Nejaký job kde sa dá dobre zarobiť

lost

Az na to ze taketo tabulky nie su uplne presne :P

Taxi 1km (Normal Tariff) 0.55 € 1.91 € +246.81 %

Myslim ze pokial clovek nepozna ak oto chodi, tak toto je utopia :P

Ved toto je dolezite:

Local Purchasing Power in Oslo is 85.02% higher than in Bratislava

You would need around 40,536.77kr (5,519.80€) in Oslo to maintain
the same standard of life that you can have with 2,400.00€ in Bratislava

a hlavne:

Median Monthly Disposable Salary (After Tax) 800.00 € 3,404.19 € +325.52 %

Cize 3-nasobok BA priemerneho platu je 2400, ale 5,519.80€ za co dostanem to iste co v BA za 2,4k tak tam to je 5,519.80/3,404.19=1.62 nasobok..

cize to vychadza lepsie :)

Ale co je dolezitejsie je to, ze z 800 Eur si odlozis prd, maximalne dva prdy, na zle casy, tj. sporenie..

Ale z 3,404.19Eur aj ked mas naklady vyssie (kolko krat? 2.3x? Tak mas z coho usetrit.

A vid nase ucitelky a nasich ucitelov, "strajkuju" 2, mozno(!0 3 dni.

hadaj preco - na viac nemaju, a o to nasej ekonomike (a vlade) ide, aby si ludia nemali z coho odkladat a tym padom boli absolutne zavisli na systeme.. a drzali hubu a krok :)

Cize Oslo u mna stale vyhrava na plnej ciare..

a co ma byt toto za morbidny vtip?

Basic (Electricity, Gas, Water, Garbage) for 85m2 Apartment 190.00 € 198.58 € +4.51 %

Akoze .. ehm, nemusim sem tahat geografiu, ale co toto ma znamenat? ;)

Rent Per Month
je cca o 150% vyssi (pekne, ked je plat o 5,5x vyssi)

Kupit byt ditto, 2x drahsie, no platy stale 5,5x vyssie :P

Cize kto je vitaz? :P Oslo ci BA?
A to uz vobec nespomeniem podnikatelske prostredie, co je na slovensku mizeria (pokial nie si mafian alebo kamarat jedneho z nich), o tom mi uz hovorilo prilis vela ludi (maju svoj vek) a nie na ineternete :P aby to bola fama a mytus..

A to uz vobec nehovorim o socialnych istotach, u nas vid ako prezivaju (skor zivoria) ludia co nemaju pracu a vid ako v Norsku :P

Cize BA na plnej ciare pohorela..

lost

neviem az take podrobnosti, no viac ludi co tam ziju (domaci) mi potvrdilo ze maju velmi dobry system, socialny, vyplatovy, lenze velmi vysoke naklady (auto = 2x viac ako u nas, luxus, dane, ceny, tak isto aj byvanie samotne).. ale ze platu su super (sice asi aj dane vyssie ako u nas), no nikto tam netrie biedou ako u nas..
ale toto bolo asi v 2010 priblizne, cize neviem ci sa to tam uz nezmenilo..

ale vydavky, no neviem to na 100% ci si spravne pamatam, ale jeden mi pisal ze plati 800E za 1-2izbak (40-50m2) niekde v meste (nie hlavne), ale skor na okraji.. ale ze dostava nejake zlavy alebo pridavky ze je student a ma nejaku psych poruchu :) tusim ze 1500E alebo tak nejak..

no pre fakt kvalitne podorbnosti by asi stalo za to najst nejake skandinavske forum, bud na .sk alebo na .(ich domenach :) ), lenze ziadne take nepoznam, no www.google.com google by mohol nieco najst :)

mjane

ahoj lost, ako si to myslel/a s tou pracou v skandinavii? vies mi povedat nieco blizsie o platoch a mesacnych vydavkoch? budem rada. dakujem.

register

no viac by vyhovovalo rakúsko, vieden najlepšie :-)
ktovie, či aj tam sa da robiť upratovačku a tak,som ešte nepočula.
skúsim asi tú opatrovatelku.

lost

upratovacka - sukromna by mohla celkom OK zarobit, v nemecku je to 8E cisteho.. na hodinu... i ked asi sa aj "nacestujes" za pracou (ktovie ako to presne je), ale mas 800/8=100hodin mesacne a si "za vodou" :)

alebo opatrovatelka v rakusku je tiez dobre, je to aj relativne blizko.. a urcite platia lepsie ako u nas :)

register

no ta opatrovatelka v rak.zarobí okolo 800e a viac. to by mi stačilo a len za dva týždne.
nie som velmi na podnikanie :-)
a mám "len" strednú s maturou.takže tiež velmi vyskakovať nemôžem.
teraz robím kancelársku pracu za 400e cistého.

lost

upratovacka v severnych krajinach ma udajne 2-3 tisic eur :D
to iste aj predavacka v supermarkete...

naklady na zivot niesu nad 1000 eur, ak nie je clovek narocny

(finsko, svedsko a neviem co tam hore este je)