Koren po vytrhnuti zubu zostal dnu

Príspevok v téme: Koren po vytrhnuti zubu zostal dnu
januska99

Ahojte, vcera mi trhali zub. Vyberal mi ho pol hodinu a aj tak sa korene nepodarilo vybrat, ostali tam :( Zubar povedal, ze ich telo same vytlaci, ze staci, ked sa aspon kusok vysunu a bude ich moct vybrat. Mate niekto takuto skusenost, ze naozaj korene vyliezli same?? Citala som len o chirurgickom odstraneni korenov, este som nepocula, ze by sa vytlacili same. Tak sa bojim, ci ma to zas nezacne boliet :( Na druhej strane si hovorim, ze hadam zubar vie, co vravi, ale neviem... :(
A este - preco ma aj po niekolkych injekciach stale trhanie bolelo?? Pripichaval mi anestezu asi kazdych 5 minut :( A uz pri odchode z ordinacie som vobec nemala strpnute usta. Dal mi slabu davku alebo co?? Vsetci pisu, ze po injekcii nic necitim, ale ja som teda citila a riadne. Co ma potom caka pri chirurgickom odstranovani preboha ?:((

cyklistka 26

januska99 Aj mňa by zaujímalo, či zvyšky koreňa po extrakcii zuba "odídu" samé alebo treba k chirurgovi (zubnému). Lebo keby tam zostal cudzí predmet, verím, že tam pri troche pozornosti pacienta nezarastie. Ale že by telo vylúčilo zvyšok vlastného koreňa len tak, že by sa ho dobrovoľne vzdalo - to si istá nie som.

Mimochodom - máte niekto skúsenosť, že zubár - chirurg vytiahol celý zub aj s koreňmi (aspoň to tvrdil pacientovi) a po 4-7 dňoch pacient cítil trčať z ďasna niečo tvrdé, nepichľavé?
Tak toto sa mi stalo a zvažovala som ísť k zubárovi a overiť si, čo to je. Nestihla som, jazykom som to potlačila trochu dnu - vlastne som ani neverila, že by to mohlo byť niečo naozaj tvrdé, lebo keď som to potlačila zubom, zaliezlo to do diery a už som to viac necítila.
Na 11. deň po extrakcii zuba sa to objavilo zas - a tentokrát som sa už odhodlala a chytila som to do prstov. Potiahla som - a bol to kúsok zuba, veľkosť asi 1/4 kukuričného zrnka, podlhovastý, dĺžka asi ako také trochu menšie kukuričné zrnko. Ale nebol to kúsok z môjho zuba... Moje zuby sú, žiaľ, od nepamäti a všetky, žlté. To, čo som mala v rane, bol čisto biely, akoby mliečny zub - teda úlomok z neho. Vie mi to niekto vysvetliť?

Mizuzka

Robo274 mam podobnu skúsenosť, dvakrat mi ta kosticka vysla po trhani zubu von. Prvykrat som si myslela ze mi tam nieco pichlo iba no.nevedela som to vybrat a po par dnoch rsp tyzdnoch som to mala viac a viac vonku a nakoniec som to vybrala pinzetou. No druhykrat som to akurat u zubara rovno povedala tak mi pichol injekciu a rovno to vytiahol ako ked mi trhal zub. Je to kostenna prepazka ktora sa nachadza pod zubom a moze ostat v dasne a postupne vyjst na povrch.

Mcinka

Dobry den chcem sa opitat , ked sa mi zlomil zub zostal mi koren v dasne ktore sa mi zapalilo tak som sla na pohotovost kde mi povedali ze mi to nemozu urobit ze musim ist ku svojej obvodnej doktorke , to bola sobota a ja som mala strasne silne bolesti ako by som vydrzala do pondelka? Tak som isla vecer do nemocnice kde mi dali inekciu a mi to vytiahli, no najhorsie bolo to ze este som len vysla vonku a uz som mala silne bolesti celu noc som nemohla spat dneska je treti den a stale ma to boli a mam este opuchnute lico . Neviete ako dlho sa to bude hojit ? Ved nemozem stale pit panadol ultra rapide.

Commonrail

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s vyskakovaním sánky, a či to môže spôsobovať zabudnutý kúsok koreňa(čo predpokladám, pretože ma mierne bolí v istej časti čeľusť, a mám tam taký výbežok zvnútra úst), alebo prasknutá kosť po trhaní zubu. Mám s tým neskutočné problémy, spôsobujem mi to okrem bolstí a častých zápalov ucha aj neurologické problémy, trvá to už vyše 5 rokov. Ďakujem za názory/postrehy

PeterM91

Dobry vecer. Pred rokom som mal operaciu predneho zubu. Odrezal mi korene a bolo to do teraz vsetko ok. Pred tyzdnom sa mi ten zub zacal kyvat a napuchlo mi dasno ale nic ma neboli. Chcem Len vediet preco? Co sa deje?co bude dalej nasledovat u zubara? Musi ist ten zub von? Dakujem za radu

Robo274

Ahojte. Prosím o radu. Muž: 34 rokov.
Pred týždňom v piatok mi trhali 6-ku stoličku, vlastne len jej koreň. Trhanie trocha dlhšie, ale v pohode. V sobotu sa mi to zapálilo a trocha nahnisalo. Následne mi to asi 5 dní pán doktor prečisťoval, dával tam drenáž. Teraz vo štvrtok som tam začal cítiť takú kosť, že mi trčí z ďasna, a asi tam v dlžke 0,5cm. Nebol to nejaký kúsok ktorý tam ostal , ale vraj moja kosť. Dal mi injekciu a nejak to zmenšil, no stále to tam ešte je. Teraz to 2 dni po zákroku bolí, a neviem aká kosť to tam vlastne je. A ťažko sa to hojí. Podotknem: pán zubár je fakt odborník a som s ním spokojný. Len som už z toho nejak na nervy. Nemáte niekto podobnú skúsenosť, aká kosť to tam je, zarastie to, či??? vďaka za rady

Kikušina ...

Čaute som Kika a už sa mi veľmi hýbe zub.Neviem ako si ho mám vytrhnúť.Neviete mi poradiť ? Keď hej napíšte mi na e-mail bencova.kristinka@gmail.com

stuff

no tak teda sa aj ja vyjadrim...
asi ked som mal 13 rokov zubarka mi trhala zub sestku vlavo hore, kedze bol totalne pokazeny tak sa jej nie len nedal chytit, ale uz ked ho chytila a zacat trhat, tak sa zlomil na trikrat myslim... nic prijemne a nikomu to neprajem, trvalo to cele neskutocne dlho a taktiez mi ani tie injekcie nezaberali, pretoze som tam mal zapal a vraj na zapal injekcie nezaberaju...
nakoniec sa jej to teda podarilo nejako, ale to len naoko (predtym X-ray neboli take samozrejme ako teraz :))
po urcitom case, netusim kolko to bolo, ale urcite viac ako rok som jazykom citil ze tam cosi mam...

ale odvtedy som ku zubarke chodil len na preventivky a vzdy ked ma objednala, tak som tam nesiel ( po takom zazitku)...
no nedavno ma zacal pobolievat zubok, tak som sa teda po dlhom dlhom dllllhom prehovarani frajerky odhodlal a isiel tam, pre informaciu teraz mam 22... a pani zubarka mi povedala, ze ako prve mi musi vytiahnut koren, ktory tam ostal z davnej extrakcie, pretoze tam nema co robit, moze zapricinit nespocetne mnozstvo chorob(aj na internete je dost vela o tom) a pod. nuz teda hned som zbledol a mal som naspat zivo v pamati ako to vtedy trhala...
dnes mi ho vytiahla, netrvalo to ani 10 minut, ako neni to nic prijemne ( sak co by som cakal, ked som bol debil a kaslal som na to) ale hlavne, ze teraz tam uz nic nie je a ze to ani tak neboli, ako som cakal :)

tak ti teda prajem nech sa cim skor vynori a dostane von :)

Kerko

Dneska som si vytrhol zub. Mal som v tom zube kaz a z toho kazu sa mi zapalilo dasno ... Dneska som si ho vytrhol a neviem ci mi tam korene nezostaly... ked som to mal len zapalene a nic viac tak som chcel pockat kym som bol obiednany a stalo sa toto teraz sa bojim ci tam naozaj mam tie korene alebo nie a bojim sa ist k zubarke ...