Prečo nemam taky vzťah k deťom ako ku zvieratkam?

Príspevok v téme: Prečo nemam taky vzťah k deťom ako ku zvieratkam?
Janka012

Ak zbadam male dieťa napr v kočíku alebo ak ide s jeho mamou, tak to vo mne nevyvolava nejake emocie že sa mu musim prihovoriť, alebo ak mal brat dieťa tak nemala som zaujem sa s nim nejako pohrať. Ale ak zbadam šteniatko alebo mačiatko tak s tými by som sa dokazala prehrať aj celý deň, kupovať im hračky, starať sa aby im nebolo zle u mna... prečo je to tak? Som nejaka divna, ani chlapi ma nezaujímaju pri každom sa cela roztrasiem, namam sa s nim o čom rozprávať a viacej ho už nechcem ani kontaktovať aj keď mi vyzvaňa na mobil, tak zdvihnem z povinnosti a nakoniec ho aj tak necham a ak mi vola ešte tak nezdviham. Toto sa mi stalo asi s dvoma mužmi v mojom živote inak sa snažim vyhýbať mužskej spoločnosti, kde by mohol mať o mna niekto zaujem. Ale rozdiel v emociach k deťom a ku zvieratkam neviem či je to normalne. Čo som mnou je?

milusca

nanaaaja - zviera nema rozum. Nakopes ho do zadku a ked mu ukazes misku s potravou, oblize ti ruky:)
Ako mala som milovala zvieratka, strasne som tuzila mat psa. Teraz ked vidim, ako susedky zbieraju na prechadzke este teple exkrementy po svojich milacikoch, napina ma. Ja preferujem deti.

Hrôza

Jedno si treba uvedomiť, kto je viac? Zviera, matka, otec, brat, sestra dobrá kamarátka alebo pozorný milenec ? Veď koľko sa o to zviera staráte, koľko jedla, času, pohladení, maznania sa mu dostane? Človek ako osoba je menej?
Človek si nezaslúži aspoň takú istú opateru a pozornosť!? Ste moc panovačná a sebecká, všetko čo urobíte pre ľudí sa Vám zdá zbytočné, lebo ľudia myslia samostatne, nie na základe podmienených reflexov ako pes, nemôžete si ich vycvičiť a čakať, že keď niečo pre nich urobíte hneď sa Vám aj odvďačia. Ľudia sú občas aj nevďační, ale dokážu Vám pomôcť aj vtedy, keď Vás nepoznajú a Vy ste pre nich dovtedy ešte nič neurobili.

Ženy mávajú každodenné starosti, muži sú stratégovia a ich výsledky sa objavujú neskoršie a aj o pár rokov a preto si ženy myslia, že pre nich muži hneď nič nerobia! Toto treba mať na pamäti pri vzťahu k mužom!!!!!!!!! Zviera Vám nekúpi darček ani kvety, neuvarí kávu, nepovie Vám "Milujem Ťa", ale muž áno.

perlorodka

Janka012, ale aj deti sú bezbranné, nevedia povedať čo ich trápi a sú odkázané len na nás ľudí. Ja mám zase v tomto za jedno, milujem aj zvieratá aj deti, oboje vo mne vyvoláva podobné emócie. Hm, tak každý sme nejaký, že? :o) To by bola nuda, keby sme boli všetci rovnakí no nie?

rollka

potesili ma tieto prispevky,pretoze aj ja mam radcej zvieratka ako ludi a myslela som si,ze som vadna,teda viacej luto mi je zvieratiek ako ludi,tak by som to upresnila

Janka012

To bude asi tým že zvieratka su take bezbranne, nevedia povedať čo ich trapi, boli, su odkazane iba na nas ľudi. veľa psikov a mačiek je na ulici. A ak vidim nejake utýrane zvieratko tak ma to trapi viacej ako keď hovoria o týranm dieťati. Neviem prečo ale citim to tak.

slobodnaa

Tiež mám radšej zvieratá ako ľudí, aj keď deti a muži ma radi majú, neviem asi je niečo na mne čo ich priťahuje a núti pritúliť sa :-) Ale zas mám rada aj deti aj mužov, ale tiež iba tak na chvíľku, pohrať sa a ísť :-)
Nejde ani tak o to, či im viac rozumieš, osobne rozumiem všetkým rovnako- zvieratám, deťom aj mužom, nemyslím, že na to existuje nejaké vysvetlenie, jednoducho sú ľudia, ktorí viac inklinujú k zvieratám. "Čím viac spoznávam ľudí, tým viac mám rada zvieratá". U zvierat neexistujú také vlastnosti ako u ľudí, ľudia ubližujú zo zábavy, zvieratá iba z nutnosti.