Ako sa nehrbiť?

Príspevok v téme: Ako sa nehrbiť?
andrea789

ahoj, pred nedávnom som videla v meste jednu ženu ktorá bola strašne ae strašne zhrbená, to už nebol ten typ že "no hej hrbím sa" ale to už bolo "ty kokos mám hrb"
ja sa teraz strašne bojím že aj ja budem mať hrb... :D ja viem že nezhrbiem behom dvoch dní, ale aj tak,,, vela ludi ma už na to napomenulo, že sa vraj strašne hrbím, teda nie vraj ale isto - viem to aj sama, keby ste ma teraz videli aka som vystreta, ani na klavesnicu nedovidím :D
tak vas prosim o radu, alebo nejaké cviky na posilnenie chrbtice a prípadne nejaký pokec ak tiež zvádzate boj s hrbením :D dakujem :D

joni_

necitala som vsetky prispevky, len chcem napisat ze mne pomohol od hrbenia sa pilates, uz tie zakladne zasady pri pilatesovi vlastne hovoria o spravnom drzani tela

zu17

akurat ma napadlo, ze naozaj len pri inline korculovani a plavani mam vystrety chrbat "prirodzene", takze zacnem viac plavat a korculovat... a gulat sa na fitlopte! :-) Len mi to da viac prace, kedze uz nemam sladkych 18 ani 19... :-(

Alenka 17

Milá Andrea 789:
Nehnevám sa na Teba,nie som teta,som plešatý dôchodca a mám rád také veselé duše just like you.Len ten Tvoj pravopis..
Idem spať,ráno idem s autom na STK.
Dobrú noc

andrea789

tak sorry vo mne nick: Alenka_17 - zanechal dojem že sa zrejme budeš volať Alenka a budeš mať 17 a nie 170 :D
mne o spánku radšej ani nehovorte teta, ten sa mi tiež vyhýba asi takým štýlom ako aj správne držanie tela :D a ja som to myslela tak že by som dobre vychádzala s tou kifózou a typickou profilovou konizáciou TH 10 - 12 :DDD
neviem ako ste to vy vičítali

Alenka 17

Andrea 789:Nevadí,že mi tykáš,však aj moji vnuci a vnučky mi tykajú,tak čo..
Ale k tomu doktorovi choď!
A choď už spať,najzdravší spánok je ten do polnoci.

andrea789

aj keď sa musím priznať že nemám tušenia čo je to kyfóza, minoritné faktory a typická profil. kónizácia Th 10-12 - ale určite by sme spolu dobre vychádzali a pán M.Scheuerman je stopro sympoš ;D

vďaka Vám všetkým za rady :D :}

nestastny: posilka by pre mňa bola istá smrť :D bola som tam raz [ešte pred tým než vznikalo podozrenie že zo mňa v blízkej budúcnosti môže byť potencionálny hrbáč] a stačilo mi - 30 minút na bicykli :DDD a zgegla som, tak asi toľko ku kondičke dnešnej mládeže :D

Alenka_17: veď len nech pekne signalizuje :D

Training_Boy: teraz keď sa nad tým tak zamýšľam tak možno v tom má prsty aj strava, mám špecifické stravovacie návyky :D - disko kekse na raňajky, obed nič, večera chleba s rajčinou :D [48 kg - 165 cm] nemám čas sa poriadne najesť, hrbenie mi totiž zaberá veľa času :D a dúfam že na tom pajončeku sú aspoň nastaviteľné melódie :D