Inzulinova pumpa - ano , nie?

Príspevok v téme: Inzulinova pumpa - ano , nie?
janulka.

moj doktor ma tlači do pumpy. Ja niesom moc z toho nadšena. Možno sa trochu bojim,alebo neviem čo. Som dosť akčny človek a bojim sa toho,že to zničim alebo podobne. a počula som,že je viac značiek. Vedeli by ste mi poradiť ktora je najlepšia a ake mate s pumpou vy skusenosti? je to naozaj lepšie alebo to je jedno či pumpa,alebo pero?
ďakujem za odpovede.

pampeliška

kuchtik, nejako ti nerozumiem. ketoacidóza sa dá zistiť aj z moču a ak by bola závažná, tak aj na stave dcéry. diabetologička robí testy na základe ktorých vie odhadnúť aspoň zhruba glykémie počas predchádzajúceho cca 6-8 týždňového obdobia. Lekárka nie je jediná, kto môže upravovať dávky inzulínu. Neviem aká je dcérka veľká, či používa inzulínovú pumpu, ale buď si prispôsobí dávky inzulínu príjmu sacharidov, ale obmedzí sacharidy pri rovnakých dávkach inzulínu. samozrejme, tie korekcie nesmú byť drastické, ale dá sa to pri troche dobrej vôle nastaviť tak, aby neboli časté hyperglykémie. opakujem, neviem aké veľké je tvoje dieťa, ale snáď dokáže pochopiť dôsledky nedodržiavania liečebného režimu pre diabetika.

kuchtik

moja dcera ma vysoke glykemie a picha si inzulin mam podozrenie ze to je ketoacidoza zatajila vysoke glykemie tym padom doktorka s davkov inzulinu nič nerobila poradte ak ste uz niečo take mali či staci ked jej doktorka zvysi davky inzulinu alebo treba hospitalizacia

martin cypro

Partnerka ma pumpu, ja som zdravy a mozem povedat ze je spokojna a ani nam pri spolocnom zivote neprekaza a v podstate ani nevnimame ze ju ma. Doporucujem.Podotykam ze partnerka ma 18 rokov

eng

Stefan fk,

nepoznam priciny zhorsenia a ani Vas sposob zivota a aani to ci sa v poslednej dobe v nom nieco rapidne nezmenilo, takze tazko nieco odporucat...

Ale zakladom dobrej liecbz DM tzpu 2, ako mate Vy, je striedma nizkosacharidova strava s potravinami s nizkym glykemickym indexom, dostatok pohybu a samozrejme ak ste doteraz pouzivali antidiabetika, tak aj tie.

Upravou zivotneho rezimu sa da dosiahnut naozaj vela, zalezi vsak aj od toho, ci momentalne vysoke glykemie nesposobilo nejake ochorenie...

Inzulin vo vacsine pripadov nie je nutny, ale ked nepomoze uprava rezimu nevyhnete sa mu ale nietreba sa ho bat a vidiet v inzuline nieco zle.

Glykemiu treba sledovat priebezne a analyzovat co a preco na nej je tak ako je.

Drzim palce.

Stefan fk

Mam 75 rokov a uz mnoho rokov trpim zvysenou hladinou gluk. v krvi. Do Juna t.r sa moje hladiny gluk. pohybovali: na lacno 6,2 -7,8 a 2 hod po jedle 7,9 - 12,6 mmol/l Liecim sa liekmi: R.:Diaprel 2 tabl. O.: Glucophage 500 1 tabl. a V.: ako na obed. Od Juna sa mi hladina gluk. v krvi zvysila na: 7,6 - 8,9 mml/l a 2 hod po jedle na 10,4 - 13,9 mmol/l. Mozem dosiahnut povodne hodnoty doterajsimi liekmi, alebo potrebujem prijimat inzulin?

mami74

AHOJ dohodla som sa so svojim diabdoktorom ze vyskusam pumpu lebo mam otrasne glykemie ale mam nadvahu a neviem ako akde budem nosit tu krabicku ked prave v pase som sirsia inak sa uz neviem dockat pumpy

Janka8

ahojte:)
no ja som na pumpe prvy mesiac. ale musim povedať,že by som to už nevymenila. je pravda,že pri športe mi to trošku vadi,ale inak je to super. Nastavoval ma tam dr Šutarik. bol to užasny človek a odbornik. velmi mi tam pomohol.
naozaj pumpa je najlepšia vec. vrelo odporučam:DD
ja mam glykemie asi ako nikdy:DD

vmichal

Ja neodsudzujem pumpu lebo som si plne vedomy toho co ponuka, ze je ovela lepsia nez pichanie perom, ze je to najlepsie co je diabetikom v sucasnosti ponukane. Len som bol sklamany ze s tym sportom je to o nicom. Ako moze firma, ktora pumpy ponuka deklarovat ze sa s nou da sportovat a nasledne ked niekto povie ze sa odlepuje kanyla tak zareaguju ze si to treba prelepit bioclusivom.. ? alebo pichnut do meista ktore sa nepoti? Lenze clovek ked si picha kanylu nevie co bude robit o dva dni. Myslim si ze nie je spravne ked tvrdia ze sa s pumpou da sportovat