31 - ročná bulimička

Príspevok v téme: 31 - ročná bulimička
wasp

ahojte vsetci,
chcem sa spytat ci ste tu niektore aj v mojej vekovej kategorii, zda sa mi ze vsetky ste tu odo mna mladsie. trpim PPP uz 13 rokov, najskor to bola anorexia ktore presla do bulimie.
konecne som sa odhodlala ist na liecenie do pezinka, ktory mi poradili. baby ktore ste liecenie absovovali,boli v pezinku aj starsie baby alebo aka vekova kategoria prevladala? bojim sa ze tam budem medzi tymi babami ako stara koza:-)a na mickiewiczovej?
dakujem za odpovede a prajem vela sil pri boji s ppp!!! drzim palce kazdej z vas!

wasp

baby,co sa pytate na denny stacionar Spirare, mozem poskytnut len zopar info od kamamarata co tam chodil: su to skupinove sedenia - strieda sa psychologicka, psychiatricka, resp. dalsia psychologicka, zaroven zvyknu byt aj relaxacne cvicenia, nejaka tvoriva cinnost...v skupine su ludia s roznymi psychickymi poruchami, roznej vekovej kategorie. je na kazdom, v akom rozsahu sa bude zapajat do diskusie, co o sebe prezradi a co nie...moj kamarat si celkom dobre porozumel s ich skupinou, normalne tam chodil rad, aj ked zo zaciatku ked mu to doktorka doporucila sa obaval ake to tam bude. stravovat sa tam spolu nestravuju. spirare nema svoju webstranku, ale keby ste chceli nejake info tak tel.c. je 02/ 5263 6308.
takze osobnu skusenost so stacioanrom nemam, ale na vasom mieste by som to urcite vyskusala.

ja mam zase po vikende pochybnosti ci ist na to liecenie ci nie...zasa nachadzam dovody preco prave teraz "nemozem" ist ved pojdem neskor...proste si asi nechcem pripustit ze som sa dostala do
silvus28: prosim ta, napises mi teda v akom vekovom zlozeni ste boli na lieceniach kedze uz mas s lieceniami skusenost? fakt ma to zaujima. diiik.

wasp

ahoj zuju, som rada ze sa pridavas k nam "starsim":-)ak sa smiem opytat kolko mas rokov a ako dlho sa uz trapis s touto hnusnou chorobou? bola si uz na lieceni?

ivankkka

piste prosim viac o tom spirare,
totiz, studujem a nechcem prerusit studium, lebo sa strasne bojim, ze sa uz nikdy nevratim, takze na liecenie na oddeleni nie je cas. ale citim, ze potrebujem intenzivnu psychoterapiu, castejsie, ako raz za tyzden.
ako to tam funguje, da sa to casovo zvladat?

wasp

presne tak, to je postoj vacsiny, myslia si ze zo dna na den zacnes normalne jest, priberies a zrazu bude vsetko ako predtym...aj moc oco to tak vnima, aj ked by mi chcel velmi pomoct a strasne sa kvoli mne trapi.
ja neviem, ale niekedy sa citim tak ze uz nevladzem fyzicky a potrebujem par tyzdnov niekde lezat a nenamahat sa. dufam ze ten rezim zvladnem, len sa obavam ze sa tam nebudem mat s kym normalne porozpravat za tu dlhu dobu, ze tam nenajdem nejake spriaznene duse, lebo vsetky baby budu mladsie a tym budem znasat cely pobyt horsie po psychickej stranke...ked si ty bola na tychto lieceniach, mali ste tam aj strasie baby??? to ma fakt zaujima, lebo predsa len vnimanie 13-rocneho dievcata je ine ako 31-rocnej zeny a tych spolocnych tem nie je az tolko...

silvus28

Ahoj, ja som bola na všelijakých liečeniach, v Pezinku, v Bratislave, v Galante, v Hronovciach...spolu asi neuveriteľných 15x, ale k tomu rátam aj tie razy, keď som zbabelo zdrhla na začiatu liečenia, podpísala som reverz, lebo som sa zľakla a myslela som si, že taký prísny režim nezvládnem, ale potom som to hneď ľutovala...som ja ale sprostá kača, keby som tam zostala do koca, mohla som možno byť už za vodou....no a moje okolie? nejako ho nevnímam, ale nereagovalo zle, akurát jedna moja teta má stále také čudné poznámky, že som bola na "cajle", že som sprostá a tak, ale ju si nevšímam radšej, ona má tiež určite nejakú diagnózu, vyzerá to na schizofréniu...proste netreba si všímať negatívne poznámky okolia, len tie pozitívne, veď oni vôbec nevedia o čom táto choroba je, ani len že to je také jednoduch - veď sa najedz a budeš zdravá...

wasp

jasne, urcite to skus. oplati sa urobit vsetko kvoli vylieceniu. ten moj kamarat nepracoval ked tam chodil a potom ked zacal pracovat este isty cas chodil jeden krat do tyzdna.
takze tebe sa viac pacil pezinok? kolkokrat si bola na lieceni dokopy? ja som sa za cele tie roky neodhodlala k lieceniu, myslim ze aj preto lebo sa bojim co si o mne ludia pomyslia a ze ked odtial vyjdem budu si o mne vsetci mysliet ze "jeziiis, ta bola hospitalizovana na psychiatrii!!!" aj ked vacsina znamych aj tak vie co mi je. ty si ako vnimala reakcie okolia?

silvus28

Ahoj Wasp, tak ja som do marca tohto roku bola zamestnaná, ale odvtedy som na ID (inv. dôchodku) kvôli psych. diagnózam, takže mám voľno a chcela by som to vyskúšať...

wasp

ahoj silvus28,
som rada ze si tu:-)Spirare poznam a mozem len odporucat. su tam mile doktorky. ja tam chodim uz pok a pol na individualnu psychoterapiu. aj ked pre nepracujuce baby alebo trebars studentky je to dost financne narocne, napr. ja platim 25 eur / hodinu.
co sa tyka stacionara, ten cely hradi poistovna. chodil nan moj kamarat a pacilo sa mu to. mavali to trikrat do tyzdna 4 alebo 5 hod. denne. ty mas silvus take zamestnanie, ze to casovo bude u teba mozne? ja lutujem ze som pocas vysky nevedela ze nieco taketo existuje...

wasp

ahoj silvus28,
som rada ze si tu:-)Spirare poznam a mozem len odporucat. su tam mile doktorky. ja tam chodim uz pok a pol na individualnu psychoterapiu. aj ked pre nepracujuce baby alebo trebars studentky je to dost financne narocne, napr. ja platim 25 eur / hodinu.
co sa tyka stacionara, ten cely hradi poistovna. chodil nan moj kamarat a pacilo sa mu to. mavali to trikrat do tyzdna 4 alebo 5 hod. denne. ty mas silvus take zamestnanie, ze to casovo bude u teba mozne? ja lutujem ze som pocas vysky nevedela ze nieco taketo existuje...