Podanie trestneho oznamenia za ohovaranie?

Príspevok v téme: Podanie trestneho oznamenia za ohovaranie?
123razdvatri

Zdravim vas,
chcem sa poradit. Mam problem s vlastnou sesternicou, pretoze mam terajsieho priatela, do ktoreho ona bola cele roky zamilovana a nezvladla situaciu, ked sme sa do seba zamilovali a sme spolu. Denne mu pise 20 mailov, smsiek, na facebook, azet, vsade. Ociernuje ma, aka som kurva, jeb---ta, pi-a, atd. Je to neprijemne, pretoze mne osobne to nepovie, nezavola a ani nenapise. Priatela to uz obtazuje, obaja sme na nervy, pretoze je to psychicky narusena osoba. Siri o mne nepravdive informacie, zavadzajuce a urazaju moju osobu. To iste robi aj pred nasou rodinou - jej mamou, bratom, cize mojou tetou a bratrancom. Cela nasa rodina vsak uz ma s nou zle skusenosti, pretoze klame a doma mamke vybielila ucet, resp. okradla ju o sumu v prepocte na SK asi 300 tis.

Vcera som bola u jednej pani, ktora sa venuje spiritualnym veciam a velmi je fajn, kedze uz mam s nou len dobre skusenosti. Ked mi hovorila o mojom priatelovi a o tom, ze nasa laska je silna, v tej chvili som odpadla, jednoducho som bola cca 15 sekund odpisana v bezvedomi. Urobila mi test, ci som urieknuta a bola som.... jedna velka lyzica vody naviac. Co nasvedcuje tomu, ze je mozne ze tento zly vplyv na mna ma ona.
O to vsak nejde. Dnes jej chcem zavolat a povedat jej razne pred cca. dvoma svedkami, kt. budu pri mne, ze ak este raz sa na moju adresu vyjadri nepravdivo a vulgarne, idem na policiu ju udat (maily, smsky, vsetko mam k dispozicii)
Vas nazor je aky?

vevericka

nieviem ci trestny cin, ale priestupok s pokutou urcite..aj ohovaranie aj obtazovanie tvojho priatela..povedz jej, ze ak sa to bude opakovat tak ju ohlasis na policii..sesternica nesternica ..pripadne to pories s jej rodicmi ved jeden z nich je surodenec tvojho rodica..nejaka dohoda musi byt mozna..

meri.m

A čo má na tom polícia reálne riešiť...? Tvoja sesternica je nepríjemná, ale nič z toho nie je trestný čin, teda ak sa vám napr. nevyhrážala. Urieknutie preber radšej z tou spiritualistkou a sms-ky a maily s priateľom, pretože ak mu to naozaj tak vadí, nechápem, prečo si už dávno nedal zablokovať správy z jej tel. čísla a mail nedal na spamlist. Navyše na sociálnych sieťach môže všade nastaviť blokovanie používateľov.

lioness_01

ohováranie je trestný čin, napriek tomu, že je to sesternica by som takéto niečo už asi na polícii riešila,...

esty

no neviem, či by si pochodila...ona skôr potrebuje psychiatra, je tvojím priateľom posadnutá. Policia nemá čas riešiť takéto banality "zaľúbených".Ohováraním by si nepochodila. Ak by došlo , že ta sesternica ho vydiera,alebo sa mu vyhráža...tak tam už by sa mohlo jednať o trestný čin.