Sukromne porodnice

Georgi

viete niekto niečo o dvojrohej maternici a k tomu ešte umelom oplodnení?,myslíým priebeh čo a ako za sebou nasleduje, mam s tým problém už dosť dlhú dobu sa to naťahuje a ja mám pocit ako keby sa to nikdy neskončilo a moja predstava o bábätku je v nedohľadne ďakujem

sašena

Práve študujem o tom dačo, myslím o tých súkromných nemocniciach. Zaplatíš si, ale postarajú sa o teba kvalitne.

bebe

rodila som dvojčatá, pred 9-timi rokmi v pôrodnici u KOCHa na Partizánskej ulici, vtedy to nebolo súkromné centrum, ale nemôžem sa sťažovať na personál, rodila som cisarákom a pred pôrodom som ležala v nemocnici 5-mesiacov. Chýbal mi stánok PNS a občerstvenia, manžel ma musel stále zásobovať...Teraz je to súkromné centrum, chodím k MUDr. Vačokovej ale som spokojná, pôrodníci: Vačoková, Ditte, Mareš.

sašenka

ja som si porod zaplatila, chytilo ma to skor o tyzden a moj gynekolog letel za mnou do nemocnice odrodit ma az z brna do ba,o polnoci,hmmm, aj druhy krat by som si radsej zaplatila..............neda sa ta zmena porovnat s tymi co si nezaplatili,hm, boli len odbrnkavane a ja ako v bavlnke, velmi to bolo vidiet. Aj som porod lepsie zniesla ako len tak ist naostro bez lekara....hm....porozmyslajte mamicky.

syma

epiduralna anesteza je ze - anesteziológ zavedie rodičke cez špeciálnu ihlu tenký katéter (cievočku) v oblasti medzi 3. - 4. prípadne 2. - 3. bedrovým stavcom, v polohe po sediačky, alebo na ľavom boku . Začína sa s tým pri účinných a pravidelných sťahoch maternice, keď je bránka otvorená u prvorodičiek na 4 - 5 cm a u viacrodičiek na 3 - 4 cm. Indikovanie anestetika s látkou proti bolesti preruší prenos bolestivých vzruchov z maternice do nadradených centier CNS, takže rodička pôrodnú bolesť takmer nevníma. Tento výkon nie je bolestivý, lebo koža v mieste vpichu sa znecitlivie krátkodobým lokálnym anestetikom. Bezbolestnosť nastúpi za 10-20 min. - tak to som ti nasla zatial

Euridika

Laik Mňa najprv pripravovali na normálny pôrod ale sa to tak zvrtloˇže som musela ísť na cisársky. Chcem TI Tým povedať že sa nemusíš bať žiadneho druhu pôrodu, že ani ten cisársky nie je až taký bolestivýJa som za to neplatila mala som to zo zdravotných dôvodov. A počula si o pôrode s epiduralnou anestézou? Aj to si chvália

Laik

Euridika
Ja mam teraz dilemu.Neviem či je lepši cisarsky,alebo normalny pôrod.A kde ti robili cisarsky?Platila si za to?syma mi vravi,že lepši je normalny a ti že cisarsky.Tak teraz komu mam veriť?