liečba úzkosti

Príspevok v téme: liečba úzkosti
orchidejka

dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na Vaše názory, mala som ťažký život a po 7r manželstva a rozvode som psychicky bola na tom veľmi zle. Už 3 roky užívam liek proti úzkosti - cipralex, niekedy aj 3/4 roka je úplne super ale úzkostné stavy, obavy a prehnaný strach sa stále opakujú. Myslela som že sa preliečim a zbavím sa týchto stavov ale asi to nie je také jednoduché. pocity na odpadnutie a vracanie, hnačky, búšenie srdca ma majú sprevádzať aj ďalej??? neviem či mám liečbu správnu alebo ja už neviem čo mám robiť.

Romana115

Za celé roky som sa dostala do normálu vďka pomoci pána M., ktorý má dar vyliečiť ľudí (psychické a fyzické problémy.) Posúvam kontakt 0902899294. Z nevyliečiteľnej choroby, ktorú som mala v mojej hlave ma dostal za krátku dobu. Odporúčam

maruuusaara

môže mi niektorý z týchto tipov pomôcť www.asva.sk ? Nejde o nejaký vážny psychický stav, ale o niečo, čo by mi trochu zlepšilo náladu.

shelly92

Ahojte ľudia u mňa sa prejavila prvá úzkosť pred dvomi rokmi, ne!Ohľadom som zaspať ,srdce mi busilo, zvracala som. Mala som veľmi namahavu prácu , mama mi ochorela na rakovinu.A priateľ mi tiež veľmi nepomáhal, rozišli sme pretože všetko bolo na mne.On nepracoval a ja som musela makat za dvoch. Nakoniec mi prišlo tak zle že som si musela zavolať sanitku, dali mi na upokojenie diazepam.Potom som išla k svojmu lekárovi a odvtedy ho užívam denne jednu a na nespavosť gerodorm.Chcela by som vysadiť lieky ale bojím sa.Coskoro mám cestovať do zahraničia lietadlom k moru a chcem začať nový život .Prosím vás poraďte mi ,kľudne môžte písať aj na email shelly92@azet.sk.Budem rada za každú radu.

Jozko Mrkva

erix vytaj v klube, ja som tiez včera v noci musel predýchavať...síce nie tradične o 3:30, ale tento krát o 6 ráno... už sa mi to stalo za posledne dva týždne tretí krát...srdce mi bije jak o život, tlak na hrudi a musím sa minimálne pol hodinu až hodinu rozdýchavať...samozrejme sa snažím presvedšiť sám seba, že to prejde lebo prvý krát som sa bál, že ide infarkt alebo čo a tým sa to ešte umocňovalo...asi pomôže ísť sem na net a niečo si čítať aby si zmenila myšlienky....ak by si si chcela alebo aj niekto další o tom pokecať tak napíšte na justinbezak@gmail.com

Fenrir

No ako sa zbavit uzkosti a napatia by zaujimalo aj mna. 10 rokov a vysledky VELKA nula. Skusal som behanie, vitaminy, rybi olej, dychacie cviky...NIC. Najviac mi vadi to napatie a nervozita. Chcel by som zit uvolneny a v pohode ale nejde mi to. Uz naozaj neviem co skusit.

esikkk

Ani nehovorte ... akurat teraz 3.36 fajne sedím na postely a predychavám ... klasika to čo vždy .... tlaky na hrudi ... trpnutie rúk ..je mi zle jak koňovi až mám pocit , že mám také svalové krče .. desné :-( Bojujem s tým už dlho ... znemožnilo mi to všetko ... prakticky klasický bežny život u mňa neexistuje .. musela som opistiť školu ... stale mi bolo zle .... vlastne strach z toho , že mi pride zle to aj vyvolal ... ALE nebojim sa verim , že to z Božou pomocou prekonám ! :-) Netreba sa vzdávať

Maximus decimu

Zdravím Vás...vidím, že nie som sám, a ako vidím, tak podobné problémy majú väčšinou ženy...ja som muž, pomerne silný aj fyzický aj psychický, športujem, nepijem, nefajčím, a celkovo dodržiavam správnu životosprávu až na neskoré chodenia spať...ale, mal som ťažké dectvo, rodičia ma bili, šikanovali, fyzicky aj psychicky, a aj ked som teraz silný a roztrhal by som ich na tri kusy keby sa o niečo pokúsili (čiže sa nebojím), zjavne pocity stresu a strachu ktoré som prežíval XY rokov zo seba a svojho podvedomia zjavne tak ľahko nedostanem.

Moje úzkosti sa de facto prejavovali od mala, najskôr len stres, strach, neskôr silné bušenie srdca a potenie, teraz v dospelosti nástupom na vysokú školu aj silné pocity....začalo sa mi to prejavovať v MHD, točila sa mi hlava, bolo mi na odpadnutie, nevedel som sa nadýchnuť, tlak v hrudi, chcel som odtiaľ uniknúť, ale nebolo kam...v podstate sa mi uľavovalo až ked som vystúpil a poprechádzal sa po vonku...až neskôr som zistil, že sa nejedná o Fyzickú vadu ale psychyckú

Preskočím o pár rokov...nie je to už také silné ako kedysi, kedy som nebol schopný ani len vyliesť von, alebo prejisť do mesta zo strachu, že odpadnem, ale aj teraz zvyknem mávať také obdobia, kedy mávam podobné pocity, že mám pocit, že mám niečo so srdcom, rýchlo mi buší, mám pocit, že mi ide infarkt, a ja by som chcel niekam utiecť, ale v podstate nie je kam ísť do bezbečia, to by som musel utiecť z vlastného tela, a tým som ešte nervoznejši a mám strach o vlastné zdravie a život, a mám pocit, že umriem...v podstate som nikdy pri tom ani neodpadol, ani neumrel, ale všetci tu vieme, že priamo v tej chvíli sa to zadržať nedá a nedokážeme plne ovládať svoje pocity.

Nie ste v tom samé dámy....Snažím sa s tým bojovať, tablety Rivotril užívam len výnimočne, lebo si nechcem vybudovať závyslosť, krabičku mám už asi 3 roky, ale rád by som sa toho zvabil bud definitívne, alebo aspoň tak veľmi ako sa dá, takže ak niekto poznáte účinnú liečbu, tak sa pokojne podelte :D

Endzika

Zdravim vas prosim vas pekne ty co ste prezivali alebo este prezivate uzkosti budem vam velmi vdacna za radu po materskej som nastupila do prace a tam to zacalo velmi sa my zle dychalo postupne casom sa pridruzili silne tlaky na hrudi znicoho nic tak zrazu nejde my do hlavy to ze tie tlaky pri uzkostiach by mali do 30 minut ustupit ale mne to tazke dychanie plus silne tlaky trvali aj dva dni a nie a nie prejst skusala som vselico hlboke pomale dychanie bola som si zabehat ajtak nepresli dokonca este viac kazdy tyzden chodila premna sanitka obvodna ma poslala po vsetkych moznych vyswtreniach a vsetko bolo v poriadku tak samozrejme nakoniec ku psychiatricke ta usudila ze neznaci umna depresie ine nic nenapisala ze na tie tlaky skusi my predpisat slabe adcka lyxit prve dva tyzdne som sa citila skvelo konecne po niekolkych mesiacoch som nic necitila ziadny stres nervozitu ani tlaky ale ako ich uz beriem vyse mesiaca tie stavy sa my vratili dnes som bola napr.obchode ako som sa blizila ku pokladni prisla namna horucava a tras a na odpadnutie myslite si ze to moze byt uzkost???skusala som brat aj neurol ale ponom som bola sice kludna ale tlaky neustupili ba dokonca som bola ovela viac vytrasena preto sa my nezdalo zeby to mohla byt uzkost dakujem za precitanie aj pomoc