Bulímia,anorexia

zuju

necitala som vsetky clanky ale castokrat v poslednych clankov od novych ludi /inac vitajte medzi nami/ citam- chem prestat ale neviem ako. Ani ja neviem ako, ale ked sa uz pre nieco rozhodnem tak robim vsetko, skusam, padam, vstavam, a zasa skusam, verim, dufam, padam a rano vstavam... Neviem ci odbornik na ppp vie ako na to. Pre mna je podstatou ist- bojovat s nutkavymi myslienkami, so strachom... zamestnant sa robit vsetko mozne, trebars doma za den dvadsat krat upratat len nemysliet na to.
Druha vec je najst pricinu preco sa to vsetko stalo a co sa da s tym robit, ale tu verim ze pomozu odbornici, oni vedia ako na to.

walkyria

mam 15r...pred 4 mesiacmi som mala pri vyske 173cm 78kil....teraz mam 65.Ale pocas tych styroch mesiacov boly \"prestavky\" ked mi neprekazalo ze jem ale potom som to rychlo hladovkov schudla az doteraz keduz staci ze sa poriadne napijem tepleho caju a mam nutkanie zvracat..mam bulimiu.tusim...ae uz mi to prerasta ez hlavu chcem s tym prestat NO NECHCEM PRIBRAT.poradte mi prosim

anonym223

ahojte....mam 16 rokov a uz asi rok trpim bulimiou a uz tak dalej nechcem zit..ale neviem ako mam prestat..neda sa to..skusala som uz normalne jest, no i tak vzdy skoncim pri prejedani a potom na wc...teraz o tom prvykrat otvorene hovorim..nikdy som nepatrila medzi najstihlejsie.ale kazdy vravi, ze mam dobru postavu.no i tak vzdy na sebevidim , ze som zasa pribrala...prosim, ako mam prestat.vidim na seb tie priznaky ako su stiepenie a lamanie nechtov, nekvalitne vlasy, ktore padaju..prosim!!!!!!!

aeryn_sun

mam strach...konecne som zacala ako tak normalne jest...a citit sa fajn...ale ked som sa dnes postavila na vahu, ukazala mi cislo 45...viem ze je to akurat,alebo skor malicko(na 160 cm),ale mna to prinutilo odopriat si cukor z kavy, aj ked mi tak nechuti...a nemam chut na ziadne jedlo,vodu...a to som prisla z fitka cize som aj volaco vypotila...ja nechcem znova chudnut...nechcem,bojim sa :(((

barborkaxxx

mam pocit,že strácam nad sebou kontrolu...Práve som sa najedla a mám také výčitky svedomia....Najradšej by som utekala na wc...poradte mi niekto čo mám robiť....

veny5

666: len jednu vec ti napisem: lutujem, ten prekliaty den, kedy som spadla do kolotoca bulimie a anorexie. Bolo to uz pred 7 rokmi a nebola ani taka osveta a moznost diskutovat otvorene o tejto chorobe ako dnes. A sorry, ale asi nie si normalna, ked chces byt cielene bulimickou!!! Prosim ta, nerob to! Znicis zivot nielen sebe, ale aj ostatnym, ktorym na tebe zalezi! Ver mi, ja viem, o com hovorim...

666

ahojky...mam problem schudnut a tak ma uz velakrat napadlo riesit do navstevou toalety po kazdom jedle...aj som to parkrat skusala a par kil som dala dole len potom to zacalo byt nasim nejak napadne...viete mi prosim poradit ako co najmenej na seba putat pozornost a ako to vsetko funguje napriklad v praci?? predsa je tam podstatne viac ludi s kt. sa mozem naraz stretnut na WC...dakujem...

Alternativa

Ahoj Zuju,
tak to pecivo ma nepotesilo. Ale aj ja som prave dojedla taky chrumkavy rohlicek. Dobre mi padol, tak to ma byt. Aj z jedla mat potesenie. takze dnes si mala tazky den, mailik som citala. joj, niekedy je ten zivot taky nespravodlivy...ublizuje sa casto nevinnym, napr. detom. Ale to my tu nevyriesime.

zuju

veny usmev by bol ale mne sa vcera zlomil zub tak by bol strerbaty. teraz som prisla z prace, cely den som jedla, len pecivo a keksy, tak som sa teraz tak poriadne najedla.ze stahujem brucho