Zmena lekára

Príspevok v téme: Zmena lekára
laura

SÚRNE!!! Ahojte, moja otázka sa týka zmeny lekára. Mením lekára, avšak potrebujem zdravotnú evidenciu od predošlého, ten mi ju však nechce dať. Moja otázka je, či mi je povinný vydať môj predošlý lekár zdravotnú evidenciu ak sa chcem vyradiť z jeho evidencie? V zákone som to nenašla. Predošlý lekár sa domáha toho, že mu mám priniesť žiadosť od nového lekára, ale čo ak ešte žiadneho nemám. A tohto predošléhlo si mením z dôvodu zmeny bydliska, t.j. bol by pre mňa moc ďaleko. Čiže otázka - je môj predošlý lekár povinný na moju žiadosť o vyradenie z jeho evidencie mi moju zdravotnú evidenciu (kartu) predložiť? Ďakujem

zuzana

laura ak ti ju nechce dat lekar, tak to moze vyriesit aj tvoj novy, ze on poziada tvojho stareho o kartoteku.. on ju zu musi vydat...

igris

s tymto som sa aj ja stretla, doktorka od ktorej som odchadzala potrebovala papier od tej novej, kartu potom mala poslat postou . neviem podla akeho zakona to je , len mi to bolo takto vysvetlene a nakolko boli obydve velmi korektne prebehlo to hladko

peta..

tvoj lekar je povinny vydat ti tvoju kartu, pretoze on ta nemoze nutit, aby si bola unho, ak ti ju odmieta vydat, mozes nanho podat aj trestne oznamenie za obmedzovanie osobnej slobody