Inzulinova pumpa - ano , nie?

Príspevok v téme: Inzulinova pumpa - ano , nie?
janulka.

moj doktor ma tlači do pumpy. Ja niesom moc z toho nadšena. Možno sa trochu bojim,alebo neviem čo. Som dosť akčny človek a bojim sa toho,že to zničim alebo podobne. a počula som,že je viac značiek. Vedeli by ste mi poradiť ktora je najlepšia a ake mate s pumpou vy skusenosti? je to naozaj lepšie alebo to je jedno či pumpa,alebo pero?
ďakujem za odpovede.

DiabetikIvo

vmichal,

neodsudzuj pumpu po tak krátkom čase a skús čerpať informácie napríklad z diskusného fóra "Inzulínové pumpy" na adrese: www.diaforum.cz

Nájdeš tam skúsenosti dosť veľkého počtu ľudí, používajúcich pumpy, aj čo sa športu týka. Diskusných príspevkov je tam ozaj hodne ale myslím si, že sa začínajúcim pumpárom oplatí venovať ich prečítaniu trochu času... A ak Vám neposkytnú odpoveď na Vaše otázky, tak tam kľudne napíšte a určite Vám niekto odpovie...

vmichal

Ahojte.
Nechcem nikoho prehovarat len ponuknut svoj nazor. Pumpu mam naozaj len kratko - 3 tyzdne a som z nej maximalne sklamany. Zatial vidim len same nevyhody. Povazujem za klamstvo ze s pumpou sa da sportovat, pretoze hoci pumpa samotna neprekaza, akonahle sa clovek spoti - kanyla sa zacne odlepovat a ked niekto sportuje casto (ako ja) tak si nemoze dovolit menit po kazdom sporte kanylu lebo kazdy ma pravo len na obmedzeny pocet kanyl hradenych poistovnou. V bazene som s nou este nebol ale podla toho co som cital.. taky isty problem - po pol hodine sa kanyla zacne odlepovat. Dalsim nedostatkom je podla mna to ze po vybrati kanyly zostavaju podla mna dost nepekne stopy.. a tiez som cital ze sa hoja strasne zle.
Na druhej strane musim povedat ze inzulinova pumpa je urcite to najlepsie pre kazdeho diabetika - z medicinskeho hladiska. Urcite je to zdravsie, lepsie, praktickejsie kvoli tomu ze si clovek nepicha inzulin 4 krat denne, a urcite je to aj diskretnejsie. Kazdy ma vsak ine priority - pre mna je ten sport dost dolezity a preto hoci chapem dolezitost a uzitocnost pumpy, mam z nej zly pocit kvoli vyssie uvedenym "nedostatkom". Avsak zdravie je to najdolezitejsie a to je najlepsi dovod pre pumpu.

leilany

Ahojte, aj mne doporucuje lekar pumpu. Pozerala som uz asi vsetko co sa len da na nete najst, ale ked som citala o OMNI PODe tak rozmyslam ci radsej nepockam kym nebude tato pumpa na nasom trhu. Neviete mi niekto poveat ci sa v tomto smere na slovensku nieco deje? je naznak kedy by mohla prist k nam?

lukinko.

no mne tiež bola doporučena pumpa a tiež mam z toho obavy. Hram hokej a si neviem predstaviť ako to budem hrať aj s tou krabičkou:)

janulka.

dakujem zebrička:D si ma teraz upokojila:) naozaj mam z toho trošku obavy. a aku maš pumpu aku značku? a inak som počula,že to budem musieť stale behať do poisťovne koli kanilam,či ako to s tym vlastne je:D

zebricka

Ahoj janulka,
ja mám pumpu iba veľmi krátko (cca 1/2 roka)a nedám na ňu dopustiť. Pred zoznámením sa s mojou "malou krabičkou" som mala podobné obavy. Netreba sa toho báť. A ešte niečo pred prvým kontaktom s pumpou sa stretneš s dealerom, ktorý veľmi ochotne (aspoň v mojom prípade to tak bolo) Ti odpovie na všetky otázky. Moja prvá otázka bola či sa dá vrátiť - uistil ma, že ak sa pre to rozhodnem dá sa to - len trvá zasa nejaký čas, kým si organizmus zvykne na zmenu, takže nemám o tom dlho uvažovať - do 4 rokov sa môžem rozhodnúť. Po 1/2 roku som rozhodnutá - mám s ňou iba dobré skúsenosti - takže vrátiť ju nechcem ani za celý svet :)
Tiež som sa bála , že čo sa stane keby že spadne - nepadá,(niekde na nete som čítala, že odolá pádu z výšky cca 10 m)
Nechcem Ťa prehovárať - rozhodnúť sa musíš sama - za pokus to predsa stojí - tak neváhaj a smelo do toho :)

eng

jarinka,

pokial máš diabetesm, tak by si mala vedieť, že diabetik môže mať glykémiu (hladina cukru v krvi) nielen 27, ale aj 33 a aj vyššie (glukometre vtedy na displej napišu HI - to nie je posmievanie sa, ale indikácia veľmi vysokej hodnoty glykémie, ktorú už glukometer nedokáže spoľahlivo vyhodnotiť číselným údajom)...

A mala by si vedieť aj to, že glykémia sa mení v čase. To že mám teraz v tommto momente 27 ešte neznamená že toľko budem mať o hodinu, dve... a viac. To je hodnota pre konkrétny okamžik kedy bola glykémia meraná... Ak si si po nameraní pichla dávku inzulínu, alebo zjedla tabletku antidiabetík, glykémia by mala ísť dolu...

Apokiaľ diabetes nemáš, tak už si mala byť v nemocnici a nepísať tu, že Ťa doktorchce poslať do nej.

Lebo ak sa niekomu "zvysil cukor na 27" to znamená, že je diabetik a doktor ho má okamžite poslať do nemocnice!!!

Pretože pokiaľ bude mať takto vysokú hladinu cujru v krvi bez nasadenia adekvátnej liečby na jej zníženie nastáva rozvrat vnútorného prostredia organizmu, ketoacidóza, hyperglykemická kóma, ktorá ak nebude okamžite liečená môže skončiť cestou na druhý svet... :-(

jarinka

prosim poradte mi.Po uzivani liekov proti zapalu mocovych ciest sa mi zvysil cukor na 27 a lekar trva na hospitalizacii.Inac nic ma neboli a citim sa dobre,ako mam dalej pokracovat?

DiabetikIvo

janulka.,

Veľmi dobrý článok o tom ako pôsobí aplikácia inzulínu pumpou a na čo si treba dať pozor je z dielne Národného endokrinologického a diabetlogického ústavu v Ľubochni: www.nedu.sk

Pumpu VEO vyrába firma Medtronic. Zaujímavá je história vzniku a ďalšieho vývoja inzulínovej pumpy, nájdeš ju napr. na adrese: www.medtronic-diabetes.sk

Informácie o samotnej pumpe Paradigm VEO nájdeš napríklad na týchto adresách: www.medtronic-diabetes.sk , www.medtronic-diabetes.sk

O pumpách AccuCheck fy Roche najdeš informácie napríklad na adresách www.accu-chek.cz , www.medatron.sk . V kategorizácii zdravotníckych pomôcok je zahrnutý iba jeden typ pumpy od firmy Roche a to Accucheck-Spirit,

V kategorizácii zdravotníckych pomôcok je ešte jedna kŕejská pumpa diamesco.en.ec21.com , ktorú dováža košická firma Conex-Trade s.r.o.

Pozri si na internete uvedené odkazy, popozeraj si v prvom príspevku uvedené diskusné fórum... Nechaj si to uležať a až potom sa rozhoduj... :-)
´

janulka.

ďakujem ti velmi pekne:) a to ak tu pumpu sa rozhodnem,že tu pumpu nechcem tak ju možem vratiť?
no to sa mi zda super,že to monitoruje aj glykemiu.
a ta pradgim veo to je aka značka? ja som čitala letak na achuček a medtronic neviem,či som to dobre napisala tie nazvy:)
a aku maju tie pumpy odolnosť? neda sa to nejak zničiť? ... čo ak mi spadne alebo tak. počula som,že tie pumpy su dosť drahe.