Ako sa nehrbiť?

Príspevok v téme: Ako sa nehrbiť?
andrea789

ahoj, pred nedávnom som videla v meste jednu ženu ktorá bola strašne ae strašne zhrbená, to už nebol ten typ že "no hej hrbím sa" ale to už bolo "ty kokos mám hrb"
ja sa teraz strašne bojím že aj ja budem mať hrb... :D ja viem že nezhrbiem behom dvoch dní, ale aj tak,,, vela ludi ma už na to napomenulo, že sa vraj strašne hrbím, teda nie vraj ale isto - viem to aj sama, keby ste ma teraz videli aka som vystreta, ani na klavesnicu nedovidím :D
tak vas prosim o radu, alebo nejaké cviky na posilnenie chrbtice a prípadne nejaký pokec ak tiež zvádzate boj s hrbením :D dakujem :D

andrea789

Alenka_17: chvála bohu že až po devetnástke to mám ešte dva roky, to vieš zdeformované kostrové stavce to je moja parketa :D

nestastny

pomoze ti posilka :) a skus mysliet na to ze sa hrbis cely den obcas si na to spomen a vystri ssa casom budes chodit vystreta stale....

Alenka 17

Myslím,že Andrea by mala čo najskôr navštíviť svojho lekára.Ten ju odošle na rentgen Th a Ls chrbtice.Podľa rtg nálezu orthopéd potvrdí,alebo vylúči M.Scheuermanna(typická profil.kónizácia Th 10-12).
Vďaka vadnému držaniu tela sa stavce kónizujú už od ranného veku!!!
Pajonček je iba signalizácia,ako kontrolka na aute.

TrainingBoy

Lenze u vacsini ludi ide o nespravne drzanie tela, co nie je trvale. Moze to sposobovat aj nespravna vyziva, no je to skor minoritny faktor.

Alenka 17

Milá Andrea 789,kyfózu spôsobuje o.i. aj nesprávna výživa(nedostatok vitamínov A,D,C,vápnika,horčíka..),nízka subjektívna kvalita života,stres.Neviem koľko máte rokov,ale stav zdeformovaných kostrových stavcov je po 19.roku viacmenej trvalý.Kostrové svalstvo sa však "osvojením si" nových spôsobov sedenia,kráčania,státia,kontrolovanej polohy v spánku(nespávať ako mačka v košíku),intenzívnym cvičením pod odborným dohľadom,spevní a čiastočne koriguje túto vadu.

andrea789

rew: na to sa snažím aj ja dať bacha keď mám z času na čas na nohe nejaké štekle, lebo ono to moje prekliate hrbenie sa je špatné samo o sebe ale keby sa hrbím ešte aj v opätkoch tak to by už bolo total otrasné :D a cítim sa vtedy aj tak ženskejšie, to ako keby mi tie opätky šeptali: "narovnaj tie krčné stavce ty ťava" :D

rew

andrea789> teraz ma napadlo.. mozno namiesto pajonceka.. ja si nejak castejsie pocas dna uvedomim ze som zhrbena ked mam topanky s vyssim opatkom.. nie ze by som sa viac hrbila, naopak, citim sa vtedy pohodlnejsie ked som vystreta.. :) skoda ze vacsinou nosim botasky :)

andrea789

zu17: no veď to :D teraz po sedemnástich rokoch hrbenia keď sa odrazu vystriem tak to vyzerá ako keby som sa pretŕča alebo čo :D