Otočený semenník

Príspevok v téme: Otočený semenník
Jano555

zdravím, mám taký problém, jeden semenník mám vyklonený z tej klasickej polohy čiže je nejak čudne uložený a neviem čo s tým, chcel by som sa spýtať čo by ste mi odporučili či sa dá do pôvodnej polohy alebo čo...bolieť ma to nebolí len občas - ale skôr to je len taký zvláštny pocit nie bolesť a ani žiadne iné zmeny som nespozoroval snáď ešte aj to že aj cievy ktoré z neho vychádzajú tak sú tiež nejako poprehadzované...za reakcie ďakujem

Panic=!nanic

Ja pôjdem len zbieram odvahu. Škoda len, že je to také aké to je. Treba na to vybavovanie papieriky atď. keď chce ísť človek k urológovi. Keby to bolo anonymne, že by som tam len prišiel a žiadny iný doktor o tom nemusel vedieť tak som tam už dávno. Ja viem, že doktorovi to môže byť jedno ale ja si pripadám potom čudne.

leo

ahoj...v podstate mam ten isty problem ako ty,ja so msedel vonku na lavicke asi hodku a bola troska studena a asi hodinu na to ma strasne zacalo boliet brucho,myslel som že budem mat sracku,nakoniec ma zacali boliet semenniky obe bolo to hnusne trvalo to asi 45min. na ruhy den od ran ovsetko v pohode a potom po obede zase ten isty pocit som xodil na siroko dost neprijemne to bolo... a teraz 3.den tiež taky zvlastny pocit mam nie je to bolest,ale taky cudny pocit a cievy mam troska cervensie,ale za doktorom som este nebol ....

Jano555

nie varikokela to nieje podľa mňa...bolieť ma silno nebolí iba párkrát za deň ma občas na chvíľu zabolí...a nieje položený vyššie/nižšie ale je ináč nahnutý ako ten druhý...a ak nahmatám tie žilky tak to cítiť že sú žilky ktoré vychádzajú z neho a nejak čudne sú prekrížene (nie ako na druhom)...myslíte že sa to samo dá po pár dňoch do pôvodnej polohy?

Giuseppe

Ahoj, semenniky mozu visiet rozne vysoko. Nemyslim si ze mas pretoceny semennik ( torsia testis) Pri pretoceny semenníka mava pacient silne bolesti a stav sa musi do 6 hodin riesit operacnym zakrokom, inak semennik odumrie, lebo nema dostatocnu vyzivu a kyslik. A tie zilky ci cievy- no mohla by to byt varikokela.