Bulímia,anorexia

minetka

Maaca, to je na dlhšie...mamka mi chce pomôcť, ale myslí si, že to ide zo dňa na deň...pomáha mi,ako vie,ale ked zlyhám, nemôžem jej to povedať, lebo sa nahnevá, že sa málo snažím,a tak...inak je to fajn, chodí so mnou von, ak mám krízu,venuje sa mi,ale ak mám krízu, nevie mi pomôcťč...ja sa snažím ,ale problém je, že si nie som istá, či s tým chcem celkom prestať.-( Je to totiž ľahká cesta k plochému brušku...ale verím, že prekonám samu seba a zvládnem to:-)
Verím si, takže dúfam, že to dokážem:-)

maaca

Minet:Pocuj a preco ma mamka k tomu taky pristup? Preco sa ti nesnazi pomoct? Vies? Alebo ty sama nechces? V podstate ti to vyhovuje alebo ako to mam chapat? Nie ze sa nahnevas, nemyslela som to v zlom ze ci ti to vyhovuje, lebo viem ze je to strasne! Ale je dobre ze mas priatela, ja som nikdy nemala poriadny dlhy vztah, neviem co je to laska a mna To prave ze velmi boli. Nie som skareda, som ziadana....to vidim(a nechvalim sa tym, pretoze moje sebavedomie je podla mna az prilis nizke) ale kazdy kto sa nalepi nakoniec a to aj po kratkom case pridem na to ze to bol riadny debil a aj to je slabe slovo. Takze asi tak....Preco sa ty trapis, nevies s tym nejak prestat? :-(

timka

ja uz mesiac bude tomu co sa prejedam. ale uz to ani neberiem ako prejedanie ale ako normalka. denne zjem aj vyse kilo zeleniny ci ovocia, + trocha niecoho normalneho. mozno to ani nie je vela ked si tak vezmes, ze take 2 vacsie jablka su uz hned 1/2 kila, alebo hlavka brokolice je tiez 500 g. tak to na cely den ujde, len keby som z toho 80% nevpratala do seba od 6 do 8, tak by to bolo indealne pre dietu. ale pre ppp je to aj tak a aj tak zle. Ale som rada, ze aspon nieco zjem bez smrtelnych vycitiek. tie vycitky sú ale iba take baby-výčitky.

minetka

Maaca: Ja som začínala kedysi anorexiou, potom som mala isý čas pokoj, ale v stresoch, ked som sa učila na skúšky,so msa prejedala,pribrala som, ale veľmi,a tak som chcela rýchlo schudnúť..a najľhašie to išlo prejedením a vracaním...takže už taker 4 roky mám bulímiu..snažím sa bojovať,ale občas zlyhám..teraz je to už lepšie, ale stále mávam "záchvaty"..Mmaka o tom vie, ale veľmi mi nepomáha,trápi sa až priveľmi, alebo sa nahnevá,a nehoovrí so mnou...vie to aj priateľ, a ten mi pomáha asi najviac...preto viem, že je dobré, ak to niekomu povieš, urobila si fakt dobre.
Timka, ja tziež mávam také fofry, že nestíham ani na wc:-) Inak, ja som tiež včera ukončila zápchu, ale bruško bolo rovnako veľké a nafúknuté...tak nevierm..a večer som sa ešte prejedla, tak mi je ešte trošku zle od žalúdka...ako si na tom ty?

timka

ach jaj. uz mi skoro praskol mechur, taky fofr som tu mala, ze som nic nestihala.
ale uz je klud, akurat len sefa cakam okolo 11.
MINET: mam zaujímavy objav. 4 dnova zapcha ukoncena, ale cuduj sa svete, rano o 1 kg viac. ako? no nebudem sa tym zaoberat, dufam ze to odide prec.
MISKA: od piatku to nie je vela. aj ja mam a to ja zjedm denne aspon 1 kg zeleniny a jogurtiky a prehanadla neberie ani som nebrala (asi 1/2 balika za cely zivot od narodenia) najdlhšie som mala 14 dni, ale to bola potom bolest jak slak. Urcite poznas miliony rad, ale u mna nic nezaberalo z nich. treba proste cakat, vecer ovsaky s vodou, ale to si ty nedas, alebo lyzicka oleja (kalorie) tak radsej tak ako ja trpim a cakam.

maaca

minetka: Jasne budem sem chodit, aj vy ste mi pomohli, vraveli ste stale ze povedz to, pomoze ti, bude dobre, vies aj to jedinecna podpora, mozno by som to fakt zvladla aj sama a nemusela som tym zatazovat mamku, ale co ked nie...predsa je to lepsie ze som to povedala. udem sa snazit. A inac ty si ako na tom, tebe je co? Alebo ty tu nechces o tom pisat?

maaca

minetka: Jasne budem sem chodit, aj vy ste mi pomohli, vraveli ste stale ze povedz to, pomoze ti, bude dobre, vies aj to jedinecna podpora, mozno by som to fakt zvladla aj sama a nemusela som tym zatazovat mamku, ale co ked nie...predsa je to lepsie ze som to povedala. udem sa snazit. A inac ty si ako na tom, tebe je co? ASle ty tu nechces o tom pisat?

minetka

Maaca, super, držím palčeky:-) Aj keby si niekedy zlyhala /čo sa nemusí stať/, je to v procese uzdravovania normálne, iba musíš veriť v úspešnosť liečby,a pôjde to. Daj potom občas vedieť, ako Ti to ide:-)

maaca

thesiame: ahoj, prosim ta chcela by som vediet, ak mozem, ze kde si sa liecila. Tam u vas v blave? Co ti vlastne bolo? Uz si z toho uplne vonku? Si zdrava? Prosim ta, da sa bulimia vyliecit na 100 %? Ze budem mat rada jedlo, tak ako normalny clovek? Zpapam, co mi kto da, alebo co si vezmem, ale UPLNE v normalnych davkach a hlavne v pohode, nie s prezieranim? Dufam ze ty sa mas fajn, lebo kazdeho tu podporujes a to je perfektne!

maaca

caute baby, minetka:aj ja dufam ze to bolo dobre rozhodnutie, no verim ze hej!
Prave papam:toustovy chlebik s maslom a s kuracou sunkou. Nepamatam si nieco take, ze by som to jedla. Uz velmi davno. a teraz mi to chuti, ale ovladam sa, papam kludne a pomalicky. Viem ze by som sa mala teraz venovat jedlu a nie byt na PC, ale je to v pohode. Urcite to neskonci vo wc-ku. Som si ista. NESPRAVIM TO! A ani obed, musim to dokazat, musim tomu verit. Mozno mi to niekedy nevyjde, ze sa prehresim, ale skusim to nespravit, ked budem jest pomaly, kludne a nenalozim si 3 x jak blba, tak to snad pojde. poobede idem na 3 hodky do skoly, do tej pol 4 a potom asi pojdeme s mamkou k lekarovi. Musi ich este obvolat, teraz este spi, lebo je po nocnej.