uzkost (z ludi)

Príspevok v téme: uzkost (z ludi)
elissa

skusim sa poradit aj tu.. o co ide.. vyse mesiaca som bola chora, nesmela som nikam chodit, v podstate som bola uplne izolovana od sveta, od ludi, musela som byt len doma a liecit sa.. a ja neviem co sa stalo, ale zacala som mat strasnu uzkost z toho, ze mam teraz niekam ist.. uz ma to drzi par tyzdnov.. kazdy vecer ma napadaju myslienky ako vychadzam z domu, ako sa ocitam medzi ludmi, ako ides hocikam kde su nejaki ludia a uplne sa mi splasi srdce.. nerozumiem preco :( nikdy som nieco take nemala.. zrazu mam pocit, akoby som do tohto sveta ani nepatrila, akoby som tu nikoho okrem rodiny nemala, ved skoro nikto mi ani len nenapise, ze ako sa mam, ci uz je to lepsie, akoby som ani neexistovala a nikomu nechybala.. o par dni idem na liecenie a ja uz teraz mam hrozne stavy, ze ako sa dopravim na dane miesto odkial mi pojde autobus, ako to tam zvladnem medzi ludmi a tak.. je to uplne sialene, ale ja to nejako neviem ovladat, stale ma mataju myslienky a hrozny strach z toho.. prosim poradte mi ako to zvladnut, ved predsa nemozem byt aj teraz zamknuta len doma, chcem to zmenit, ale akosi sa mi to nedari..

verula

Ellisa to ti asi zapracovalo podevedomie , dlho si bola izolovana a to je ten problém , ale už môžeš medzi ludi , skus si zafixovat to do podvedomi viem, treba na to čas , ale bude všetko OK . Ja mám takú fobiu , že kde je dav a trma -vrma . je mi na odpadnutie a je mi strašne zle dusím sa, a pritom ludi mám velmi rada . som spoločensky tip. len ten dav ...

tak

Elissa
zvladnes vsetko, presne tak ako mas, absolutne o tom nepochybujem, nie nemas soc fob, ... podla mna mas este vycerpany organiymus ale totalne az na hranice vycerany este z choroby, ... tiez si myslim, ked ides na liecenie, ze Ti pomoze uplne zazracne, das sa do kopy, budes v poriadku, ... Tvoj organozmuz reaguje, tak ako reaguje, potrebuje cas, ... nic sa neboj, ... oddychni si, vela sil, ...

Jaro 246

Elissa ak to nezvladnes sama ako Ti radi Denniska, su ešte dobre online stranky - psychologicke poradne, tam skus napisať.
1., www.zzz.sk
v kolonke Psychiater alebo
2., www.omimine.cz
kolonku si najdeš podla problemu

veľa zdaru

Denniska

Ano, urcite to treba riesit, pokial to je len v 'zacinajucej' faze. Vtedy sa taketo problemy riesia podstatne lahsie, lebo sa lahsie zachyti podstata problemu. Nenechaj to prerast do extremov. Nie som odbornik, ale ak mam povedat svoj vlastny nazor, tak to podla mna je socialna fobia. Moze to byt sposobene prave tou dlhodobejsou izolaciou od spolocnosti. Mozes sa voci tomu postavit i ty sama bez pomoci lekarov, treba sa premoct, najst v sebe volu a zacat zit opat spolocensky zivot. Viem, ze je to velmi tazke, ale ak sa budes opustat a podlahnes tomu, bude to este horsie.

Jaro 246

Ale ved ja nikoho do nicoho nelanarim, ja mam tiež zle skusenosti s niektorými "makedonovcami", ale ešte preto som neodsudil knihu a autora, že ludia to zneužívajú pre svoj prospech je druhá vec. ja som sa tiež popalil na takýchto ludoch, teraz si to už čitam sam pre seba a pomaha mi to, nechcem žiadne skupiny ani sekty. Hlavne som chcel poradiť Elisse, ved ona tu pise o svojom probleme, nemusi sa s nikým stýkať vôbec/myslim s "makedonovcami"/. Inak je to socialna fobia - poznam to, a treba to riešiť cez psychologa alebo psychiatra. tie knihy som chcel poradiť ako určitu barlu na pochopenie problemu. Dufam, že sa neuraziš Elissa, že tu viac vysvetlujem Rene. Vďaka

rena23

Jaro, mozno Ty si dost silna osobnost, ale, ale ked je cloveku tazko, chyta sa aj slamky, a prave na to sektari cakaju... Ziskavaju clenov na sladke sluby, ako Ti pomozu. Lahko dnu, tazko von...Kamaratkin manzel sa tiez pridal do jednej sekty, nici im to manzelstvo a nevedia si pomoct... Preto mam k tymto veciam obrovsky respekt, zazila som to s ludmi v mojom okoli viackrat.

Jaro 246

ja si to čitam sám, nestykam sa s nikým, je to moja čisto individualna zaležitosť, ktora mi pomaha...bola to iba rada...

Denniska

Podla popisu to skutocne sedi na tu socfobiu. Sama som ju mala a tie priznaky, co popisujes elissa, naozaj na to vyzeraju.

Najčítanejšie články