusat...

kiara13

Lennkka: Ja som to mala tiež zapálené, takisto som bola v nemocnici a pod narkozou mi to rezali...každý lekár sa ma pýtal či to mám prvý krát, lebo vraj sa to zvykne opakovať...mne sa to našťastie zatiaľ nevrátilo...ale veľa žien s tým malo podobné problémy ako ty, a pomohlo len odstránenie Bartoliniho žľazy...

Leennkkaa

Janab: davam pozor na bielizen ktoru nosim...ziadne elasteny..tanga ani nic podobne...nad takou moznostou som rozmyslala aj ja...tym to nebude..tiez si to umyvam...oplachujem roztokom aj ked inym..tantum rose- rosinal.
A tu mykozu ani nespominaj- uz som tym presla ked som prvy-x brala antibiotika koli tejto žľaze...
Ale dakujem
A lenusskaa:
Tak Bart.z. sa nachadza aj na pravej aj na lavaj strane...tam dole...sluzi na zavlhcovanie posvy...
A tiez na to aby sa zapalila :D
U mna to zacalo ako keby z nicoho nic...prve dni som pocitovala len nejku miernu bolest pri sedeni vstavani a podobne..nic strasne... neriesila som to lebo to velmi nebolelo...a nahmatala som si tam nieco zdurene...nemalo to ziadnu farbu ani nic...jednoducho som tam nieco mala...myslela som, ze to bude nejaka vyrazka alebo podkozny tuk...no o 3 dni na to sa to zmenilo na taku bolest, ze som nevedela chodit, sediet, lezat, posledne dni pred operaciou ani spat...taku bolest neprajem nikomu...
Boli to stale...neboli to tak, ze 2 dni ano a potom 3 dni nic...jednoducho 24 hodin...aspon u mna to tak bolo...ta bolest je sposobena zapalom a hnisom...kazdy zapal boli...zapal a hnis ti roztahuje tkaniva a to boli...kym hnis nevytecie...u niektorych zien to vytecie samo...bez nejakeho lekarskeho zasahu...ze vraj na vytecenie pomahaju teple obklady...sedave kupele...gafrova mast a neviem co este vsetko...
Mne to rezali v nemocnici- bolo to pod celkovou narkozou ..a trvalo to par minut...neda sa povedat, ze je to nejaka operacia :D nic strasne.. :) aj ked z narkozy som strach mala...
Ako to vyzera..nijak :D jednoducho nieco zdurene...mäkke...vacie..pod kozou...co na dotyk neuveritelne boli...
tak neviem ci som ti pomohla...ci nie...skus sa spytat na zapal Bart. zlazy svojho gynekologa...
Ak mas este nejake otazky tak pis...

janab

Nemala som nikdy zapalenú Bartholdiho žľazu, ale ma napadá, že či to nebude súvisieť s tým akú bielizen nosíš, či sa ti to tam nezaparuje..určite to zhoršuje aj obdobie pri menzese..možno by ti pomohlo to umývať roztokom chamomilly..kúpiš v lekárni, zriediš vodou. Nejako sa o to asi treba starať, aby k zápalu nedochádzalo. Možno by pomohli aj nejaké studené obklady na boľavé miesto. Ak si nebudeš vedieť s tým rady, tak chod ku kožnej lekárke, ktorá to určite nejako bude liečiť. Myslím si, že vyčistená rana by sa mala zahojiť a nie aby sa opakovala zas a zas. Pri antibiotikách zase hrozí, že dostaneš mykozu...proste z dažda pod odkvap...

lenusskaa

Ahoj Lenka, mam bolesti na tom mieste kde je ta zlaza (teraz som si to vygooglila), nemohla by si k tomu napisat nieco viac? Ja to mam uz dva roky a neviem sa toho zbavit, bo lekari si najprv mysleli, ze je to herpes, teraz ze je to daco dalsie a ziadne tabletky mi na to nezaberaju. Mohol by to byt ten zapal co mas ty? Ako to vyzera? Ako ta to boli? Prosim odpis, budem velmi rada :)