Bolo to správne?

Príspevok v téme: Bolo to správne?
victtoria

Rozišli sme sa. Bolo to viac-menej po vzájomnej dohode. Videla som už dlhšie , že ho to nebaví a keby nebol on navrhol rozchod, bola by som to musela urobiť ja, lebo tak by som fungovať ďalej nemohla.
Je to veľmi dobrý človek,akého som doteraz nestretla a veľmi ma mrzí, že sme nedokázali byť spolu, ale iba by sme sa trápili. Vtedy, keď sme sa rozišli, dohodli sme sa, že by sme sa občas mohli stretnúť. Vtedy mi prišlo správne, lebo som si nevedela predstaviť, že z jedného dňa na druhý sa prestaneme vídať. O pár dní sme potom strávili spoločný víkend s našimi spoločnými známymi. Myslela som, že to kamarátstvo pôjde, ale nejde to. Ten víkend bol fajn, ale stále som mala v hlave myšlienky, že aký by bol, keby sme boli spolu. Potom mi zavolal po týždni a stretli sme sa, ale to bolo ešte horšie, už som bola naňho aj zlá, lebo som videla, že to takto nepôjde. Po ďalšom týždni mi zase volal ( ja som ho od toho víkendu nijak nekontaktovala) a zase navrhoval nejaký spoločný program. To som mu už povedala, že nie a že nech mi už nevolá a nikam ma nepozýva, že to jednoducho takto pre mňa bude lepšie, keď sa nebudeme stretávať, aj keď mi bude chýbať, ale keby som ho mala stále na očiach bolo by to horšie. A on nato, že on to zase takto nemôže skončiť, že utneme a koniec...ale povedala som nie!

Bola by som nesmierne rada,aby sme boli kamaráti, lebo ako človeka si ho veľmi vážim, ale viem, že z mojej strany by to nikdy tak nefungovalo, aby som si nedomýšľala veci, čo by bolo, keby.....bude mi nejaký čas úplne nanič, ale musím sa naučiť žiť bez neho.....

Teraz zase premýšľam, či som urobila správne. Že som mu povedala, ako ma to vzalo. Boli sme spolu pol roka, neviem, či sa dá za taký krátky čas hovoriť o nejakých hlbokých citoch, ale ja som to tak cítila a preto ma zranilo, keď on povedal, že ku mne už necíti, čo by mal cítiť. Jednoducho by som nevedela brať ho iba ako kamaráta a tým by som si ubližovala. Rozum hovorí, že som urobila dobre, srdce vraví, že sme patrili k sebe............melancholické ja viem, ďalšia nešťastne zamilovaná, ale je mi nanič a nemám komu sa vyžalovať :-(

victtoria

lost

...a ty by si to dokázal/a?...vídať sa s niekym, ku komu cítiš viac ako kamarátstvo a on chce od teba len to kamarátstvo?....
....vždy budem rada, keď sa s ním náhodou stretnem, ale nie pravidelne, aby som sa musela tváriť ako niečo, čo nie som......láska je ozaj zvláštna :-)

victtoria

lenka ZV

...dúfam, teda, že to bolo správne rozhodnutie, aj keď teraz je to ešte ťažké....ďakujem za milé slová

dirty angel

...to aj mám v pláne - žiť aktívne :-),....mám toho dosť, čo chcem stihnúť a verím, že mi to pomôže sa cez to nejak preniesť.....ale aj tak, tie myšlienky, ktoré má prepadnú, keď som sama a len tak rozmýšľam - tak stále sa to nejak krúti všetko okolo neho - asi som sa fakt zamilovala :-( , :-), ale život ide ďalej, aj keď tam on už nie je....aj tebe ďakujem za milé slová

dirty_angel

Ahoj victtoria :-),

z vlastnej skúsenosti viem, že si urobila veľmi dobre. Možno budú začiatky bez neho zložité, predsa len pol roka s niekým JE nejaký strávený čas.

Ak ti môžem poradiť - ži aktívne! Nenechaj si ani minútku voľnú pre sebaľútosť, smutné spomienky... Športuj, maľuj, fotografuj, prekonávaj sama seba. Rob to, čo si vždy chcela a nemala si na to čas. Rob to, čo ťa bude tešiť.

Držím ti palčeky. Keby si sa chcela porozprávať, pošlem mail :-)

lenka ZV

Podľa mňa si myslím že si urobila veľmi správne, nie vždy treba počúvať svoje srdce... Ak si presvedčená o tom že by to nefungovalo, tak si urobila dobre. A nakoniec nikde nieje napísané že po čase sa k sebe nemôžete vrátiť, či už ako partneri, alebo ako kamaráti...

lost

Je inac haluz, ako sa ludia nevedia rozist, ale stihaju mat 5-10 partnerov za zivot a niekedy aj viac.
Taky "paradox" alebo co :D
Vobec tym nemyslim nikoho kontkretne, ale tak vseobecne.. Tie veci si ako keby protirecia :) Mozno je to len roznorodostou ludi.. Ale zaujimalo by ma co by sa stalo ak by sa ten jeden stretol s 10+ partnermi. Aka by bola atmosfera v tej izbe :D

Sice mozno je to uplna blbost, co si myslim, ale zda sa mi to take "divne" ze ak sa uz rozidu, tak ked nebudu kamosi, tak budu vlastne cudzi..Napriklad ze by isli oproti seba na ulici a ani sa nepozdravia, avsak prezili x-rokov vedla seba. Ani nechcem vediet aky pocit by to mohol byt.

Aka je ta "laska" "dvojecna zbran" :) Dokaze urdzat pri zivote, ale zaroven aj smrtelne ublizit..

milli11

Mozno si on utriedi myslienky a pride na to, ze chce byt s tebou. Zivot nam prinasa take nevyspytaltelne nahody, takze vsetko je mozne, aj toto.

victtoria

milli

Nič sa nedeje :-), nenahnevala som sa. Mrzí ma, že to s tvojim priateľom dopadlo takto, ako som už povedala, ľudia sú rôzni. A myslím, že my dvaja sme mali trošku iný problém. O voľnosti a záväzkoch nebola reč, takže to bolo len zrejme o tom, že aj keď si navzájom výborne rozumieme, cítime jeden k druhému sympatie, je to ešte stále málo na to, aby z toho bol nejaký plnohodnotný vzťah....

milli11

Sorry, nastvat som ta nechcela, asi som vybuchla, ale toto ma vie nastvat, lebo taketo spravanie mi strasne pripomina byvaleho, vies, chodili sme spolu a on sa zacal vykrucat, ze ho obmedzujem, ze chce viac slobody, potom skoncil vztah s tym, ze sa neciti na vztah a zavazky. Zatial co ja som sa snazila, aby sa necitil ako vo vazeni, on si niekoho nasiel (alebo ona jeho, kedze sa mu vtierala?). Prisla som mu na to, najprv ju tajil, potom to bola len kamoska a teraz spolu chodia. Zrazu mu nevadi, ze je rozvedena a ma na krku tri male deti, zrazu sa uz zavazkov prestal bat?