detoxikácia ľanovými semienkami

Príspevok v téme: detoxikácia ľanovými semienkami
petrapetra

Ahojte...ma s tymto niekto skusenosti?? som citala, zevraj dobry sposob je pomlety lan (kavova lyzicka) zaliaty vodou a rano nalacno asi 15 min pred jedlom vypit... a to opakovat po dobu 2 tyzdnov... a zase niekde som citala, ze len v kombinacii s tvarohom, lebo lan moze byt skodlivy... a ze sa z neho uvonuje kyanid a ked sa konzumuje tak by sa ma kombinovat s diuretickymi cajmi a tak..hmm..mam chaoz...

petrapetra

..hmm3434..nemusis pochybovat o mojej inteligencii, ja som sa len pytala na nazor..... ty nevies inteligentne reagovat, takze sa zamysli nad sebou... tak ale diky za radu, ale zamysli sa ako jednas povrchne s ludmi... ak teda myslis vobec ty...

hmm3434

ak chces detoxikovat skus ryzova kura google prvy odkaz a nie taka sprostost jedna lyzicka na rano a potom sa natrepes cely den potravinami..? detoxikujes akurat tak vies co.. nevies rozmyslat inteligentne? slona ked kazde rano utries vreckovkou na riti tiez nebude KRASNE cisty.. co myslis.. ak myslis vobec...

BJ

vevericka, je pekne ze studujes, ale mala by si si lepsie vyberat zdroje, ktorym doverujes. Si neskutocne mimo, ani sa nedivim, ze watermelon nechce, aby si reagovala na jej prispevky. Doporucujem ti, zamysliet sa nad svojimi nazormi a precitat stranku www.zdravi-az.cz, od a po z, aby ti aspon trochu
s tvojej nevedomosti a naivity docvaklo.

Laco24

tak ja sa vrátim späť k téme

-ľan obsahuje veľa vlákniny ktorá ti teda prečistí takýmto spôsobom črevá, no nevravel by som tomu detoxikácia, tam by toho bolo treba spraviť oveľa viac

-ľan určite nieje nebezpečný. kyanid je tam viazaný v molekule amygalínu a mám vyskúšané na sebe že ten nebezpečný nieje :-D o dosť viac ako v ľane je v jablkových semiačkach a tých som zjedol 100 behom hodiny a pol... to je oveľa viac kyanidu ako v lyžičke ľanu ;-)

vevericka

sa tolko nerozculuj teraz je vselico vyrabane pomocou gmo..ono to totiz nie je len kukurica alebo bavlna..teraz sa v podstate vacsina liekov produkuje tymto sposobom (gen sa da bakterie a ta fachci ako mala tovaren)
pohonne latky, plazmove televizory, bavlnene oblecenie...ci cistenie prostredia od napr ortute..

watermelon

prosila som ta o nieco, jasne vystatuj sa svojimi vedomostami, a len si papkaj gmo, niekto to musi zrat... o dve tri generacie sa uvidi, skoda ze pri tom nebudem

vevericka

ano pre nas to skodlive nie je ..ten toxin sa aktivuje az v pH 11 a to clovek ani ziadny cicavec, vlastne okrem niektorych druhov hmyzu, nikto nema v traviacom trakte..
tazke keby cvlovek aj nahodou zjedol ten toxin(je to bielkovina) rozlozi traviacimi enzymami ako napr maso ci vajce
btw ten toxin povodne pochadza z bakterie, ktora sa bezne vyskytuje v pode vsade okolo nas..takze s tym toxinom clovek dochazda do kontaktu takmer stale..a tu istu bakteriu tiez obsahuju bio ekologicke postreky, ktore jedine su povolene v biopolnohospodarstve
to by si to clovek ale musel najprv nastudovat vsak;)