Bicyklovanie ci beh? Co je lepsie na chudnutie?

kamca-k

Za mna omnoho lepsie bicyklovanie. Nakupili sme biky aj deckam pred letom a cele leto sme chodili... no manzel schudol 10 kilo :D

Bezec 22

Hladam partacku na behanie v ruzinove od 35 do 50 r pohodove tempo. Vo dvojici sa chlapovi beha lepsie. Nic viac. Beham 5x do tyzdna.
Rockmachine@centrum.sk

Bezec 22

Hladam partacku na behanie v ruzinove od 35 do 50 r pohodove tempo. Vo dvojici sa chlapovi beha lepsie. Nic viac. Beham 5x do tyzdna.
Rockmachine@centrum.sk

NeznamyTHM1986

Ja zvyknem bicyklovať, snažil som sa aj behávať (aj keď som zvládal furt len veľmi preveľmi málo) no na chudnutie mi pomohlo obmädzenie jedenia večer
Jedno pečivo o 18:00 a potom nič.

Mám pocit, že mohlo by pomoc aj bicyklovanie poprípade behanie ale za predpokladu že sa človek s tým bude doslova týrať (obrovské množstva a pravidelne pravidelne každy deň)

Glam

bicyklovanie hlavne ak mas nadvahu je ovela ovela lepsie len si musis spravne vybrat druh bicykla, velkost kolies, velkost ramu a prehadzovačky aké ti vyhovujú...ja som trebárs na začiatku vôbec nevedela čo riešiť ako prvé a bola som v tých všetkých pojmoch a výrazoch stratená, ale brat mi poradil kaktus bike cez ktorý si on kupil trailový bike a aj mne pomohli vybrať horský - ctm charisma s vahou okolo strnast kil a prehadzovackami SHIMANO RDTX800SGSL.

inuš

sto ľudí, sto chutí, najlepšie na chudnutie je určite " pravidelne športovať " uprava stravy - ale nie hladovky, veľa čistej vody a sem tam si na večeru dať iba čisté bielkoviny. Beh je síce veľmi dobrý spalovač ale hrozne ničí kĺby, môžeš mať kvalitné tenisky ale ak nebeháš iba po tráve tak sa zničíš. Ja osobne striedam kolieskové koručle s bicyklom, sem-tam si aj zabehám ale len rekreačne. Ak sa budeš pravidelne venovať športu tak to uvidíš aj na sebe, hlavne netreba očakávať veľké zmeny veľmi rýchlo...pa :)

ana_bella

TrainingBoy kazdy den robim to iste tie korcule+ rotoped+ stepper+posilovanie. Niekedy korcule vymenim za beh. No ano je pravda som bulimicka ale niesom jedna z tych 40 kilovych bab. Pred 2 rokmi som takto schudla 16 kg, aj ked nie zdravo. Ale minuly rok som v US vsetko pribrala:( ach jaj. Moj problem je ze ja mam geneticky sirsie stehna, vsetci v mojej rodine su obezny a ja verim ze porazim genetiku:) Som taka mensia utla a kvoli sthenam ako kulturista nemozem nosit minisuknu:( Je lepsie dat si rotoped na mensiu zataz a ist rychlo alebo vacsiu a ist pomalsie?

TrainingBoy

a nejako to aj kombinujes? ci kazdy den nieco ine?
Na spevnenie stehien? Najucinnejsie je posilnovanie, rotoped, potom beh a nakoniec korculovanie, ale kazdy cvik zatazuje sval inac, tak je fajn ze to striedas. Hm, takze mas podla teba siroke stehna? Chcel by som vidiet co su podla teba siroke, lebo jedna kamaratka chcela schudnut a to jej uz vtedy boli vidiet rebra.

ana_bella

Myslite ze 'jazda' na rotopede pomaha? Ja to robimm uz 4 roky kazdy den 10 km na strednej zatazi ( 60min.) a je to uz rutina, myslite ze to naozaj zabera? Okrem toho robim stepper 45 min., korcule 2h a posilovanie 30min. + chodza na vysokych opatkoch :D myslite ze na stehna je lepsi beh alebo korcule? odkedy toto vsetko robim, nohy mi zosvalnateli. nie zuzili sa :(