Ako sa nehrbiť?

Príspevok v téme: Ako sa nehrbiť?
andrea789

ahoj, pred nedávnom som videla v meste jednu ženu ktorá bola strašne ae strašne zhrbená, to už nebol ten typ že "no hej hrbím sa" ale to už bolo "ty kokos mám hrb"
ja sa teraz strašne bojím že aj ja budem mať hrb... :D ja viem že nezhrbiem behom dvoch dní, ale aj tak,,, vela ludi ma už na to napomenulo, že sa vraj strašne hrbím, teda nie vraj ale isto - viem to aj sama, keby ste ma teraz videli aka som vystreta, ani na klavesnicu nedovidím :D
tak vas prosim o radu, alebo nejaké cviky na posilnenie chrbtice a prípadne nejaký pokec ak tiež zvádzate boj s hrbením :D dakujem :D

rew

zu17> a ja ze len ja som k hrbeniu prisla tymto sposobom :D
andrea789> ak by ta to nebavilo v posilke, skus plavanie.. mam pocit ze mne to celkom pomaha.. trocha si tym rozhybes chrbat, postupbe aj spevnis svaly.. vzdy po dni na kupalisku/plavarni mam pocit ze sa nejak menej hrbim :) ale len chvilku :/ chcelo by to chodievat pravidelnejsie.. alebo ten pajoncek :D

TrainingBoy

Tak zacni chodit do posilky. Chrbtove svaly maju tendenciu ochabovat a prsne svaly tendenciu skracovat sa, potom je ten vysledok ktory vidime v podobe gulatych chrbatov. No neostal by som len pri tom, kedze nechces aby nastala disbalancia svalov tak je dobre precvicit vsetky hlavne partie, co ti nezabere viac ako 45 min, mozno menej. Ale stale je dobre davat si pozor na to ake mas drzanie tela, casom si na to zvyknes, popripade is ku pajoncek :D.

zu17

ja sa tiez trocha hrbim a takisto by som to chcela napravit. Kazdy mi odporuca len cvicit a posilnit chrbtove svalstvo... inak sa to asi neda. A ja sa hrbim asi od puberty, ked mi nejaki chalani hovorili, ze sa "prsim" a pritom to vobec nebola pravda... takze to bol taky sprosty tik a zacala som sa hrbit... shit! aka som bola hluuupa!