Sukromne porodnice

Laik

Nikola0704
Aj tebe dakujem za odpoved asi som to stym prehnala,ale pomohli mi vaše odpovede som teraz kludnejšia už sa tak toho nebojim,bola som stoho vylakana hlavne kvoli matke dakujem.Dakedy mam pocit akoby ma strašila naschval aj poniektori.

Laik

syma
Dakujem ti za odpoved pomohla si mi.Už som kludnejšia.Vieš mama ma stym vela strašila aj ostatny.Asi som stym strachom prehnala,ale ešte raz dik je mi lepšie naozaj si mi pomohla.

Nikola0704

Laik, moja mama mala viac pôrodov, ale keby mala len ten prvý a povedala by mi o ňom, tak by ma ani nenapadlo ísť rodiť. Ale ďalšie boli oveľa oveľa lepšie. Takže sa nemôžeš spoliehať na to, čo ti o pôrode povie niekto iný, lebo každý môže prebehnúť úplne inak. A k tomu cisárskemu: mamka mi raz povedala: "Zažila som všetky (skoro) pôrody (kliešťový, klasický, císarský), aké sa dajú, ale na císarský by som už v živote nešla." Vraj to, čo je po pôrode, je pri klasickom neporovnatelne lepšie a pohodlnejšie. Proste sa po normálnom pôrode cítila lepšie.

syma

mila laik, prosim ta neries problem typu aky bude porod prv ako budes tehotna, nemusis mat pri porode ten isty scenar ako tvoja mama, nie sme v dobe ladovej!
vies, aj ja som sa bala porodu ale ver mi da sa to vydrzat a ked ti daju na ruky dieta, na vsetko v tu chvilu zabudnes, cisarsky rez pokial ho neodporuca odborniknie je spravne riesenie, porodne tlaky, narodenie dietata, odchod placenty, stahovanie maternice pei kojeni je cyklus, ktory cisarsky rez narusi v prvej faze, je po prebudeni z narkozy bolestivejsi ako klasicky porod a maternica sa stahuje pomalsie
takze neries, a ked budes tehotna TES SA!!!

Laik

Ja sa strašne bojim pôrodu.Chcela by som sa spítať či sa to robi aj u nas cisarskym rezom v narkoze ked o to požiadam,lebo v Anglicku aj niektorich štatoch sa to da.A ak to robia aj u nas tak kde?Vela sa za to plati?S pôrodu mam hrozny strach lebo mama ma stym velmi vystrašila.Mala strašny pôrod a bojim sa,že to po nej zdedim.To čo mi hovorila ma dosť vylakalo.Budem vdačna za odpovede.

adika

Za peniaze sa dá všetko- samoplatcovia sú vždy výtaný, nemocnica tak neplatí nič poisťovni-žije s pacientových peňazí, a taká je aj ochota personálu...

adika

Ešte niečo ja som uvažovala tieť nad Šacou asi tam pojdem no láka ma aj pôrod do vody v Topoľčanoch, je to ďaleko, ale možno sa na to dám...samozrejme budem tam skôr aby som to stihla.

adika

Zdravotníctvo a so službami je to stále inak, záleží od toho na koho kedy natrafíte-vážne, som zdravotná sestra, niekedy som z prístupu lekárov ale i kolegýň zhrozená,fakt, viete prečo? Tsak ja vám to poviem,sestry a lekári sa cítia nedocenení- platovo a robia len to , čo "musia" nič navyše. Potom je to cítiť aj na prístupe,...a tie reformy že všetko je sro alebo as? Pacienti na to doplácajú, zvyšujú sa doplatky a úroveň poskytovanej starostlivosti klesá-môj dojem z toho.Pacient si myslí že keď si zaplatí dostane viac ako keď sa neplatilo no opak je pravdou, ja vravím fakt že ja osobne nebudem riskovať a asi tiež radšej zaplatím doktorovi, ale na istotu že príde aj o pol noci, keď budem rodiť...

S

ja som tiez rodila v Saci. Na novorodeneckom oddeleni su super doktorky a sestricky.Nemala som "predplateneho"ziadneho doktora,rodila som u toho,kto mal sluzbu a bola som spokojna.Porodne sestricky neboli najmilsie,mala som pocit,ze ich obtazujem,ked som nieco chcela,ale dalo sa.Pri porode boli ok.Najviac mi vadilo, ked som chodila na poradne,ked sa tam striedali doktori.Sedim v cakarni a prva otazka sestricky je, ze za kym ste prisli.Bolo citit z pristupu, ze je bezne "predplatit" si doktora.S lekarskou starostlivostou som bola spokojna,takze sa tam planujem este raz objavit.Mozno som natrafila len na tych,kt. nemali svoj den.Nemyslim si,ze keby som zaplatila, tak by som dostala lepsiu starostlivost.Skor je to pre lepsi pocit.Zalezi od toho, aky je clovek-doktor