skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

babkabylinka

Nikdy nie je neskoro. Treba vsestranny pohyb, plavanie, posilovanie chrbtovych svalov, športy (volejbal, basktebal). Postupne sa to upravi. A treba aj dobru stravu :-)

Zufalka18

Ahojte.Ja mam dvojesovitu skoliozu od 12 rokov a aj som sa dost hrbila.Na cvicenie som ale dost kaslala a ani som sa velmi nevystierala.Teraz mam 18 rokov a ochorenie pretrvava ale doktor mi dal iba cviky a upominaciu bandaz.Odstavaju mi lopatky a bojim sa ze teraz je uz neskoro zacat s cvikmi a tym ostatnym.Snazim sa aj vyrovnavat. Bojim sa vsak ze ked mam 18 uz mi to nepomoze.Prosim poradte som uz zufala :(((

emca

toto gravitacne natahovanie je zaujimave...si to vyhladam na google.com..nebolo to nahodou aj v reklame, s takym americanom????s akymi potravinovymi doplnkami by sa to este dalo skombinovat?dakujem este raz

RNG

Gravitacny tlak krivi chrbticu, treba aplikovat opacny tlak-natahovanie(trakcia), podobne ako stredoveke natahovanie na skripec.
Na trhu je viacero vyrobkov na to, kde sa vaha zavesi alebo na nohy alebo na specialny pas pod bradu alebo pod pazuchu, zxalezi na tom, kde je chrbtica skrivena.Miesto zavazia su tam dnes obvykle plastove vrecka a do nich sa podla potreby dava voda ako zataz.
Niektore z tych zariadeni su aj pod 100 dolarov, specialne trakcne postele idu do tisicov.
Gravitacia na nas posobi cely den, takze clovek sa musi narovnavat=natahovat celu noc.

[zruseny12]

este som zabula CVICENIE mi velmi pomaha...nie len na kosti,ale aj na svaly...necvicim vela...kazdy den tak 5min.ked vynecham cvicenie a necvicim 2-3dni uz to hned citim na svaloch,chrbtici atd.
je to dolezite aj pre chrbticu,aby svaly boli pevne atd.ale to si si urcite precitala na tej stranke...
hlavne si treba najst cviky PRE SEBA VHODNE...

[zruseny12]

EMCA
...ja beriem CALTRATE PLUS/to su doplnky od lekara kde chodim na kontroly s kostami/
VAPNIK+RYBY OLEJ+VIT.D
a ci mi pomahaju?aj ano /ja chodim na kontorly kazde pol roka,ale nie koli skolioze,ale chybal mi vapnik a mala som zle kosti na svoj vek/
...snazim sa jest potraviny, ktore obsahuju vapnik...
doplnky na kosti musia obsahovat toto:
-vapnik
-vit.D
-horcik
-zinok
-med
-mangan
-bor