Zmena lekára

Príspevok v téme: Zmena lekára
laura

SÚRNE!!! Ahojte, moja otázka sa týka zmeny lekára. Mením lekára, avšak potrebujem zdravotnú evidenciu od predošlého, ten mi ju však nechce dať. Moja otázka je, či mi je povinný vydať môj predošlý lekár zdravotnú evidenciu ak sa chcem vyradiť z jeho evidencie? V zákone som to nenašla. Predošlý lekár sa domáha toho, že mu mám priniesť žiadosť od nového lekára, ale čo ak ešte žiadneho nemám. A tohto predošléhlo si mením z dôvodu zmeny bydliska, t.j. bol by pre mňa moc ďaleko. Čiže otázka - je môj predošlý lekár povinný na moju žiadosť o vyradenie z jeho evidencie mi moju zdravotnú evidenciu (kartu) predložiť? Ďakujem

mangel

Ahojte, manželka chce zmeniť obvodnú lekárku. Neviete či je to možné aj počas trvania jej PN-ky? V roku 2007 platilo toto: "počas trvania PN môžete zmeniť lekára a ukončiť vám ju môže už nový lekár, nova zmluva s lekárom sa uzatvára k 1. v mesiaci. Potrebujete si od nového lekára vypýtať aby vám dal vymenný lístok kde požiada o kartu alebo o výpis z karty a starý lekár to potom zašle novému lekárovi." Neviete, či to platí aj dnes? dakujem

gretka

Najprv som si našla nového doktora, ten spísal som mnou dohodu o tom, že ma bude liečiť a tu som následne zaniesla k starému lekárovi. Ten mi na základe tejto dohody dal moju kartu a zároven ma vyradil z evidencie

ifka

..nemusis ani oznamovat.po podpisani novej dohody u noveho lekara,to pride oznamene predchadzajucemu.:-)..ty sa s tym nemusis zatazovat.

machulka006

456-ak máš kartu doma, nemal by byť problém..iba si ju zanes k novej lekárke...ale aj tak si myslím,že tej predošlej by si to iba mala ísť oznámiť...nemusíš nič vysvetlovať..ia oznámiť

456

aj ja chcem odísť od praktickej lekárky. Čo k tomu treba? Kartu mám doma. Stačí len zájsť novej lekárke? K *starej* lekárke nemám chuť ísť a vysvetlovať prečo od nej odchádzam.