Čierne bodky,upchate pory

akinom007

Pravidelne cistenie pleti rano aj vecer dokladne nevynechavat ani ked akokolvek ponahlam...
nepouzivat make up! akokolvek ho odlicis tak aj tak ti upchava pory...
Rano sa vecer umyt cistiacim gelom, nasledne pletova voda...
Potom si davam na plet serum a krem...
2x tyzdenne bahenna maska na plet a 1x do mesiaca chodim na cistenie dermabraziou ku kozmeticke (to mi pomohlo asi najviac)

Victorinoxa

na to si velmi dobre peelingove masky, alebo zlupovacie masky. SKus čiernu. Ta je na toto naozaj dobra. Sama s tym mam problemy a použivam rozne masky, pomahaju mi

ivonka133

áno, ak ideš ku kozmetičke na čistenie pleti, tak ti pleť najprv naparí aby ti póry ľahšie vyšli a potom ti ich normálne ručne vytláča.Je to trochu bolestivé, hlavne ak ich máš hlboké. Mne však čistenie až tak nepomohlo:(

DanaDanaDana

ahoj, ja som kúpila priateľovi ultrazvukovú čistiacu kefu lebo mal neskutočne škaredé obrie čierne bodky a každá druhý večer som mu s ňou čistila pleť (síce veľmi protestoval, že ho nemám týrať =D ) ale po 2 týždňoch sa mu zmenšili póry a tým aj bodky.. a teraz už ju prestal používať póry sa mu zmenšili a nemá bodky (ale občas ho ešte donútim, že "preventívne" =D =D ) ...

Študentka92

Ahoj ak naozaj nechceš mať čierne bodky a rozšírené póry, treba sa o pleť starať skutočne precízne, poriadne čistiť a hlavne hydratovať aby si v budúcnosti nemala popraskané žilky, jazvy a vrásky. Určite treba chodiť na hlbkove čistenie ku kozmetičke, a použivať micelarne vody na odličovanie a kremy a makeupy ktore nie su mastne a neupchavaju pory, na to si treba davat fest pozor. Ja používam CLARISONIC mia 2 už približne rok, fujguje na pricipe sonickeho čistenia pleti (ujo google pomôže vysvetliť) a tiež som mala problemy s vyražkami a upchatými pormi, teraz po vyčisteni použijem mycelarku a hydratacny krem a po dvoch mesiacoch čistenia mi všetky tzv čierne bodky zmizli a pleť zostala krásna hebká ako detská riťka :) Je to investicia, ale čo daš za všetky tie kremiky na sťahovanie porov a bla bla bla, tak ťa to víde tak isto. Teraz mam vyrážky sem tam len pred menzesom, alebo ked zjem čokoladu, nakolko som alergicka :) a poriky = pekne, stiahnute, čistučké :)

Miuska22

Ja na čierne bodky použivam peelingove mydlo, alebo pletový peeling a našla som na nete take pasiky na čierne bodky s aloevera , Tak uvidime :-)