Zmena lekára

Príspevok v téme: Zmena lekára
laura

SÚRNE!!! Ahojte, moja otázka sa týka zmeny lekára. Mením lekára, avšak potrebujem zdravotnú evidenciu od predošlého, ten mi ju však nechce dať. Moja otázka je, či mi je povinný vydať môj predošlý lekár zdravotnú evidenciu ak sa chcem vyradiť z jeho evidencie? V zákone som to nenašla. Predošlý lekár sa domáha toho, že mu mám priniesť žiadosť od nového lekára, ale čo ak ešte žiadneho nemám. A tohto predošléhlo si mením z dôvodu zmeny bydliska, t.j. bol by pre mňa moc ďaleko. Čiže otázka - je môj predošlý lekár povinný na moju žiadosť o vyradenie z jeho evidencie mi moju zdravotnú evidenciu (kartu) predložiť? Ďakujem

ifka

nie,nema pravo!ty mas pravo ist sa stazovat na Urad pre dohlad nad zdr.starostlivostou.Alebo na lekarsku komoru(ale tam sotva pochodis)

debbie

mna by zas zaujimalo.. neviete ako casto sa da menit vseobecny lekar? nieco som pocula, ze iba raz za polrok alebo to je u kazdej poistovne individualne?

tatiana k.

Ahojte. Mám otázku. Zmenila som doktora, ale ešte musím ísť k pôvodnej doktorke, aby som jej to oznámila a zrušila s ňou zmluvu. Bude odo mňa chcieť nejaký poplatok za odchod od nej alebo za potvrdenie??

ifka

ak uz mas vybrateho lekara,ku ktoremu chces ist,mozes u tohto ziadat ukoncenie pns.potom sa chod prihlasit k novemu lekarovi a ten nech ta vypise na novu kladenku k datumu ukoncenia tej predchadzajucej.kladenky si prefot,aby si mala doklad pre seba.ked ti nebude ta lekarka chciet dat kartu,povedz novemu lekarovi,nech si dokumentaciu vyziada pisomne.

zuzanazuzana

ja sa chystam zmenit gynekologa, uz som aj objednana k novemu, ale jeho sestricka mi povedala, ze ked pridem, tak musim priniest potvrdenie, ze ma predosly gynekolog vyradil. dnes som si bola u stareho gynekologa pytat tento papier, ale jeho sestricka mi povedala, ze nedavaju ziadne potvrdenie, ani kartu mi nechcela dat, ze to musia archivovat. ale preco by to nemohol archivovat moj novy gynekolog? sestricka mi dala len dva papiere - vysledky z cytologie, ze to mam dat novemu gynekologovi ako dokaz, ze ma ten stary vyradil.ja som sice este nerodila, ale mala som iste problemy, a zaznamy o nich zostali v karte /-pisal to zvnutra na obal karty/. podla mna je to dost divny sposob...