Ktoré látky spôsobujú akné?

monca421452

neviem ci je to zle ale ja nemam ziadne akne a puberta sa u mna uz prejavila(mam 14)denne zjem niekolko jogurtov smotanovych a tiez pijem mlieko a ziadne akne na tvari nemam

patuľa

ahojte...je dosť pravdepodobné,že mliečne výrobky spôsobujú akné...ja mám dlho problémy s vyrážkami a nie a nie sa ich zbaviť...minulý týždeň mi zistili intoleranciu laktózy...zistili mi to kvôli mojim problémom so žalúdkom...chýba mi vlastne laktáza-je to enzým, ktorý štiepi mliečny cukor...ja dúfam,že keď som prestala jesť mliečne výrobky,tak sa mi pleť zlepší...predbežne dám vedieť,ako to je,ale podľa mňa to bolo spôsobené tou laktózou.

simka111

ja som acidko pila dost dlho aj ho pijem a stav mi to nezhorsilo.. zatial.. :D
Ja som len chcela vediet ci ku zhorseniu nedojde po nejakej tej dobe...
a actimel som tiez pila ale len mesiac kazde rano na lacno a tiez nic.. ja pijem len actimel,acidko,a jem jogurty a cistemu mlieku sa vyhybam

Vergil

simka, ja som čítal, že acidko akné nespôsobuje, skôr opak. Keď to otestuješ, daj vedieť :D

O actimeli neviem...

Vergil

No asi na tom až tak zle nie som. Vyhýbam sa výrobkom, ktoré spôsobujú akné, ale občas si dačo dám, napríklad jogurt, alebo minule veľkú syrovú pizzu a nemám z toho nič :) Napríklad zvykol som piť veľmi veľa Coca-Coly a nič som nemal, jeden čas aj veľa sladkostí a tiež nič.
Ale keď to môjmu telu škodí, tak sa tomu budem vyhýbať.

No a vie niekto čo spôsobuje akné z vajec? Je to tým cholesterolom v žĺtkach?
Lebo chodím cvičiť a prirodzené už prestávam naberať, tak by som chcel začať konzumovať viacej jedál s obsahom bielkovín.
Vajcia obsahujú veľa bielkovín (žĺtka dokonca viacej ak bielka ale kulturisti ich nezvyknú konzumovať kvôli vysokému obsahu zlého cholesterolu).

Ideto

pre jojkaaa
Telo sa chce zbaviť toho čo má nadbytok v krvi a vašou úlohou je to napraviť.Váš metabolizmus nestačí spravne spracovať a cez čreva sa zbaviť nežiaducích látok ku ktorým pridá aj bakterie a vyrusi čo sa vo vašom tele nachádzajú. Jednoducho telo sa hocikade zbavuje čo mu vadí.Asi voda ktorú ste pili neni zdravá, a nepomáha Vašmu telu tak ako by mala. Treba vyvažiť stravu a pohyb a piť zdravu vodu.