Ako zrýchliť metabolizmus?

xenina

aha ironia...tak potom nic...som myslela ze podla nicku asi s tym mas skusenosti a budes mi viediet poradit..asi som sa zmylila...

TrainingBoy

no mna by presne toto zaujimalo.. a ze ci je este orbitrek lepsi ako bicykel? ci sa vlastne oplati na stacionarnom bicykli cviicit..? ci sa mi z toho nespravia len tucne stehna a lytka, hm?
dakujem ..:)

xenina

TrainingBoy

chcem sa ta opytat ci cvicenie na orbitreku (crosstrainer) je dobre pri zacati 'chudnutia'..alebo cvicenie na akych strojoch by som si mala vybrat...mam nadvahu 10 kg:(
...je to chudnutie rychlejsie ked sa budem zdravo stravovat aj cvicit, alebo staci sa zdravo stravovat a rychlost chudnutia bude ta ista????
dakujem za odpovede

debbie

Metabolizmus prebieha v svaloch - najma velkych svalovych skupinach - cim viac svalov, tym rychlejsi metabolizmus - jednoducha matematika. A pokial ide o stravu, jasne, ze zdrava, ale v tomto pripade ide najma o to kolko jes. Jedna fitnesska prirovnala metabolizmus k peci - ked malo prikladas, plamen vyhasina - traba jest dost na to, aby telo nepreslo na "krizovy rezim", lebo potom priberies aj "zo vzduchu" (telo si robi zasoby na horsie casy ;-) )- problem vacsiny diet. Hladovanim schudnes menej, ako primeranymi mensimi davkami potravy - vlastna skusenost!

TrainingBoy

Vacsou davkou komplexnych sacharidov, 200-300g by ti malo stacit, ale iba v jeden den. No mala by si to opakovat aspon 2x do tyzdna.