skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

babkabylinka

Plavaren je dost draha, staci 1-2 krat do mesiaca. Viac krat ako 1x do tyzdna to aj tak nema zmysel.

Dobre su termalne kupaliska, mozno tam byt cely rok aj von. Vonku snezi a clovek sa kupe. Parada :-)

Tepla voda uvolni svalstvo. Su tam aj vodne trysky, ktore masiruju chrbticu a ukladaju stavce do spravnej polohy.

Odkial si?

babkabylinka

A nezabudni na dobre a chutne jedlo, bez neho svaly nerastu.

Najlepsie je prirodzene jedlo, je to zmes mnohych latok presne v takom pomere ako ho telo potrebuje. Chut na nieco je vlastne zobranie tela o nejaku latku ktora je v tom jedle obsiahnuta. :-)

Asi ako jediny vyzivovy doplnok sa odporuca vitamin C. V cistej podobe bez skodlivych pridavnych latok a velmi lacno ho kupis v DM drogerii. 100 gramov za 2 eura je dobra cena. Taka modra krabicka v regali s vyzivovymi doplnkami. Da sa z neho robit citronada (vitamin C, cukor, voda), alebo sa da pouzit na dokyslenie jedla - strukovinove polievky, kapusta. Pri davkach vacsich ako 2 gramy vitaminu C denne sa odporuca ho zneutralizovat, napriklad sodou bikarbonou. Cistu a bez skodliveho hliniku ju kupis tiez v DM drogerii v tomistom regali. Je to rovnako velka ale modra krabicka. zneutralizovany vitamin C vo vode chuti ako mineralka.

Odporucan asi 3 gramy raz za 1-2 dni, podla toho ci nanho budes mat chut. To je pol kavovej lyzicky prasku vitaminu C. Je lepsie ho rozdelit do viacerych davok a pit spolu s jedlom. Vyrazne to zvysuje jeho ucinnost.

Vitamin C sa podiela asi na 1.000 reakciach v tele. Urychluje aj rast a hojenie tela. napriklad tvori kolagen, co je zaklad chrupaviek, kosti a aj stien tepien a zil - nehrozi infarkt v neskorsom veku.

babkabylinka

Choď na plaváreň so známymi alebo priateľom. Je jedno čo budeš robiť, či hrať pólo, blbúť vo vode, alebo plávať. A spojíš príjemné s užitočným. :-)

babkabylinka

Este raz bez preklepov :-)

Cviky co ti napisal doktor sa daju robit aj so zatazou. Na nohy sa pripevnuju precka s pieskom, do ruk sa nieco chyti, cinka alebo flasa s vodou. Zataz dost zrychluje rast svalov. Zatazovy test na 10 cvikov ktore clovek akurat zvladne je dobry na volbu vhodnej zataze.