Podanie trestneho oznamenia za ohovaranie?

Príspevok v téme: Podanie trestneho oznamenia za ohovaranie?
123razdvatri

Zdravim vas,
chcem sa poradit. Mam problem s vlastnou sesternicou, pretoze mam terajsieho priatela, do ktoreho ona bola cele roky zamilovana a nezvladla situaciu, ked sme sa do seba zamilovali a sme spolu. Denne mu pise 20 mailov, smsiek, na facebook, azet, vsade. Ociernuje ma, aka som kurva, jeb---ta, pi-a, atd. Je to neprijemne, pretoze mne osobne to nepovie, nezavola a ani nenapise. Priatela to uz obtazuje, obaja sme na nervy, pretoze je to psychicky narusena osoba. Siri o mne nepravdive informacie, zavadzajuce a urazaju moju osobu. To iste robi aj pred nasou rodinou - jej mamou, bratom, cize mojou tetou a bratrancom. Cela nasa rodina vsak uz ma s nou zle skusenosti, pretoze klame a doma mamke vybielila ucet, resp. okradla ju o sumu v prepocte na SK asi 300 tis.

Vcera som bola u jednej pani, ktora sa venuje spiritualnym veciam a velmi je fajn, kedze uz mam s nou len dobre skusenosti. Ked mi hovorila o mojom priatelovi a o tom, ze nasa laska je silna, v tej chvili som odpadla, jednoducho som bola cca 15 sekund odpisana v bezvedomi. Urobila mi test, ci som urieknuta a bola som.... jedna velka lyzica vody naviac. Co nasvedcuje tomu, ze je mozne ze tento zly vplyv na mna ma ona.
O to vsak nejde. Dnes jej chcem zavolat a povedat jej razne pred cca. dvoma svedkami, kt. budu pri mne, ze ak este raz sa na moju adresu vyjadri nepravdivo a vulgarne, idem na policiu ju udat (maily, smsky, vsetko mam k dispozicii)
Vas nazor je aky?

123razdvatri

On s nou nekomunikuje, ved si ju zablkoval, len to stale riesi, stale sa rozculuje, ze neni normalna, ze je chora, ale boji sa to riesit, aby este viac nerozhadal nasu rodinu....je to zlozite a ja uz rezignujem, uz mi je to fuk. Nech si kazdy robi co chce.

keko37

uz vidim ako policia riesi takeko ko...... :)))))))))) ale jasneee vypocut musia :))) raz na policiu prisla jedna dama ze jej suseda kradne s vysavacom energiu :))) tiez "riesili"

pauli 73

no tak ten tvoj priatel je čudný lebo na ňu ohlad berie a na teba nie a vydiera ťa tým..zavoláš -nemáš rada, nezavoláš-máš rada? chlapec to má asi nejak popletené, takýto podobný postoj mal zaujať k nej a nie k tebe...a keby jej neodpísal na prvý urážlivý mail neboli by ďaľšie...ale držím ti palce, myslím, že si sa správne rozhodla :)

123razdvatri

Takze som to prehodnotila, skludnila som hlavu a diskutovala som o tom s rodinou.
Nezavolam jej, vzhladom na to, ze to ani priatel nechcel, lebo vraj mu v e-maily napisala, ze bola zasa u psychiatra (trpi uz par rokov panickou poruchou) a je chora, tak nechce, aby som jej volala, vraj ked ho mam rada nebudem jej volat a ked nie, nech jej zavolam...... som zmatena z toho....
Rozhodla som sa ze jej nezavolam, moja rodina s nou vynechava vsetky akcie a kontakt tiez, pokial sa neospravedlni a pokial mne osobne nepovie PREPAC. Co sa tyka priatela, povedala som mu, ze ak s nou mieni pokracovat, ak jej mieni stale odpisovat na postu, lebo sa boji ze nieco urobi, atd. tak s nim nebudem a odchadzam od neho.

vevericka

jajak ..trestne by mal podat jej priatel za obtazovanie..mna by to teda dost rozculovalo, ked pridem na mail pozret dolezite veci a objavim tam 10 mailov od niekoho sibnuteho..

jajaja99

taky facebook je vec, bez ktorej sa existovat v pohode da. mailove konta je mozne zalozit nove a tel.cislo sa da zmenit tiez...s takym clovekom nema cenu bojovat, jedine ze by sa clovek znizil na uroven utociaceho....no a s tym trestnym...kto vie, ci by si uspela, kedze neboli adresovane priamo tebe.ale toto je len moja domnienka....

pauli 73

ked podáš oznámenie, oni si ju predvolajú a skončí to dohovorom...a ak je ozaj psychicky labilná myslím,že ten dohovor ju ešte viac rozzúri...ja by som to ignorovala, ju práve to posmeľuje, že ti ubližuje a že sa ťa to dotýka, ignoráciou ju to prestane baviť, to je môj názor...
A ked už samá niekto ohradiť mal by to byť tvoj priateľ a slušne jej povedať, že tým, že ťa permanentne uráža ťa neprestane milovať práve naopak miluje ťa ešte viac,a okrem iného by mala pochopiť, že sa ťa má kto zastať...

kajka01

no minimalne ju tym postras..za to nic nedas a normalne jej povedz ze stoja pri tebe dvaja svedkovia a hovor vsetko uplne vazne, ze este raz narusi tvoje sukromie budes to riesit touto cestou...uvidis co z toho vzide

123razdvatri

Viete, ona uz ma opletacky so sudom, pretoze sa sudi s jednym doktorom, ktory ju neosetril (mal na to padny dôvod), ale ona sa do neho zacala rypat a napisala o nom do novin clanok, kde mu ociernila meno. On ju dal na sud a teraz sa sudia...vyzera to tak, ze ten sud prehra a bude mu platit velmi vysoku sumu ako odskodne.