skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

babkabylinka

Cviky na posilovanie chrbtice viem, ale je to dlhe opisovanie cez pismenka. Skus pohladat na Google. Napriklad si lahnes na brucho a sucasne zdvihas nohy aj ruky. Dalsi cvik je ze na bruchu zdvihas protilahlu nohu a ruku, napriklad pravu ruku a lavu nohu, potom zas lavu ruku a pravu nohu. ... Inac kazde poslivanie spevnuje aj chrbticu. Vsetky su svaly su rovnako dolezite. lebo ak je nejaky sval slabsi, prenesa sa namahy na ine svaly. Takze treba robit aj drepy, kliky, brusny zhyby... Ale primerane. Najlepsie posilovanie je pohyb pri nejakom sporte, tanci alebo plavani. Ta zumba je fajn.

Back

Zufalka18- Len cvicenie a spravne cvicenie to moze po nejakej dobe napravit.
Treba kvalifikovaneho trenera,ktory sa ti zacne venovat s cvienim.
Si treba uvedomit,ze chrbticu drzi po kope jedine svalstvo ktore sa da upravit do vyborneho stavu a tym padom upevni aj problematicke stavce.

Zufalka18

dakujem krasne ja som sa len bala kvoli tomu kolko mam uz rokov.a este nieco zacala som chodit na zumbu tak dufam ze to tomu moc nevadi.a dakujem velmi za rady

babkabylinka

Ano, zlepsi sa to. Telo je neustale v prestavbe. Opotrebovane bunky su nahradzovane novymi. Teraz to mas nejak narastene. Spravnou zatazou sa to bude postupne upravovat. Treba to riesit komplexne. Pomahaju bandaze aj pestry pohyb. A dobre jedlo, aby telo malo z coho budovat kosti a svaly. Maso, varena zelenina, strukoviny, vajcia, ovocie, cokolada... vsetko co mas rada. Jedla robit z viacerych zloziek, napriklad zeleninovo-masova polievka :-)

Zufalka18

Ahojte.Ja mam dvojesovitu skoliozu od 12 rokov a aj som sa dost hrbila.Na cvicenie som ale dost kaslala a ani som sa velmi nevystierala.Teraz mam 18 rokov a ochorenie pretrvava ale doktor mi dal iba cviky a upominaciu bandaz.Odstavaju mi lopatky a bojim sa ze teraz je uz neskoro zacat s cvikmi a tym ostatnym.Snazim sa aj vyrovnavat. Bojim sa vsak ze ked mam 18 uz mi to nepomoze.Prosim poradte som uz zufala :(((