Nejaký job kde sa dá dobre zarobiť

lost

no to zalezi od toho, do ktorej rodiny sa narodis ;)
napr ja som taku rodinu nemal a musel som ist od 0 :)
cize by mi bolo fuk, ci som tu alebo v hongkongu :P

ale hej, vidim co sa mi snazis povedat.. no ale to je extremne malo pripadov, ked by niekto niekomu pomohol az tak, aby sa to dalo povazovat za nadpriemernu pomoc.
napr rodinna firma (a vela krat sa na to deti vyseru, taka prilezitost..)
nieco ako "vybavim ti miesto na urade a mas 800e" to nepocitam za pomoc :P

0vecka

2 lost ale ty nechapes co sa ti snazim povedat.. ak si sa narodil v BA mas tam znamych a ti ti pomozu... bud ked treba alebo najst lepsi flek atd... teda vies tie moznosti vyuzit... v Osle nemas nic... cize realne pre teba nieje 85% kupna sila ale len 50 napr (trepem) a je otazne ci sa ti oplati ucit cudziu rec a ist daleko od rodiny za to ze dostanes o 50% viac

lost

no BA ma podla mna obmedzenejsie moznosti ako Oslo :)
Len si vezmi pocet obyvatelov, resp ICH kupnu silu, ked uz podnikat..
Ba neni zla, ale mne osobne sa nepaci, radsej by som si zvolil dedinu a dochadzanie, ked uz tak..
pride mi ze BA sa hra na nieco cim nie je a nebude :P
proste chaoticke mesto :D
nieco ako Bangkok ci nieco take :)
chaos (humus) a nic moc no..

mohla by byt o tolko krajsia...

ale neni :D

0vecka

jj ale ak si z BA tak mas to know how v BA a nie v Osle to je prva vec a druha je otazne ci sa ti to oplati ... lebo tych 85% nieje az tak vela...

lost

hm nj ale 85% nestaci? :P
tych 100% by sa dalo dosiahnut trochou know how o osle podla mna :)
tak isto ale aj BA..
(napr ked uz tak tankovanie mimo nakupovanie mimo atd.. know how ako setrit)

0vecka

lokalna kupna sila je len o 85% vyssia cize tam nemas ani dvakrat viac ako tu... a to je to najhlavnejsie si myslim

0vecka

nj lost oslo je na tom priemerne lepsie ako BA o tom by snad nikto aspon trosku pricetny nepochyboval... ide len o to ze to nieje az tak super ako si niektori myslia...

lost

resp. vies o co mi islo.. ze ak mas 800E a fizne naklady 600 napr, pod ktore ani za svet nemozes ist, lebo trh/fyzika nepusti, tak je to urcite horsie, ako ked mas 3400 a nemozes ist pod 3000 napr.. (iste sa da ist pod, ale to len pre priklad..)
vyssia kvalita, vyssi standart a este sa da aj nieco usetrit.

podla mna v BA je bublina este alebo co, ze je to take mizerne, alebo je to mesto (BA) proste preobyvana (viac populacie ako moze v danom stave zvladnut)

ale ved nechapem preco je tolko rokov na tom tak mizerne (myslis ze sa do 5 rokov nieco zmeni? pokial nenastane nejaka globalna vec ci uz dobra alebo zla) podla mna ani nie.. neviem cim to je, skor mentalitou slovakov podla mna.. (myslim ze mame asi 50 odrbavacov v BA na kazdeho odrbavaca v OSLE.. to hlavne preto)

lost

A to najhlavnejsie som zabudol :D

Mortgage Interest Rate in Percentanges (%), Yearly 5.00 3.75 -25.00 %

XAXAAAAAAA buhahaha

vidis, totalne v neprosspech BA.. teda tieto dve mesta oproti sebe..

i ked toto moze byt individualne, no pochybujem ze by mne napr dali za 5,00% hypo.. urcite nie som tak bonitny, rozhodne menej ako priemerny (alebo podpriemerny) Oslocan :D