Ozonoterapia

mirom

Ahojte. Aj ja som dnes absolvoval svoju prvu ozonoterapiu. Ucinky by sa udajne mali prejavit po nejakych 2-3 dnoch. Teda aspon tak mi to povedal lekar pocas zakroku. Bol som v Ziari nad Hronom. Stalo ma to 20€. Ale keby to stalo aj 1000 € a pomoze mi to, tak mi to je jedno. Mam velmi velku herniu L4/L5. Samotny lekar mi povedal, ze veri, ze to pomoze. Zakrok sa da povedat, ze je v pohode. Akonahle sa dostavi (co dufam, ze ano) nejaky vysledok, napisem sem. Drzim Vam ostatnym palce a zelam vela vela zdravia.

rixino

zdravím všetkých platničkárov....ja som podstúpil ozonoterapiu v pondelok v Žiline prvý krát,nikto sa nemusí báť,je to trošku nepríjemné,ale v pohode to zvládne každý,neviem za ako dlho by sa mal prejaviť účinok,resp. ak má už niekto skúsenosť ,nech sa podelí so začiatočníkmi...

cvirik_ke

Caute vsetci, ja mam osobnu skusenost s ozonoterapiou v Spiskej Novej Vsi a mozem povedat, ze je to uplne genialna vec!!! Mam herniu disku L4-L5 (cca 9,2mm, co je dost velky nalez, ale jako mi povedal lekar, aj kde by mi to nepomohlo, neublizi mi to), ozonoterpiu som nasiel na nete, po zlyhani konzervativnej liecby a 5 mesiacoch bolesti doma, prevazne na posteli, som povedal lekarke, ze este pred neurochirurgiou chcem skusit ozon. A oplatilo sa! Potrebujete poukaz od lekara (neurologa, neurochirurga..) a vysledok CT alebo MR vysetrenia. V SNV to stoji 116 EUR a su v tom 4 aplikacie, prva pod CT navigaciou, cize lekar Vam pichne prvy ozon na lozku CT (ja som siel na trikrat dnu do stroja a von – znie to strasidelne, ale neboli to!! – citite iba vpich), ja som mal hnacku od strachu uz par dni vopred a uplne zbytocne! A poviem Vam, som po 4 aplikacii a zacinam s cvicenim zakladnych cvikov a oproti zaciatku je to posun o 85% k lepsiemu. Casovy odstup medzi jednotlivymi aplikaciami je cca 5 tyzdnov. Na prve tri aplikacie ma niesol priatel na zadnom sedadle auta, kde som lezal, lebo sediet som nevedel. Na stvrtu som si to odsoferoval sam. A priznam sa, ze som miestami soferoval so slzami v ociach od stastia, ze po pol roku som si sadol za volant auta! Ozon vrelo odporucam! Usetrite kopec komplikacii a ked potom zacnete na sebe pracovat, date sa dokopy! My vsetci sa dame! Drzim Vam vsetkym palce, chodte do toho a nebojte sa, naozaj nie je coho! Vela zdravia praje Vojto z KE.

joliška

kto ma skusenosti z ozonoterapie...caka ma operacia platniciek..ale lekarka mi dala na zvazenie aj moznost najskor skusit ozonoterapiu.Najskor by som to skusila v Ziline.Prosim o radu.Vdaka

ojka

nastasia, takto to plati napr. v ZA:
Pred objednaním na terapiu musí mať pacient odporúčanie od svojho ošetrujúceho neurologa na operačný zákrok (po vyčerpaní minimálne 6 týždňovej konzervatívnej liečby). Toto odporúčanie spolu s výsledkami CT a/alebo MR vyšetrení musí pacient doniesť/odoslať na oddelenie. Po zhodnotení týchto podkladov bude pacient splňajúci indikačné kritéria objednaný na liečbu ev. objednaný na konzultáciu.
myslím, že v ostatných pracoviskách to bude niečo podobné...

nastasja

Chcem sa spýtať ako je možné dostať sa na ozonoterapi. Je potrebné odporučanie neurologa alebo praktického lekára. Mám potruziu disku L-4,5 do 6mm, hernia s tlakom na durálny vak. Mám viacročné problémy, navštevujem ambulanciu chronickej bolesti a robili mi tiež obstreky PRT. V poslednom období však bolesti stupňujú a sú spojené s vyžarovaním bolestí do chodidla.Ďakujem

bosulka

ahojte

myslím, že keby som klikla na toto fórum pred týždňom, tak by som na ten ozón asi nešla

robili mi ho v DS pod CT v utorok, dr. Koník, povedal mi, že bolesti budem mať 5 dní, aby som bola pripravená, že budem potrebovať niečo od bolesti, tak už len rátam pomaly dni, lebo liekov som sa za posledný rok "najedla" až až tak sa snažím vydržať bez nich.Rozhodne som ale takéto bolesti nemala a dúfam, že to je naozaj len nejaká reakcia. Sedieť môžem max. hodinu a vôbec nemám odvahu zohnúť sa do predklonu.

cuciak

s tým bordelom v DS máš absolútnu pravdu. To vyváženie pacientov z CT na izbu je niečo hrozné. Udivuje ma,to že ti napísal dr. Koník vôbec nejakú správu, mne dal len veľkú rozmazanú pečiatku, kde boli popísané nejaké hodnoty, že keď som si z toho dala spraviť kópiu, tak tam nevidno nič

Andrea286

Ja som bola na ozonoterapii v Žiline u MUDr. Vyletelku, je to už 2 roky (extruzia disku L5/S1). Praskla mi platnička pri cvičení na posilňovacej lavičke. Bezprostredne po zákroku som bola paralyzovaná a bolesti pretrvávali ešte tak týždeň. Samotný zákrok bol bolestivý, ale našťastie celkom krátky. Odvtedy nemám absolútne žiadny problém. Viem, že niektoré ženy, ktoré tam ležali so mnou, absolvovali tento zákrok aj 6-krát. Záleží od poškodenia platničky a od priebehu rekonvalesencie. Niektoré sa tam chválili tým, ako po príchode domov idú hneď makať na dome alebo na záhrade. Pokiaľ človek nedodržiava liečebný režim, nemôže sa čudovať, ak sa mu bolesti vrátia. Samozrejme je to individuálne. Ja mám dobrú skúsenosť a určite to bolo pre mňa lepšie riešenie ako operácia, s ktorou má veľa ľudí zlé skúsenosti.

Najčítanejšie články