tehotensky test

zuzana2

Nespoliehajte sa na žiadne tehotenské testy zakúpené v drogériách alebo v lekárňách. Z vlastnej skúsenosti Vám poviem, že som tak prišla k tretiemu dieťaťu. Syna som ešte kojila, takže menzes som mala nepravidelný. Navštívila som gynekologičku, aby mi vyvrátila možné tehotenstvo. Vyšetrila ma a povedala, že nie som tehotná. (podotýkam, že krvné testy sa neunúvala mi dať spraviť, a mňa ani vo sne nenapadlo, aký to bude mať ešte záver). Z ambulancie som odchádzala spokojná, verila som tvrdeniu pani doktorky i bez krvných testov. Odvtedy som si každý mesiac urobila "pre istotu" test. Môžte mi veriť, všetky testy som mala vždy negatívne. Takže som bola spokojná. Ku gynekologičke som išla na prehliadku s tým, že mám isté problémy. Po vyšetrení a následnom ultrazvuku bol výsledok tohto omylu jasný. Bola som vo 4 mesiaci tehotenstva. Myslela som si, že je to zlý sen. Nevedela som, ako mám povedať manželovi, že k naším dvom deťom pribudne aj tretie. Na interupciu už bolo neskoro a predčasný pôrod by lekári vyvolali len v prípade, že plod by ohrozoval matku. Na záver: vždy si dajte urobiť krvný test.

moon_driver

milý vsetci.... a hlavne oiaa, v kazdej lekárni dostat tehotensky test, ktorý sa dá použiť už 3 dni po styku a jeho spolahlivost je okolo 90%.

Takze info, ze test sa da robit az 2 tyzd. po styku je zavadzajuca. v tele zeny po oplodnení sa zacína tvorit specifický hormón a jeho stanovenie je mozné uz 3ti den po oplodnení.

dena

Ahoj oiaa

chcem Ti povedat, ze Zuzana mala pravdu existuje tehotensky test kt sa dá pouzit uz 5 den po styku. Mozes ho bezne dostat v lekarni. Je rovnako spolahlivý ako test po vynechaní menzesu.

oiaa

Takze uz ked tak familiarne mila zuzana.....Zlaticko......len tak pre zaujimavost, si z lekarskeho prostredia, ci trepes len dve na tri podla vlastnych skusenosti, ci len preto, ze jpp/prekl. jedna pani povedala....
Tehotensky test je aktualny az pribl. dva tyzdne po styku,a vzhladom na to, ze plodne dni podla vsetkeho by mali byt okolo 10/13 dna/teoret. oplodnenie,vsak neslovickarme,vychadza to akurat na dobu menstruacie,takze by si mala robit ten test az po....niekedy to vsak nevychadza presne takto/otazka hormonov, z coho vyplyva, ze ani test pred, nemozes brat absolutne vazne....
budem rada za akukolvek tvoju reakciu.....

zuzana

oiaa: zlatko mylis sa... uz existuju tehotenske testy, ktore sa daju pouzit uz 5 dni po styku na vynechanie menzesu sa nemusi cakat...
mata: vysledok testu je znamy vzdy len od 2 -4 min. a vysledok interpretovany po 10 minutach uz nema vyznam.. niekdy sa to stane, ze po dlhsej dobe z ruzovie aj druha palicka... ale platny je prvy vysledok od tych 2 -4 minut...

oiaa

zakladom je robit si tehotensky test az po predpokladanom termine menstruacie.tzn. ked si si robila ten test skor ako si mala dostat menzes, tak to nema vyznam.ale hlavne ak chces naisto vediet ci si tehotna tak chod za lekarom.. urobi ti sono alebo zoberie krv.to zalezi na case od predpokladaneho otehotnenia.