Chudnutie v infrasaune

Príspevok v téme: Chudnutie v infrasaune
Samuela

Dočítala som sa, že pri saunovani v infrasaune spálite za 30 minút až 600 kilokalórií. Telo totiž pri vypotení jedného gramu potu spotrebuje 0,568 kilokalórií energie. Všetko záleží na tom, koľko potu sa vám podarí v saune vypotiť. Pokiaľ sa vám podarí vypotiť okolo 1000 gramov potu, spálite už spomínaných cca 600 kilokalórií. Samozrejme proces vášho chudnutia nie je založený na strate vody. Tú po saunovani musíte doplniť vhodnými tekutinami. Chcem sa opýtať, či to niekto vyskúšal a či to má naozaj efekt pri odburavani tuku. Ďakujem za cenné skúsenosti.

Samuelaa

Mate59, ale váha sa mi nepohla už asi mesiac. Svalstvo sa spevnilo poriadne, mám pocit že som schudla aspoň 5 kíl, všetci mi to hovoria. Kedy sa mi konečne pohne aj váha?

mate59

ak si športovala, telo si to pamatá,po prerušení športovania ti svaly ochabnú a začnú atrofovať.Váha sa ti nepohla, ale mohla si nabrať svalovú hmotu naspať.Dobré vodítko je, ak si zmenšila obvod v páse.Nemusíš ani merať, cítiš to na voľnosti nohavíc.
Pokračuj, efekt sa dostaví/pozitívny:)/
Energetický výdaj musí byť vyšší ako príjem,ale to ty vieš.

mate59

Samuela - ty si dala vtedy váhu dole,ale ten jojo efekt je vlastne to, že si sa vrátila k starým stravovacím návykom a už sa to začalo na teba nabaľovať.

Samuela

mate59, chcem sa opýtať ešte na to, prečo mi nejdú kilá dole. Pred dvoma rokmi som schudla 16 kíl za pomerne krátky čas. Nehladovala som, ale jedla som menej a hlave som športovala (beh a orbitrek). Potom som začala priberať (jojo efekt), začala som aj 90 dňovku, tam išlo 5 kíl dole, ale potom som ich pribrala, no a teraz som skoro tam kde na začiatku. Takmer tri týždne behám, dávam si pozor na to čo jem a koľko jem, a váha sa nepohla. Trošku vidím že sa mi risujú svaly spod tuku, ale váha neklesá:( Myslíš, že sa to ešte rozbehne? Niekedy to išlo raz dva...

0vecka

mne sa to nevidi ale tak napr na orbitreku aspon podla toho kramu spalim 2000 kalorii za hodinu takze tych 300 neni ziadna vyhra....