Ktoré látky spôsobujú akné?

jojkaaaa

ja som asi mesiac nepila mlieko a vyhybala sa syrom,jogurtom,aj mäsu,pila som tri litre vody a akne sa mi vyrazne zlepsilo...a predvcerom a vcera som mala na ranajky ovsene vlocky s mliekom a cukrom a v priebehu dba som vypila asi liter mleika a na druhy den to iste..a hadajte,co sa stalo..som vyhadzana az az:(..nemala som to robit:(

Vergil

Od cukru akné nemám. Na koreniny som si nejak pozor nedával, tak neviem ako to na mňa pôsobí. Ale od mlieka sa mi akné určite robí, preto sa jemu a výrobkom z neho musím vyhýbať. Nekonzumujem ani vyprážané veci (znehodnotený olej).
Zaujímalo by ma ešte čo spôsobuje akné u vajec.

zuzic

vsak prave. od mlieka som nikdy nemala akne iba od korenin- mnam;)
ale posledne tri dni som vyhadzana a mlieko som pila minimalne a stravu ako vzdy. takze neverim moc tymto teoriam.
skor ze kazdy organizmus reaguje inak

Well

zuzik:)
U niekoho moze aj mensie mnozstvo a u ineho ani vacsie:)
Treba to brat s rezervou:) Ale bolo by fajn vsimat si to ;)

zuzic

hm...ja si nemyslim ze samotne mlieko sposobuje akne. v nadmernych mnozstvach mozno ale v normalnych sa mi to nezda

Well

od roku 2004 sa hromadia dôkazy o tom, že ak je niečo v strave, čo negatívne ovplyvňuje stav akné, tak je to mlieko a všetko, čo sa z neho vyrába. veľká štúdia a Harvardskej univerzity napríklad ukázala, že dievčatá v stredoškolskom veku, ktoré konzumujú mlieko a mliečne výrobky v najväčšej miere (3-4 porcie denne) majú o 20-40% väčšie riziko vzniku komplikovaného akné. Akné podľa tejto štúdie zhoršuje mlieko plnotučné, odtučnené, ba aj sušené. Zhoršujú ho aj zmrzliny, cottage cheese a smotanové výrobky. No a keďže aj reklama o mliečnej čokoláde tvrdí, že v každej krabičke je pohár plný mlieka, tak by som s tou mliečnou čokoládou bol opatrný. Zatiaľ nie je jasné, či akné zhoršujú hormóny kravského mlieka alebo jeho vysoký obsah jódu, ale to Vám môže byť jedno.
www.zzz.sk