Ako prestať fajčiť?

Príspevok v téme: Ako prestať fajčiť?
evuska2323

Potrebovala by som radu, ako mam prestat fajcit? Som zavisla na tabaku uz dost dlho (6-7 rokov)....pokusala som uz oto niekolko krat ale nemam nato pevnu voľu....pocula som o nejakych tabletkach a injekcii ze je to ucinne...viete mi nieco otom poradit??A kolko to stoji?Zuvackam a naplastam neverim....ďakujem za rady!

draci_zub

Zvyseny cholesterol a infarkty maju aj ludia ktori nefajcia. Pomocou vitaminu C sa vyraba kolagen, pruzna latka vyplnajuca cievky. Robi cievy pruznymi a pevnymi. Ked je malo kolagenu, telo zacne upchavat slabe miesta cholesterolom. Ten si vyrobi z tukov alebo ho ma v strave. Steny tepien s cholesterolom su krehke. Bez cholesterolu by vsak clovek vykrvacal. Cholesterol je pre telo plan B pri dlhodobom nedostatku vitaminu C.

draci_zub

Jasne s fajčením, velkou spotrebou vitaminu C a zvysenym poctom infarktov fajciarov mas uplnu pravdu.

Ale nedostatok vitaminu C v supermarketovej strave je horsi. O to mi slo. Epidemia nedostatku C-cka nikoho nestve.

jajka001_

to len bolo k tomu skorbutu, ze to asi suvisi
inak podla statistik, u fajciarov ktori fajcit prestali , riziko infarktu pomaly klesa v porovnani s nefajciarmi, myslim ze o nejakych pat ci desat rokov su potom na tom rovnako ako keby nefajčili. podla statistik, ktore teda ja osobne beriem dost s rezervou.

draci_zub

jajka001_: Ale to neznamená že keď človek prestane fajčiť, bude mať dostatok vitamínu C a nedostane infarkt. Samozrejme, fajčenie je zlé.

jajka001_

10 dôvodov prečo prestať fajčiť?
1, peniaze
2, zdravie ( tam je veľa veľa čo sa dá pokaziť)
3, ohľaduplnosť voči iným
4, ohľaduplnosť voči životnému prostrediu
5, výzor (kvalita pokožky)
6. smrad
7. úcta k svojmu telu - moje telo, môj chrám
8. čistota mysle - žiť bez závislosti
9. budúce potomstvo - tvoje fajčenie má vplyv na tvoje deti
10. zbavíš sa nevhodnej spoločnosti :)

mastickarka

Infarkt. Po prvom infarkte vascina ludi prestane fajcit.

Alebo Champix. Na predpis, cca 95 eur na mesiac. Cakat, ze lekar ta bude drzat za rucicku a trhat ti od ust cigarety je blbost.